Strona 11 z 38 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 378

Wątek: CHDK - Shooting to RAW with Canon PowerShot

  1. #101
    madmun
    Guest

    Domyślnie

    napotkałem mały problem, wszytsko działa, <CHDK> ale jak chce zrobić zdjęcia to w lewym dolnym rogu wyswietla mi się "Deuflat script" a nad nim "This is deuflaut script.Scripts run when shutter is pressed in alt mode. Press shutter to exit" Co z tym fantem zrobić???

    S3 IS

  2. #102
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Po włączeniu aparatu, gdy ustawiona jest opcja bootowania, aparat od razu jest gotowy do robienia zdjęć z trybie dodatkowego softu CHDK. Jeśli masz uaktywnioną opcję skryptów, to widocznie wcisnąłeś przycisk z symbolem drukarki,(w S3 drugi przycisk od dołu) ponowne wciśnięcie tego przycisku spowoduje wyjście z tego trybu.

  3. #103
    madmun
    Guest

    Domyślnie

    Dobra trochę się juz pobawiłem , chodziło mi o to że jak jestem w tym drugim menu (CHDK) to jego poziomu nie moge robić zdjęć, dopiero jak z niego wyjdę to moge robić foty, oczywiście live histogram , wskaźnik baterii , zebra działa ...

    Po prostu myślałem że foty można strzelać podczas bycie w alternatywnym menu ale wystarczy wrócić do poprzedniego (wszytskie rzeczy działają) i jest git.

    Tera próbuje bawić się skryptami ale sie troszku boje mają one dosc spore minusy niektóre

  4. #104
    siutek
    Guest

    Domyślnie

    niestety tym razem ja trafilem na problem.
    posiadam canona ps a540, z tego co widzialem dostepna jest wersja beta softu CHDK, ale...
    no wlasnie, najpierw musze sprawdzic jaki mam soft w aparacie prawda?? czytnika do kart nie posiadam, wiec chcialem uzyc Uploadera, tylko niech mi ktos powie jak wrzucic plik ver.req za pomoca tego programu???

  5. #105
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    19

    Domyślnie

    Z nowych modeli PowerShotow fw CHDK jest dla A570, dla A720 niestety narazie brak. Orientuje się ktoś czy to kwestia czasu czy jakieś problemy technicze, bo jak wiadomo A720 ma nowy OS: DryOS.

    Zastanawiam się czy kupić A570 czy A720. W zasadzie mógłbym dołozyc te 150zł do A720 ale chciałbym go podrasowac CHDK

  6. #106
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

  7. #107
    zaxxxon
    Guest

    Domyślnie

    Czy jeśli kupię do np. A650 IS kartę 4 GB z szybszym zapisem, nie będzie problemu z bootowaniem się chdk ? Ktoś wcześniej wspominał o problemach..

  8. #108
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    34

    Domyślnie

    Do mojego A530 załadowałem z TEJ strony soft z A550, spolszczenie od winiarro, gdzie jest wszystko opisane po naszemu. Na razie mogę napisać że aparat wyrażnie zwolnił, RAW zapisuje, tyle na gorąco.:razz:
    Nie ma danych exif w Raw Therapee, a po konwersji do DNG i wywołaniu są bardo symboliczne :-? np:

    Make - Canon
    Model - Canon PowerShot A530
    Orientation - Top left
    XResolution - 240.00
    YResolution - 240.00
    ResolutionUnit - Inch
    Software - Adobe Photoshop Elements 6.0 Windows
    DateTime - 2008:03:22 23:28:12
    ExifOffset - 224
    ExifVersion - 0221
    DateTimeOriginal - 2008:03:22 00:00:00
    DateTimeDigitized - 2008:03:22 00:00:00
    ColorSpace - sRGB
    ExifImageWidth - 2592
    ExifImageHeight - 1944

    Thumbnail: -
    Compression - 6 (JPG)
    XResolution - 72
    YResolution - 72
    ResolutionUnit - Inch
    JpegIFOffset - 438
    JpegIFByteCount - 9101

    Ale to jednak RAW :razz:
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Skrypty: EVBracket.bas i motion_detection.bas działa, sprawdziłem.
    Ostatnio edytowane przez robk1 ; 23-03-2008 o 01:08 Powód: Automerged Doublepost

  9. #109
    Początki nałogu Awatar Juriko
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robk1 Zobacz posta
    . Na razie mogę napisać że aparat wyrażnie zwolnił, RAW zapisuje,
    Co rozumiesz pod pojęciem zwolnił? Jeśli chodzi o sam zapis, to raw zapisuje się oczywiście dłużej na karcie z racji "wagi".

    Cytat Zamieszczone przez robk1 Zobacz posta
    Nie ma danych exif w Raw Therapee, a po konwersji do DNG i wywołaniu są bardo symboliczne
    Przy konwersji do dng za pomocą DNG4PS-2, jeśli jest w katalogu z rawem również plik jpg, to program przepisze całkowity exif do dng.

  10. #110
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    34

    Domyślnie

    Przy konwersji do dng za pomocą DNG4PS-2, jeśli jest w katalogu z rawem również plik jpg, to program przepisze całkowity exif do dng.
    Dzięki, a co do zwolnienia to fakt waga pliku. Zastanawia mnie tylko czemu po konwersji pliki mają różną wielkość, i czy nie są w jakimś stopniu modyfikowane (np. odszumiane). Normalnie wszystkie raw-y mają tę samą wagę - ta sama ilość danych.

Strona 11 z 38 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •