Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: 30D i RawShooter - nie działa

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar maciegg
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    51
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    za dobrą radą Tomka Golińskiego zostawiłem sobie instalke i jak ktoś potrzebuje to moge przesłać, ale już nie dzis bo mam jeszcze z5godz roboty (ver: 1.2.1.72)
    Jeżeli mógłbyś mi też podesłać - byłoby super. Ściągałem wersję z adresu podanego przez _invictusa, ale efekt jest mizerny. Natomiast link podany przez Tomka Golińskiego odpowiada mi Method not implemented.
    Dzięki z góry i pozdrawiam
    Canon

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Umieściłem dobrą wersję RSE na swojej stronie. Mam nadzieję, że nie jest to nielegalne.

    http://tomaszg.pl/RawShooterEssentials_2006_1.2.1.exe
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #23
    Dopiero zaczyna Awatar maciegg
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    51
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ściągnąłem; działa i jeszcze jak..
    Dzięki i ukłony
    Canon

  4. #24
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    959

    Domyślnie

    Sam programik wywołuje rawy bez problemów. Ale kłopot mam z czymś innym.
    Z rejestracją.:wink:
    Czy ktoś z was uporał się z zarejestrowaniem RSE? Wnerwia mnie już, że przy każdym uruchomieniu programu pojawia się prośba o zarejestrowanie, klikam zarejestruj, ale niestety zawsze pojawia się komunikat "registration failed". Zna ktoś sposób, żeby pozbyć sie tego upierdliwego okienka przy starcie, skoro normalna rejestracja nie działa? Domyślam się, że to przez to, że wykupił ich Adobe. Niemniej przydałoby się jakoś to 'zarejestrować'
    Pomóżcie!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #25
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Sam programik wywołuje rawy bez problemów. Ale kłopot mam z czymś innym.
    Z rejestracją.:wink:
    Czy ktoś z was uporał się z zarejestrowaniem RSE? Wnerwia mnie już, że przy każdym uruchomieniu programu pojawia się prośba o zarejestrowanie, klikam zarejestruj, ale niestety zawsze pojawia się komunikat "registration failed". Zna ktoś sposób, żeby pozbyć sie tego upierdliwego okienka przy starcie, skoro normalna rejestracja nie działa? Domyślam się, że to przez to, że wykupił ich Adobe. Niemniej przydałoby się jakoś to 'zarejestrować'
    Pomóżcie!
    Pixmanteca już nie ma. Kupiony przez Adobe. RSE/RSP to raczej dogorywające programy bez wsparcia w przyszłości. Zarejestrowac się normalnie nie da bo nawet strona nie istnieje. Nie słyszałem, zeby ktoś crakował darmowe programy RSE był darmowy.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #26
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    959

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Pixmanteca już nie ma. Kupiony przez Adobe. RSE/RSP to raczej dogorywające programy bez wsparcia w przyszłości. Zarejestrowac się normalnie nie da bo nawet strona nie istnieje. Nie słyszałem, zeby ktoś crakował darmowe programy RSE był darmowy.
    Dzięki Janusz! Wszystko to wiem, niemniej RSE jakoś mi po prostu leży. Nie widzę na razie potrzeby przesiadania się na inny konwerter RAW. Wiem, że darmówek sie raczej nie crackuje, ale tutaj byłoby to pożądanym rozwiązaniem:-D Może jednak ktoś będzie potrafił rozwikłać ten problem?
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  7. #27
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    .... Nie widzę na razie potrzeby przesiadania się na inny konwerter RAW. ....
    Im później się będziesz przesiadał tym boleśniejsze będą zmiany zresztą ostatnie ACR (4.0 od CS3) i LR tak ogromnie zwiększają możliwości obróbki, że mało mają konkurencji. Capture One ma wypuścić wersje 4.0 ponoć w czerwcu. Ja tam nikogo nie namawiam ale chyba pora odpuścić sobie RSE. DPP nie jest taki ostatni - z Canonem całkiem przyzwoity i "widzi" ustawienia aparatu. Też darmowy bo jest na płytce z aparatem i wcale nie gorszy.


    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski Zobacz posta
    Umieściłem dobrą wersję RSE na swojej stronie. Mam nadzieję, że nie jest to nielegalne.

    http://tomaszg.pl/RawShooterEssentials_2006_1.2.1.exe
    tomku jestes jedyny w sowim rodzaju :gratz!:
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  9. #29
    Uzależniony Awatar MARANTZ
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    928

    Domyślnie

    Janusz, RSE ma tę niezaprzeczalną zaletę, że świetnie się na nim ogląda i sprawdza RAW-y. Szybko można sobie posprawdzać czy zdjęcie nadaje się do dalszej obróbki. DPP jest też tutaj niezły, niemniej dla mnie RSE dużo lepszy. A najlepszy efekt obróbki to jednak C1.
    FOTOINKWIZYTOR

  10. #30
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARANTZ Zobacz posta
    ...RSE ma tę niezaprzeczalną zaletę, że świetnie się na nim ogląda i sprawdza RAW-y. Szybko można sobie posprawdzać czy zdjęcie nadaje się do dalszej obróbki.
    Od szybkiego oglądania RAWów to jest FastStone - ma tę niezaprzeczalną zaletę , że nie czekasz jak w RSE na przemielenie zdjęć i "wypracowanie" podglądówek. Ewentualnie Bridge - jak zapłaciłem za PS to dlaczego miałbym go nie używać? Nowy Bridge od CS3 jest, po małym przyzwyczajeniu, wygodniejszy od RSE/RSP i co najważniejsze mocno powiązany z PS. Same zalety. Wada oczywiście też jest - trzeba poświęcić trochę czasu, żeby się go nauczyć ale opłaca się.

    Cytat Zamieszczone przez MARANTZ Zobacz posta
    ... A najlepszy efekt obróbki to jednak C1.
    Też tak myślałem. Ba byłem zagorzałym fanem C1... do czasu kiedy nie zacząłem się bawić ACR 4.0.

    Można się spierać co do jakości renderingu, odwzorowania barw, neutralnych szarości ale nowy ACR daje tak ogromne możliwości strojenia tonalnego, że żaden inny program się nie umywa. ACR sygnowany "trójką" to przy "czwórce" zamierzchła epoka - naprawdę warto spróbować.

    No i to co już pisałem - RSE/RSP to już przeszłość - im później się przesiądziesz tym gorzej. Nawyki zostają i te najtrudniej zwalczyć. O tym to akurat coś wiem

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •