Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: #39 Ustawienie przysłony z pierścieniem nieprzenoszącym elektroniki

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar makkak
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Chrzanów, Polska
    Wiek
    43
    Posty
    34

    Domyślnie #39 Ustawienie przysłony z pierścieniem nieprzenoszącym elektroniki

    Jako że pierścienie redukcyjne przenoszące elektronikę aparatu są dość drogie można się pokusić o zakup prostszych pierścieni, bez "okablowania". Wiadomo iż wiążą się z tym co najmniej dwa problemy:

    1. Brak AF, brak potwierdzenie ostrości
    2. Brak możliwości przymknięcia przysłony

    Przeszukując Ebaya znalazłem ciekawą notkę przy pierścieniach bez przenoszenia elektroniki:

    How do i get an automatic lens to close the aperture without automatic function? (Otherwise the aperture is normally always open)

    Very simple:
    Attach the lens to the camera as always.
    Adjust the lens to the desired aperture (e.g. 5,6) in the AV-mode ir M-mode.

    Now the trick:
    1.Press the DOF-Preview button and keep it pressed!
    2.Detach the lens while still continuing to press the DOF-Preview button


    Czyli tłumacząc na Polski:

    1. Podłącz obiektyw do body bez pośrednictwa pierścieni, ustaw odpowiednią przysłonę w trybie M lub AV.
    2. Wciśnij przycisk podglądu głębi ostrości (przysłona się przymknie)
    3. Cały czas trzymając wciśnięty przycisk podglądu ostrości odłącz obiektyw od body (przysłona się nie otworzy)

    Gotowe

    Przeszukałem pobieżnie archiwum grupy czy ktoś już ten trik opisywał, jeśli nie zauważyłem przepraszam za powtarzanie informacji

    Niestety nadal mamy problem z AF, a samo ustawienie przysłony też nie jest zbyt przyjemne, ale lepsze to niż nic
    Ostatnio edytowane przez makkak ; 10-03-2007 o 17:34
    350D, KIT 18-55, Sigma 70-300 4.0-5.6, Canon 50 1.8, 2x512MB, filterki :P

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Ciekawe, czy działa z każdym obiektywem i czy jest to bezpieczne dla body i szkła.

    Chyba warto mierzyć światło i ustawiać ostrość przed "przymknięciem", potem może być za ciemno i dal AE i dla oczu.

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar makkak
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Chrzanów, Polska
    Wiek
    43
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ciekawe, czy działa z każdym obiektywem i czy jest to bezpieczne dla body i szkła.
    Próbowałem z 50 1.8 i kitem, działa, pewnie będzie działać ze zdecydowaną większością obiektywów, nie sądzę żeby było to bardziej niebezpieczne niż odpinanie obiektywu przy włączonym body...

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Chyba warto mierzyć światło i ustawiać ostrość przed "przymknięciem", potem może być za ciemno i dal AE i dla oczu.
    Faktycznie może być ciemno, tylko ustawienie ostrości mija się z celem bo przecież później dokładamy pierścień (pierścienie)...
    350D, KIT 18-55, Sigma 70-300 4.0-5.6, Canon 50 1.8, 2x512MB, filterki :P

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez makkak Zobacz posta
    Faktycznie może być ciemno, tylko ustawienie ostrości mija się z celem bo przecież później dokładamy pierścień (pierścienie)...
    Można ustawić ostrość z pierścieniem na pełnej dziurze, potem zdjąć pierścień, zrobić podgląd głębi ostrości, odłączyć obiektyw i znowu podłączyć pierścień. Myślałem raczej o takim zabiegu.

    łączenie podwójnego wpisu!!!

    Światło oczywiście trzeba mierzyć w ten sam sposób

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •