Strona 36 z 38 PierwszyPierwszy ... 263435363738 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 378

Wątek: CHDK - Shooting to RAW with Canon PowerShot

  1. #351

    Domyślnie

    Witam, musisz włączyć opcję "Format DNG" w opcjach "Parametry RAW".
    Pozdrawiam.

  2. #352

    Domyślnie

    Dzięki,
    Faktycznie format DNG jest czytany ale drastycznie wydłużył się czas zapisu zdjęcia na kartę.
    Mam jeszcze pytania odnośnie CHDK :
    1. Czy to normalne, że po wyłączeniu i ponownym włączeniu aparatu nie można zobaczyć zdjęć zapisanych na karcie (napis brak obrazów)?
    2. Przy ustawianiu ostrości (do połowy wciśnięty przycisk robienia zdjęć) migają wszystkie ikony na wyświetlaczu ? Można dostać prawie oczopląsu próbując zobaczyć co pokazuje.
    3. Czym można pobrać zdjęcia i ewentualnie usunąć z aparatu nie wyciągając karty (Canon foto - dodatek do TC - nie widzi mi aparatu a bez CHDK działa prawidłowo).

  3. #353
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    masz ustawione SAME RAW, bez JPG?
    Bo u mnie na S2 IS rawa nie odczyta, ale na karcie fizycznie są.

  4. #354
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stadim Zobacz posta
    A czym można wywołać Raw (CRW) z Sx20 is? Photoshop twierdzi, że nie może otworzyć
    Poszukaj w sieci jak dopisać sx20 do dng4ps-2 (o ile już go nie obsługuje) który konwertuje .crw CHDK do DNG .Pozostaje kwestia profilu kolorów DNG dla PS.
    Rawtherapee, Ufraw i jeszcze pewnie innych programów otworzy .crw, również potrzebny będzie profil kolorów, tym razem icc. Dobre efekty dawały dla Canona profile icc z Bibble Pro.

  5. #355

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    masz ustawione SAME RAW, bez JPG?
    Bo u mnie na S2 IS rawa nie odczyta, ale na karcie fizycznie są.
    Na karcie zapisuje i Rawy i JPG-i ale podejrzeć mogę tylko to co zrobiłem teraz a po wyłączeniu aparatu i ponownym włączeniu już nie widzi zdjęć mimo iż fizycznie są na karcie.

    Na photoshopa wystarczyło tylko zaznaczyć "format DNG"

  6. #356
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stadim Zobacz posta
    Na photoshopa wystarczyło tylko zaznaczyć "format DNG"
    Oczywiście- mnie jednak bardzo przeszkadzało (w innym Powershocie) chwilowe "zamrożenie" aparatu, który i tak do szybkostrzelnych (serie) nie należy.
    Wspomniałeś o "drastycznym" zwiększeniu czasu zapisu stąd pamiętać trzeba o innej alternatywie czyli zapisie w aparacie nie DNG (konwersja zamula aparat) ale właśnie zwykłych rawów CHDK i konwersji na kompie.
    Co kto woli.

  7. #357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tantal Zobacz posta
    i... konwersji na kompie.Co kto woli.
    Fakt ale nie wiem czym je otworzyć lub poodać konwersji na kompie. Ani dng4ps2 czy Adobe DNG Converter nie widzą plików CRW z SX20_IS.

  8. #358

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wytłumaczyć jak w CHDK dla SX20 ustawić serię np. 50 zdjęć co 10 s.

  9. #359

    Domyślnie

    Po zmianie softu na Firmware Update (Version 2.0.0.0) aparat sx1is nie widzi karty 16GB .Karta jest sprawdzona na innych urządzeniach i działa poprawnie.Czy da się ten problem rozwiązać samemu czy serwis?

  10. #360

    Domyślnie

    Tu znalazłem opis jak uruchomić odpowiedni skrypt.


    Druga sprawa.
    Kiedy używam CHDK przy przekręcaniu wyświetlacza w pewnych pozycjach ekran robi sie biały.
    Jak można się tego pozbyć?
    SX 20 IS
    A550

Strona 36 z 38 PierwszyPierwszy ... 263435363738 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •