Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 224

Wątek: Speedlite 580EX II

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Speedlite 580EX II

    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    w sumie malo informacji na jej temat. no chyba ze to wszystkie sa - wtedy jak dla mnie to malo kuszaca konkurencja dla 580ex.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Jeśli mam być szczery, to jeśli chodzi o nowe body i szkła to nic nie obstawiałem/nic nie zakładałem. Jakoś mnie to specjalnie nie rajcowało.
    Ale powiem Wam jedno: niedawno przez myśl mi przeszło, że będzie jakiś (czego się nikt nie spodziewa) nowy Speedlite (600EX ?) - nie żebym jej potrzebował. Tak tylko mówię.
    Swoją drogą ciekawe czemu wypuścili 580EX mkII ? Ot tak sobie? Z nudów? Wątpię, żeby uższykodnicy 580EX zmienili na mkII. Ew. dokupią.
    Chyba, że ta lampa jest głównie przeznaczona dla tych co posiadają 550EX i chcą upgrade'ować. Tyle, że cena pewnie z 1800 PLN będzie na początek. Jeszcze na spec's nie patrzyłem więc może głupoty piszę Ale co mnie to tam.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    No właśnie. Jest w niej coś czego Wam brakowało w porównaniu z Flashami Nikonsa ?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Lepsze mocowanie zamiast nedznego pokretla, gniazdo sync tez super sprawa. Wlasna automatyka to mily dodatek. Mozna uzyc lampy z zenitem, kompaktem jakims czy innym wynalazkiem. Za malo zeby sklonic do wymiany, ale dokupic kiedys mozna. Przy zakupie nowej tez warto sie zastanowic.
    ...

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Chyba poprawili głównie budowę.

    EDIT:
    KuchateK jak zwykle w tej kwestii był szybszy .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielony Zobacz posta
    Jest w niej coś czego Wam brakowało w porównaniu z Flashami Nikonsa ?
    Tego Ci nie powiem.
    Moge jednak powiedzieć, że jeśli chodzi o pracę z błyskiem to główne braki u Canona są korpusach, a nie w lampach. Mam na myśli brak bezprzewodowej obsługi lamp systemowych przez aparat, realizowane u Nikona nawet przez amatorskie korpusy.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielony Zobacz posta
    No właśnie. Jest w niej coś czego Wam brakowało w porównaniu z Flashami Nikonsa ?
    nominalnie to ta lampka ma uszczelki a tego zdaje sie jeszcze nikt nie robil.

    osobne pytanie, to na ile te uszczelki maja w lampie sens (skoro i tak slabym punktem zestawu pozostaje laczenie na lamliwej badz co badz stopce). no chyba, ze zrobili w nowym 1D szyne z tytanu i analogiczna zlaczke w lampie

    EDIT: owszem, zrobili moze nie tytanowe, ale widac tez o tym ktos pomyslal
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 22-02-2007 o 10:41
    www albo tez flickr

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielony Zobacz posta
    Tyle, że cena pewnie z 1800 PLN będzie na początek. Jeszcze na spec's nie patrzyłem więc może głupoty piszę Ale co mnie to tam.
    Może być i wyższa - oni tę 580EX II uszczelnili, a uszczelki u Canona zawsze były drogie

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt Zobacz posta
    Moge jednak powiedzieć, że jeśli chodzi o pracę z błyskiem to główne braki u Canona są korpusach, a nie w lampach. Mam na myśli brak bezprzewodowej obsługi lamp systemowych przez aparat, realizowane u Nikona nawet przez amatorskie korpusy.
    Chodzi Ci dokładnie o korekcję błysku czy jeszcze coś?
    Sorki, ale nie siedzę w temacie strzelania z kilkoma flashami.
    Zdaje się, że lampy w układzie muszą się widzieć? (czujniki IR?)
    Czy w tej kwestii powinni też coś poprawić? ( komunikacja radiowa?)
    Tak, tyle, że poprzednie modele by nie były kompatybilne - chyba, żeby pozostał i dotychczasowy sposób komunikacji.

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    EDIT: owszem, zrobili moze nie tytanowe, ale widac tez o tym ktos pomyslal
    <ok>

    A redesigned metal flash foot plate and connector pins allow more stable communication between the camera and flash, while a quick release mechanism minimises wear and tear on both units.

    Przyda się przy przepychance reporterów

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •