Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 261

Wątek: Czyszczenie matrycy

  1. #21
    Początki nałogu Awatar Drozdi
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    EU
    Wiek
    43
    Posty
    418

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    no dobra, a ja na matrycy [20D] nie mam paprochów tylko takie jakby plamki, sam nie wiem od czego. mozna po porównać do śladów jakie po wyparowaniu zostawiają krople wody na czystej szybie. Co z tym zrobic??
    Zabol dokladnie tak samo myslalem jak Ty, kiedy wrocilem w sobote do domu i zaczalem przegladac zdjecia. Zauwazylem plamki na zdjeciach i myslalem, ze to moze kropelki wody, ktore byly na obiektywie. Ogladalem dalej i zobaczylem te same plamki na zdjeciach, ktore zrobilem innym obiektywem. Wtedy sie przylamalem ??:

    Zrobilem test. Biala karta papieru, ostrosc na "nieskonczonosc", f/22 i sie przerazilem. Bylo pelno paprochow.
    Za pomoca gruszki udalo mi sie wyczyscic matryce w 99%. Ponowilem czyszczenie jeszcze raz i mam w 100% czysta matryce

    Bardzo pomogl mi ten esej:
    Czyszczenie matrycy
    Ostatnio edytowane przez Drozdi ; 09-03-2006 o 16:17
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  2. #22
    Bywalec Awatar Paprochwbody
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    213

    Domyślnie

    Nie wiem co jest grane, ale link do eseju o czyszczeniu matrycy nie działa...
    (5III+1IIn+24-105+150+100-400)

    http://www.pbase.com/tmirkowski/profile

  3. #23
    Początki nałogu Awatar marabut199
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    London (UK)
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drozdi
    Za pomoca gruszki udalo mi sie wyczyscic matryce w 99%. Ponowilem czyszczenie jeszcze raz i mam w 100% czysta matryce
    ]
    Tylko, ze on mowi ze ma plamy z wyparowanego plynuna matrycy a nie na zdjeciach. Jesli tak, to grucha mu nie pomoze.

    Z innego watku wiem, ze chlop sie cyka z relatywnie bezstresowym updatem firmware wiec troche mysle ze "pacykowanie" po matrycy moze podbic mu cisnienie zbyt wysoko.

    Jak ktos sobie nie ufa, to w takim wypadku zawsze wole radzic serwis. Ile wezma, nie wiem, mozna zapytac...
    Zaczynalem DRUHEM...teraz tez mam plastikowy aparat.:rolleyes:

  4. #24
    Początki nałogu Awatar Drozdi
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    EU
    Wiek
    43
    Posty
    418

    Domyślnie

    Link juz dziala:

    Czyszczenie matrycy
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  5. #25
    kocotgrz
    Guest

    Domyślnie

    dzisiaj szukając w sieci, znalazłem taki patent:

    http://www.robertwhite.co.uk/digitalclean.htm


    a tutaj manual jak zrobić, przygotować Sensor Swab :

    http://www.cleaningdigitalcameras.com/howto.html
    Ostatnio edytowane przez kocotgrz ; 13-03-2006 o 11:18

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Deep Space 9
    Wiek
    46
    Posty
    185

    Domyślnie

    qrde panikujecie....najlepszym swabem są patyczki do uszu....najlepiej z pudełka bo te w woreczkach są strasznie rozczochrane......pozatym wszystkie znane mi przypadki porysowania filtra na matrycy zostały wykonane właśnie pecpadem. PEcpad to papier do optyki który ma za zadanie odsysać płyn....nie słuzy od do czyszczenia......
    Czysta pieńdziesiątka + siakieś szkiełka..... + LowePro Nova 1AW + Velbon DF50 + całkowity brak czasu + coś tam jeszcze

  7. #27
    blasterd
    Guest

    Domyślnie

    Ja wysłałem na Żytnią do czyszczenia... (po wczesniejszym upewnieniu sie że jest za darmo).

    Gdy dodatrł do nich aparat to jednak stwierdzili, że nie bedzie za darmo bo jest zbytnio zabrudzona i (sic!) samo sprężone powietrze nie starczy...
    Koszt 100zł .. bo trzeba rozebrac i dużo roboty i szkoda gadać.
    Wywaliłem pieniądze na wysyłke to już pal licho zgodze sie na czyszczenie za chore pieniądze.. No ale nie byłem miły dogadywałem im (via phone).. No ale zostało na tym, że zapłace troszke ponad 100zł za czyszczenie...
    Po 2 dniach zadzwonił Pan z Żytniej i stwierdził, że mam porysowaną matówke i że mogą mi ją wymienić.. ZA DARMO... w efekcie zapłaciłem 100zł za wymiane matówki (faktycznie byla porysowana) i czyszczenie matrycy..
    Niesmak pozostał ale troche mniejszy...

    A poza tym to chciałem sie z wszystkimi przywitać

  8. #28
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    VANT - qrde panikujecie....najlepszym swabem są patyczki do uszu....najlepiej z pudełka bo te w woreczkach są strasznie rozczochrane....
    Dobrze napisane. Zwykłe patyczki używane jeżeli grucha nie wystarcza i jest git. Trzeba tylko to robić delikatnie i z wyczuciem.
    FOTOINKWIZYTOR

  9. #29
    Dopiero zaczyna Awatar Morfeusz12
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Pomorskie
    Wiek
    51
    Posty
    26

    Domyślnie

    Ja gdy juz przyjdzie potzreba czyszczenia "cemosa" uzywam tylko i wyłacznie aerografu modelarskiego podlaczonego do kompresorka.Taki mini.Aerograf mozna dowolnie ustawic na rodzaj strumienia powietrza i jego siły.Czysci hurtem matryce ,lustro.Nie ma grozby zmrozenia matrycy,jak w przypadku cisnieniowych wynalazkow {oczywiscie niedopuszczalnych}takich jak sprezone powietrze itd.Na poczatek gruszka i 5 min zabawy powinno wystarczyc.pozdr
    Canon EOS 1D Mark II N. 17-40 f4 L . 300 f 2.8 IS L.CF SanDisc Extreme 16 GB..Fotobank.Hand Strap.Statyw,filtry,plany+dluga lista zakupow . pusty portfel...

  10. #30
    piksel
    Guest

    Domyślnie

    Dobra gruszka nie jest zła.

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •