Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Jak kręcić filmy Canon PowerShot A60

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    44
    Posty
    103

    Domyślnie

    Sprawdziłem, działa z Canonem G5 (Remote Capture + SOFTCAM + tlen) . Na 100% powinno działać z każdym kompaktem ze stajni Canona, a może i innych?

    Nie próbowałem użyć mikrofonu wbudowanego w aparat. Z tym może być problem. System operacyjny widzi SOFTCAM jako urządzenie do przechwytywania obrazu. Nie wiem czy da się wymusić, aby widział aparat jako urządzenie do przechwytywania dzwięku. A może by tak spróbować podłaczyć aparat przez wyjście audio/video do karty dźwiękowej i w ten sposób przechwytywać dźwięk? Powinno zadziałać, pozostaje tylko kwestia przewodu łączącego.

  2. #22
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bilu
    A może by tak spróbować podłaczyć aparat przez wyjście audio/video do karty dźwiękowej i w ten sposób przechwytywać dźwięk? Powinno zadziałać, pozostaje tylko kwestia przewodu łączącego.
    Nie zadziala, bo aparat tylko rejestruje i odtwarza dzwiek - nie ma wbudowanego interfejsu streamujacego dzwiek bezposrednio z mikrofonu na wyjscie audio.
    Czyli kompaktem mozesz nagrac film z dzwiekiem na karte pamieci, nastepnie odtworzyc film z dzwiekiem z karty pamieci, ale nie ma "mostka" laczacego mikrofon z wyjsciem audio by moc bezposrednio przekazywac dzwiek.

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    39
    Posty
    147

    Domyślnie

    testowaliscie ze skype? jak ustawiacie opcje video w nim?

  4. #24
    Mathis
    Guest

    Domyślnie

    ze SKYPE dziala bardzo dobrze taki programik: VH Screen Capture Driver - przetestowane na A510 i A60

  5. #25
    Turku
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mathis
    ze SKYPE dziala bardzo dobrze taki programik: VH Screen Capture Driver - przetestowane na A510 i A60
    A możesz powiedziec jak skonfigurowałeś VH Screen Capture Driver. Bo ja próbuję i niestety pomimo że przy teście kamery widać obraz to nie jest on jednak płynny tylko samo zdjęcie widać. A jak już z kimś rozmawiam to nie ma nic.


    Dobra już sobie poradziłem
    Ostatnio edytowane przez Turku ; 26-02-2006 o 23:27

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    27

    Domyślnie

    dzieki chlopaki, jestescie genialni co prawda moja A510 nigdy nie miala sluzyc do tak przyziemnych celow ale teraz, gdy moja narzeczona jest kilkaset kilometrow ode mnie, to moze sie przydac

  7. #27
    azart
    Guest

    Domyślnie

    Remote Capture z ixusem 60/sd600 cos nie bardzo działa jakis eror jak mam podpiety kabel i jak nie podpiety cos czuje ze sobie jako kamerka internetowa nie ustawie tego canona a szkoda prpsze o jakies info co do odpalenia tego modelu jako kamerki int Remote Capture mi sprawia problemy jak bym zobaczył obraz z aparatu na pulpicie to dam rade prosze o jakis link do tego Remote Capture
    Ostatnio edytowane przez azart ; 15-12-2006 o 21:27

  8. #28
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Ixus S60/SD600 nie obsluguje funkcji remote shooting. Najblizsze mu z ta funkcja to SD430 i A640.
    A i tak z dedykowana kamerka internetowa za 30-40zl mniej klopotow (podlaczanie, sterowniki, oprogramowanie) i lepsza jakosc. Wiec po co kombinowac jak kon pod gore?
    Tzn wiem po co "bo inne cyfraki tak maja" (znaczy innych firm)... a ze jakosc ich 'kamerkowania' jest gorsza niz zdjec z telefonow komorkowych to juz kazdy laskawie przemilcza.

  9. #29
    azart
    Guest

    Domyślnie

    ok dzieki ale filmiki to ten sd600 robi całkiem fajne ale jak nie podziała jako kam internetowa to trudno

  10. #30
    Koro
    Guest

    Domyślnie

    Próbowałem zmusić mojego S3 do współpracy z tlenem, lecz niestety, ani softcam, ani VH Screen Capture Driver nie działa poprawnie (softcam się dziwnie wiesza i kompletnie nie wiem jak go skonfigurować, zaś VH Screen Capture Driver łapie źródło, ale nie jest widziany przez tlena...)

    Czy ktoś móglby krok po kroku poradzić...? Zazwyczaj umiem sobie poradzić z różnymi problemami, lecz w tym wypadku wymiękam...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •