Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: 10D z USA a standardy obsługi w Polsce

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    191

    Domyślnie

    Z tego sojuszu to my tylko mamy 180 żołnierzy w psychiatryku. Za których leczenie zapłacimy wszyscy (podatnicy). Ich wyjazd również finansowaliśmy...

    [ Dodano: 23-07-2004 ]
    Co do serwisowania sprzętu zza oceanu to kiedyś próbowalem się czegoś dowiedzieć w Canon Polska. Wnioski z 10cio minutowej pogadanki:
    1. Gwarancję usa możesz sobie wywalić do śmieci żeby się nie łudzić...albo zachować i latac do stanów w przypadku awarii.
    2. Gwarancje europejskie - honorują od 1 maja (ale tylko 1 rok, mimo to że z tym samym kwitem w rzeszy serwisują przez 2 lata) i sprzęt też musi być kupiony po 1 maja
    3. Posiadając sprzęt kupiony w Polsce nawet w Canonie z oryginalną polską roczną gwarancją po 6!!!!! miesiącach TO TY UŻYTKOWNIKU MUSISZ UDOWODNIĆ ŻE SPRZĘT PADŁ Z WINY PRODUCENTA.

    Może ktoś z Was ma inne informacje?
    Wiem tylko, że każdy serwis w Polsce kpi z klienta do bulu - prosty przykład:
    Aparacik zastrajkował - info z polskiego serwisu: NAPRAWA NIEOPŁACALNA
    Znajomy zabrał sprzęt do rzeszy - na miejscu wymiana jakiejś pierdułki za 8!!! marek
    Fajnie???

  2. #22
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Nasz serwis Canona to chyba jakiś OUTSOURCEING.
    Za 8 Marek (EURO?) kto będzie zawracał sobie d...... (tyłek)? :wink:
    //mj

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    191

    Domyślnie

    Marek, Marek, bo było to kilka lat temu, a strajkujący aparacik mial poską gwarancję bo był w Polsce kupiony. Co na to polski serwis napisałem wcześniej. W rzeszy nawet nie chcieli żadnych paragonów, kwitów itp.
    Pan majster rozkręcił aparat, pogmerał w środku, złożył, sprawdził - 8 DM się należy i aparat działa do dziś.

  4. #24
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Oj jak daleko nam do standardów UNI!!!!!! :wink:
    //mj

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    191

    Domyślnie

    Oj, wole powstrzymać się od napisania tego co myślę na temat serwisów (nie tylko foto) w polsce.
    Musiał byś mnie wywalić z tego forum

  6. #26

    Domyślnie

    witam,
    Tak sie niesmialo wtrace do dyskusji, bo sam mialem prawie 2 lata 10D i tez badalem kwestie serwisu.

    Co do "usterkownosci" to oczywiscie nalezy wlozyc miedzy zarty twoerdzenie o europejskosci itp Natomaist nie zgadzam sie calkowicie z teza, ze amerykanie to idioci sprzetowi - nawet jesli to ma byc zart to trzeba znac dobrze tamtych uzytkownikow.
    Zapewniam was, ze kazdy amerykanski uzytkownik zna o 50% wiecej funkcji 10D niz kazdy z nas Nie mowiac o tym, ze oni zanim wlacza aparat ucza sie instruckji prawie na pamiec Pewnie to smieszne, ale koresponduje na codzien z amatorami i prof. z US i onie posiadaja nieprawdopodobna wiedze na temat sprzetu, ktorym fotografuja.

    co go gwarancji to oczywiscie zanda praktycznie gwarancja ze stanow nie obowiazuje w Polsce. Chodz ostatnio rozmaiwalem z serwisem Nikona w Wa-wie o oni honoruja miedzynarodowe gwarnacja na sprzet digital.
    Mozna zaopatrzec sie w gwarnacje "Mack Warranty" za 70 usd wykupuje sie cos takiego do akiejs tam kwoty i serwisy Canona ponoc honoruja , ale w Polsce nie sprawdalem. Szczegoly: www.mackcam.com

    To tyle...pzdr

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek
    Zapewniam was, ze kazdy amerykanski uzytkownik zna o 50% wiecej funkcji 10D niz kazdy z nas Nie mowiac o tym, ze oni zanim wlacza aparat ucza sie instruckji prawie na pamiec Pewnie to smieszne
    Wlasnie dlatego znaja 50% funkcji wiecej - bo czytaja instrukcje PRZED wlaczeniem aparatu.
    I to wcale nie jest smieszne tylko wg mnie naturalna kolej rzeczy - najpierw poznajemy sprzet, ktorym mamy sie poslugiwac, uczymy sie z instrukcji co i jak nim robic a dopiero potem go uzywamy - zgodnie z instrukcja.
    Niestety Polacy jakos maja taki glupi nawyk ze maja sprzet, ktory "ma dzialac i niewazne jak to dziala" i dlatego nie czytaja instrukcji , co konczy sie potem setka glupich pytan na ktore odpowiedz najczesciej sami znajda w malej ksiazeczce dolaczonej do sprzetu .

    Tyle ze jesli chodzi o "glupote" uzytkownikow z USA a problem front/back focusingu to chodzi bardziej o nieumiejetnosc robienia zdjec i nieznajomosc zasad fotografii, a nie nieznajomosc sprzetu. Taki Amerykanin moze owszem - doskonale wiedziec ze w jego aparacie mozna przelaczyc wielopunktowy pomiar AF na lapanie tylko w punkcie centralnym, ba moze nawet umiec to zrobic z zamknietymi oczami ale... moze nie wiedziec - po co! I potem mu aparat lapie ostrosc nie w tym punkcie co by chcial i juz leci do serwisu "bo AF zle dziala" ... a ze serwis maja lepszy niz u nas to tam bez mrugniecia okiem "naprawiaja" (zapewne oddaja aparat z wlaczonym AF na centrum i "niech pan teraz sproboje tylko celowac w srodek" ) albo wymieniaja... zamiast nauczyc dlaczego mogl zlapac nie tam gdzie powinien.

  8. #28
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Niestety Polacy
    Powinieneś dodać "niektórzy"

    W mojej rodzinie cokolwiek się kupi, to zanim się to włączy to się najpierw czyta instrukcję!!!!!!!

    Tak powinno być.

    rzesza użytkowników tego nie robi, z prozaicznego powodu - wiedzą lepiej i im się niechce tyle czytać.

    Błąd kardynalny bo niewiedzą co tracą.

    [ Dodano: 6 Sierpień 2004 ]
    A co do Amerykanów, to niejestem tego pewien czy Wszyscy (nawet 50%) jest tzw inteligentna.

    Zdarza się tak, że obracasz się w jakimś gronie ludzi i na ich podstawie niejesteś w stanie ICZEK określić cech narodu. Zarówno Amerykańskiego jak i Polskiego. (Choć to przymiotniki to pisze z dużej litery dla podkreślenia).
    //mj

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    New York
    Posty
    139

    Domyślnie

    W mojej rodzinie cokolwiek się kupi, to zanim się to włączy to się najpierw czyta instrukcję!!!!!!!

    Tak powinno być.
    ja wynisolem ze studiow, ze instrukcje to sie otwiera jak juz nic innego nie pomaga i to wtedy jest porazka

    co do amerykanow, to jest to narod "ograniczony" mowie to z doswiadczenie, ludzie z regoly sa fantastyczni w jednej dziedzinie moze dwoch i robia to na maxa,
    to by tlumaczylo:
    Zapewniam was, ze kazdy amerykanski uzytkownik zna o 50% wiecej funkcji 10D niz kazdy z nas Nie mowiac o tym, ze oni zanim wlacza aparat ucza sie instruckji prawie na pamiec Pewnie to smieszne, ale koresponduje na codzien z amatorami i prof. z US i onie posiadaja nieprawdopodobna wiedze na temat sprzetu, ktorym fotografuja.
    i nie twierdze, ze to jest wada lub zaleta po prostu jest.

    a ze serwis maja lepszy niz u nas to tam bez mrugniecia okiem "naprawiaja"
    Vitez, ale za to trzeba tu dodatkowo zaplacic, jeszcze nic tu nie kupilem z gwarancja, tzn w 99% wymieniaja ci, lub oddajesz sprzt w przeciagu od 30 do 100 dni nawet jak ci sie cos nie podoba, ot odmienilo mi sie i nie chce tego miec, ale jezeli chcesz cos wiecej np rok gwarancji 100$, 3 lata gwarancji nie ma problemu 200$ wlasnie im zaplaciles za na prawy, wiec po co maja sie z toba w przyszlosci klocic
    pozdrawiam
    piotrkula

    EOS A2E, Canon 50mm 1.8 Mk I,
    Canon 28-135mm 3.5-4.5 IS, Canon 100-300mm 5.6L,
    VG-10, SpeedLite 540EZ

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    54
    Posty
    563

    Domyślnie

    Zgadzam się z wami co do tego że należy czytać instrukcję. Najlepiej byłoby wykuć na pamięć całą.
    Tyle tylko że jak trafiam w instrukcji na fragmenty typu „nie wrzucać baterii do ognia”, „nie dawać plastikowych opakowań dzieciom do spożycia”, itd. To muszę się przyznać z pokorą że jakoś mnie to jednak odpycha i tak sobie wtedy myślę że to jednak dla idiotów pisane.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •