Strona 35 z 38 PierwszyPierwszy ... 253334353637 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 378

Wątek: CHDK - Shooting to RAW with Canon PowerShot

  1. #341

    Domyślnie

    Czy po zrobieniu zdjęć można przez kabel zgrać raw'y do kompa czy trzeba za każdym razem kartę pchać do czytnika? Próbuje importować pliki i importuje mi tylko jpg tak jak by windows nie widział rawów a po włożeniu karty są.

  2. #342
    Pełne uzależnienie Awatar canis_lupus
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    39
    Posty
    1 252

    Domyślnie

    bo dla windowsa, rawy to nie obrazki.
    "I love You Cię" Różyczko...
    Galeria ,
    Druga galeria,

  3. #343

    Domyślnie

    A istnieje jakiś sposób aby importować rawy np. w lightroom'ie nie wyciagając za każdym razem karty z aparatu?

  4. #344
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    19

    Domyślnie

    Przez kabel plus plugin CanonCam do Total Commandera.

  5. #345

    Domyślnie sx20

    Witam,
    używając CardTricks144 sformatowałem kartę i wgrałem na nią firmware sx20-102d-0.9.9-919-full_beta. Po włożeniu karty do aparatu, sprawdziłem wersję i chciałem przystąpić do aktualizacji oprogramowania, ale niestety nie mam tego w menu.

    Czy ktoś z SX20 IS z powodzeniem używa CHDK?

  6. #346

    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Jelcz-Laskowice
    Posty
    14

    Domyślnie

    napiszę jak ja to zrobiłem :

    1 - ściągnij program http://chdk.wikia.com/wiki/CardTricks

    2 - za jego pomocą formatujesz kartę, plik ver.req utworzy się automatycznie.

    3 - wkładasz kartę do aparatu i sprawdzasz wersję softu : FUNSET + DISP

    4 - ściągasz wersję CHDK odpowiednią dla Twojego softu : dla 1.02.b : http://bitbucket.org/acid2000/chdk_sx20/
    dla 1.00F :http://chdk.setepontos.com/index.php....html#msg45372

    dla innych musisz poszukać.

    5 - wkładasz kartę do czynnika, uruchamiasz program
    CardTricks, i tam jest instalacja CHDK, wskazujesz na nagrany na dysku plik i automatycznie rozpakowuje Ci go na kartę.

    6 - wkładasz kartę do aparatu i ... działa !

  7. #347

    Domyślnie

    @nocai wszystko ładnie tylko, że ja nie napisałem najważniejszej rzeczy... Używam karty SDHC 8GB, miałem z nią problem, ale sobie poradziłem.

    Pierwszy sposób to zrobienie dwóch partycji, jedna mała, botowalna w FAT16, druga większa w FAT32. Zrobiłem to pod linuxem i teraz działa bez problemu. Pamiętać należy o odpowiednim ustawieniu partycji bootowalnej, bo zapomniałem o tym i walczyłem chyba z pół godzin zanim zobaczyłem co źle zrobiłem.

    Jest też drugi sposób jaki teraz znam, działa pod windowsem. Przy użyciu programu sdminste.exe można zrobić to samo co pod linuxem.

  8. #348
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Moze ktos poradzi: Mam pytanie dotyczace CHDK w S2 IS, a dokladnie o skrypt intervalometer czyli interwały. Czy mozna ustawic skrypt lub same chdk aby podczas robienia zdjec wylaczyc oba LCD (zew. i ten w wizjerze) ??

    Rekordowo na dobrych aku i dobrej temperaturze aparat robil poklatkowo zdjecia prze 7 godzin. Wylaczenie LCD zapewne znacznie poprawia dlugosc dzialania, niestety grzebiac po chdk nie doszukalem sie takiej mozliwosci (albo za duzo opcji ma chdk heh..)

  9. #349

    Domyślnie

    Witam.Mam wersje 1.02.c w sx20 da rade to jakos ugryzc.nie znalazlem chdk do niego i mam kart sdhc 8 gb.
    probowalem wgrac 1.02.d ale nie mialem opcji w aparacie do wlaczenia wiec chyba lipa, lub moze to wina karta sdhc ale nie umiem jej podzielic na partycje pod windows 7.
    Moze ktos pomoze.

  10. #350

    Domyślnie CRW z SX20 IS

    A czym można wywołać Raw (CRW) z Sx20 is? Photoshop twierdzi, że nie może otworzyć

Strona 35 z 38 PierwszyPierwszy ... 253334353637 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •