Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Jak kręcić filmy Canon PowerShot A60

  1. #1
    jast
    Guest

    Domyślnie Jak kręcić filmy Canon PowerShot A60

    Jak wszyscy wiedzą kupowanie aparatu cyfrowego i kręcenie nim filmów to totalna bzdura. Dużo wygodniej i taniej jest kupić kamerkę internetową za pareset złoty. Nie traktujcie więc tego tematu dosłownie raczej jako rodzaj dodatkowego zastosowania naszych maleństw. Wszystkie rozwiązania problemu kręcenia filmów canonem z którymi się dotąd spotkałem polegały na połączeniu aparatu z wejściem wizyjnym karty TV i przechwycie obrazu oprogramowaniem przeznaczonym do obsługi tych kart. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób być może nie tak elegancki ale równie skuteczny. Postaram się w miarę dokładnie opisać całą procedure postępowania tak aby każdy mógł samodzielnie nakręcić swój film .1. Co nam będzie potrzebnea) oczywiście aparat b) wysoce zalecany przy tego rodzaju eksperymentach jest zewnętrzny zasilaczc) oprogramowanie do przechwytu obrazu z ekranu, ja konkretnie zastosowałem świetnyprogramik przechwytujący SnagIt.Sposób postępowania:Instalujemy Snag`ita (nie będzie w tym miejscu omawiane zkąd go wziąć i jak "uzdrowić" ).Aparat podłączamy standardowym przewodem USB. Odpalamy RemoteCapture z Canon Utilities. Łączymy się z aparatem - pojawi się okno Shooting . W nim klikamy na detail Setting i po rozwinięciu się okienka opcji klikamy w zakładkę Angle adjustment. Poniżej okienka przechwytywania znajduje się przycisk Viewfinder, trzeba ustawić go na off. Jeśli wszystko zostało wykonane zgodnie z przepisem powinien pojawić się w okienku przechwytu obraz taki jak na TV. Przystępujemy do następnej części naszych działań. Odpalamy Snagit. Po prawej stronie pod przyciskiem capture wybieramy w linii mode pozycje video. Jako input ustawiamy - windows, jako output - file, nieco bardziej na prawo wybieramy jak plik ma się nazywać i gdzie zostanie w końcowej części zapisany. Klikamy na capture pojawi się ramka która przemieszcza się do poszczególnych okien w zależności które klikniemy kursorem. Ramkę ustawiamy na naszym obrazie do przechwycenia (okienko z obrazem z aparatu). Zobaczymy tabliczkę informacyjną Snagit video capture z danymi przechwytywanego obrazu. Po przyciśnięciu w tej tabliczce przycisku start nastąpi przechwytywanie obrazu z ekranu i jednocześnie w zasobniku systemowym (koło zegarka) pojawi się ikonka kamery. Jeśli chcemy zakończyć nagranie klikamy dwa razy na ikonce kamery ( tej w zasobniku) pojawia się ponownie okienko Snagit w którym wybieramy stop.Przechwytywanie zostało zakończone. Otwiera się okno Snagit Capture Preview. Po kliknięciu na zielony znacznik Finish(file) plik zostaje zapisany w miejscu które wskazaliśmy przy ustawianiu output. Kompresja obrazu jest taka sobie. Nagranie około 1 minuty filmu zajmuje 5MB miejsca na dysku.Kompresje można poprawić programem Virtualdub w sieci znajdziecie wiele porad na ten temat. Mnie udawało się przy dobrej jakości zjechać do 2MB na minutę nagrania.Nie występuje ograniczenie nagrywania do 3 minut, Nie jesteśmy ograniczeni pojemnością karty pamięci.niestety aparat jest na "uwięzi" i przez to nieco mało mobilny ale jak to komuś nie przeszkadza ....

  2. #2
    -=CB=-
    Guest

    Domyślnie

    Pomysł mi się spodobał, zaraz przetestuję. Próbowałeś podpiąć aparat jako kamere np w net meetingu albo cos takiego?? I jakbys wkleił link do programu o którym wspominasz

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    OK ale jestes pewien ze opisany przez ciebie sposob dziala tylko z Canonem A60? Jesli nie.. to moze zmienic temat watku by zachecic posiadaczy innych modeli do przeczytania? Ale u gory czy u dolu procedury dopisac warunek ze testowane na razie tylko z Canonem A60...

  4. #4
    -=CB=-
    Guest

    Domyślnie Każdy canon jako webcam...

    Sprawdziłem ten sposób i go troche udoskonaliłem.

    Połączenie się przez RemoteCapture to jest bardzo dobry sposób i działa. Ale teraz zamiast używać programu do przechwytywania do pliku, trzeba zainstalować sobie program SOFTCAM - jest to shareware, i dzieki niemu uzyskamy WEBCAM z prawdziwego zdazenia, zaznaczamy obszar przechwytywany - to co widzimy w RemoteCapture - i juz.

    Działa w NetMeetingu, sprawdzałem też w Tlenie. Jakość jest lepsza niż w przeciętnej kamerze za 150zł kilka razy. No i te opcje - widzial ktos kamere internetową z zoomem? albo trybem makro? wszystkie tryby i funkcje jakie oferuje wasz aparat zadziałają.

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Każdy canon jako webcam...

    Cytat Zamieszczone przez -=CB=-
    Działa w NetMeetingu, sprawdzałem też w Tlenie. Jakość jest lepsza niż w przeciętnej kamerze za 150zł kilka razy. No i te opcje - widzial ktos kamere internetową z zoomem? albo trybem makro? wszystkie tryby i funkcje jakie oferuje wasz aparat zadziałają.
    Hehe, 10D tez moge do RemoteCapture albo Capture One podlaczyc. Ale bym sie usmial uzywajac 10D jako kamery internetowej

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Połączenie się przez RemoteCapture to jest bardzo dobry sposób i działa. Ale teraz zamiast używać programu do przechwytywania do pliku, trzeba zainstalować sobie program SOFTCAM
    No nie - musze to sprawdzic, bo nie uwierze. O wynikach nie omieszkam napisac
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    258

    Domyślnie

    Ale bym sie usmial uzywajac 10D jako kamery internetowej
    Nic z tego - opcja "Viewfinder ON" pozostaje nieaktywna, obrazu w okienku nie ma To chyba tylko z kompaktami dziala...
    Pozdr - JaW
    Moja galeria Fotojaw
    Moje zdjęcia na plfoto
    Kiedyś miałem: 300D, Canon 28-135 IS, Canon 100mm Macro USM, Canon 50mm f/1.8, 550EX

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaW
    Ale bym sie usmial uzywajac 10D jako kamery internetowej
    Nic z tego - opcja "Viewfinder ON" pozostaje nieaktywna, obrazu w okienku nie ma To chyba tylko z kompaktami dziala...
    Probowales z C1 czy Remote Capture?

  9. #9
    Krzysiu Golat
    Guest

    Domyślnie Re: Każdy canon jako webcam...

    Cytat Zamieszczone przez -=CB=-
    Ale teraz zamiast używać programu do przechwytywania do pliku, trzeba zainstalować sobie program SOFTCAM - jest to shareware, i dzieki niemu uzyskamy WEBCAM z prawdziwego zdazenia, zaznaczamy obszar przechwytywany - to co widzimy w RemoteCapture - i juz.
    Skąd wziąć ten SOFTCAM?

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Każdy canon jako webcam...

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiu Golat
    Cytat Zamieszczone przez -=CB=-
    Ale teraz zamiast używać programu do przechwytywania do pliku, trzeba zainstalować sobie program SOFTCAM - jest to shareware, i dzieki niemu uzyskamy WEBCAM z prawdziwego zdazenia, zaznaczamy obszar przechwytywany - to co widzimy w RemoteCapture - i juz.
    Skąd wziąć ten SOFTCAM?
    www.google.com

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •