Strona 13 z 38 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 378

Wątek: CHDK - Shooting to RAW with Canon PowerShot

  1. #121
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    34

    Domyślnie

    Chyba tylko w cam2pc można podejrzeć miniaturki na szybko (bez konwersji). Obrobić można w:
    - PS, z wtyką CR
    - Raw Therapee (v2.3 napewno)

  2. #122
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    61
    Posty
    45

    Domyślnie

    Nie było CHDK dla A620 z fw.'e', bo widzą tylko dla 'f' ? Boję się robic upgrade bo nie chcę zrobic warzywa z firmowego aparatu.
    S3 IS

  3. #123
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Najpierw trzeba zrobić uaktualnienie firmware oryginalnego do wersji f i dopiero potem CHDK.
    Opis operacji uaktualnienia firmware A620.

  4. #124
    zaxxxon
    Guest

    Domyślnie

    wszystko fajnie, niby sa jakies opisy co i jak ale:

    mam A650Is. pobralem pliki allbesta i jest tam tylko w sumie ZIP a w srodku bin.

    Skad wziasc .fr ????? Czy te wersje firmware trzeba sprawdzac? Mam 4 GB sdhc, nie bedzie problemu z bootowaniem?


    I na koniec: niestety, w moim laptopie czytnik nie wykrywa tej SD, tzn. niby pojawia sie info o jakims urzadzeniu usb, ale na tym sie konczy. Jak moge inaczej wgrac potrzebne pliki na karte?

  5. #125
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    33
    Posty
    156

    Domyślnie

    Za każdym razem muszę ten adres podawać- www.winiarro.blogspot.com
    A co do karty-po włożeniu czytnika do usb kliknij prawym na mój komputer-właściwości-sprzęt-menedżer urządzeń-kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej-masowe urządzenie magazynujące usb. Po prawym kliku wybierz aktualizuj sterownik lub tym podobne. Jednak sądzę, że ten czytnik jest prawidłowo montowany (pod warunkiem że inne karty działają bez problemu). Może on najzwyczajniej w świecie nie radzić sobie z kartami SDHC (z tanimi czytnikami bywa różnie). Ewentualnie sprawdź na innym czytniku.
    R5 | Irix 15/2.4 | RF 14-35/4 L IS | RF 35/1.8 IS | RF 50/1.8 | C 85/1.8 | C 135/2 L | RF 70-200/4 L IS | RF 100-500/4.5-7.1 L IS | 430exIII
    https://500px.com/pwiniars/galleries

  6. #126
    zaxxxon
    Guest

    Domyślnie

    Nie musisz podawać tej strony, bo właśnie ją znam i byłem na niej.

    Chodzi mi o rozdział: Instalacja CHDK na Canonie A720IS, A650IS

    Tam jest tylko mowa o pliku bin oraz bootable.exe - a w niektórych opisach jest jeszcze mowa o jakimś pliku .fr - nie ma go w tej wersji chdk którą opisujesz?

  7. #127
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Softy do nowych aparatów opartych na DigicIII, nie zawsze mają plik PS.FIR. Najcześciej zawieraja tylko plik DISKBOOT.BIN
    Soft można wgrać kablem za pomocą PS_Upload(Należy wyedytować plik txt, wpisując wersję softu i aparatu).
    Z tym, że w przypadku karty 4GB, konieczny będzie czytnik obsługujący SDHC, poniewać trzeba w kompie, nie w aparacie sformatowac kartę na FAT(16) Aparat sformatuje na FAT32. Poza tym sprawa boot sektora, tak czy inaczej bez czytnika ciężko będzie w apratach z DigicIII.
    Ostatnio edytowane przez Juriko ; 05-04-2008 o 12:44

  8. #128
    zaxxxon
    Guest

    Domyślnie

    tzn jak juz nabede czytnik do sdhc, sformatuje karte na fat16, wszystko bedzie ok?

    Czy bedzie jakas roznica w wydajnosci karty fat32 / fat16 ?

  9. #129
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zaxxxon Zobacz posta
    tzn jak juz nabede czytnik do sdhc, sformatuje karte na fat16, wszystko bedzie ok?

    Czy bedzie jakas roznica w wydajnosci karty fat32 / fat16 ?
    Sformatujesz na FAT16, wgrasz soft, boot sektora za pomocą bootable.exe, zalukujesz kartę i już. Jeśli chodzi o wydajność, to jak już, to szybciej idzie na FAT16, ze względu na większy klaster i mniejszą ich liczbę, a wykorzystanie przestrzeni i tak jest bardzo dobre z uwagi na duże pliki jpg czy crw. Duże, czyli znacznie większe niż wielkości klastrów.

  10. #130
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie CHDK dla S5IS

    Ukazała się nastepna wersja softu CHDK allbesta z nr 50
    Ale ważniejsza informacja to taka, że jest już dla S5IS.
    http://grandag.nm.ru/hdk/autobuild/

Strona 13 z 38 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •