Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: baterie w battery Grip

  1. #1
    Bywalec Awatar Voytas
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Goleniów
    Posty
    109

    Domyślnie baterie w battery Grip

    mam takie pytanko do posiadaczy battery grip.
    czy baterie umieszcze ne w gripie zużywane są równomiernie czy moze najpierw jedna potem druga?

    pzdr

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie Re: baretie w battery Grip

    Cytat Zamieszczone przez Voytas
    czy baterie umieszcze ne w gripie zużywane są równomiernie czy moze najpierw jedna potem druga?
    Wszystko na to wskazuje, że równomiernie. I równo 'padają' w związku z czym zawsze bardziej opłaca się korzystać z jednej baterii, a drugą mieć w zapasie.

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: baretie w battery Grip

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    I równo 'padają' w związku z czym zawsze bardziej opłaca się korzystać z jednej baterii, a drugą mieć w zapasie.
    Jak rowniez jedna bateria wystarcza na ok 400 zdjec a dwie w gripie na ponad 1000 jakims cudem (nie chce mi sie rozpisywac dlaczego - kiedys byl o tym bardzo dobry watek na pl.rec.foto.cyfrowa ) .
    Dlatego najbardziej oplaca sie korzystac z dwoch w gripie a kolejne dwie miec w zapasie (tym bardziej ze bardzo dobre zamienniki kosztuja ok 80zl za pare na allegro).

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie Re: baretie w battery Grip

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Dlatego najbardziej oplaca sie korzystac z dwoch w gripie a kolejne dwie miec w zapasie (tym bardziej ze bardzo dobre zamienniki kosztuja ok 80zl za pare na allegro).
    A jeszcze bardziej mieć kilka gripów i pełen plecak baterii

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: baretie w battery Grip

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    A jeszcze bardziej mieć kilka gripów i pełen plecak baterii
    Grip sie zbyt dlugo odkreca i zmienia . Starczy pelen plecak baterii :P

  6. #6
    Początki nałogu Awatar krwisty
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa/Rz-ów
    Posty
    372

    Domyślnie

    A gdzie te wszystkie zdjecia zapisywac? ;-) (tak, tak wiem, databanki itd, to tylko zart...)
    Martin Gorczakowski

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie Re: baretie w battery Grip

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Grip sie zbyt dlugo odkreca i zmienia . Starczy pelen plecak baterii :P
    Tak myślałem
    Zrób taką próbę - włóż do gripa jedną baterię naładowaną w 100%, a drugą prawie całkowicie rozładowaną. Co pokaże wskaźnik baterii w aparacie?

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    Jeśli myślisz o włożeniu dwóch takich na raz to jest już wbrew wszelkim regułom.
    Z tego co zdążyłem się zorientować do tej pory to nigdy nie należy „mieszać” w ten sposób źródeł. Zawsze prowadzi to do szybszego wyczerpania takiego zestawu.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maku
    Jeśli myślisz o włożeniu dwóch takich na raz to jest już wbrew wszelkim regułom.
    Z tego co zdążyłem się zorientować do tej pory to nigdy nie należy „mieszać” w ten sposób źródeł. Zawsze prowadzi to do szybszego wyczerpania takiego zestawu.
    Teoria sobie, a życie sobie. Przy większych ilościach baterii zawsze trafi się egzemplarz gorszy, czy bardziej zużyty niż inne.

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: baretie w battery Grip

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Zrób taką próbę - włóż do gripa jedną baterię naładowaną w 100%, a drugą prawie całkowicie rozładowaną. Co pokaże wskaźnik baterii w aparacie?
    Grip laduje jedna baterie z drugiej, dlatego czerpie na zmiane z obu, a gdy jedna jest o jakis tam prog slabsza od drugiej to zaczyna brac z drugiej i jednoczesnie podladowuje ta slabsza z tej mocniejszej...
    Co wskaznik pokaze? Nie wiem i nie interesuje mnie to. Wskaznik ten jest to bardzo niedokladne i przez to bezuzyteczne narzedzie na ktorym nie mozna polegac... a juz z gripem to w ogole. Na wskaznik patrze tylko w momencie gdy aparat przestaje mi robic zdjecia i chce sie upewnic ze to z powodu braku pradu a nie innej awarii 8) .

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •