" canon eos to europejski odpowiednik czego??"
w USA: canon elan 7NE a w europie to chyba canon eos 33V
Eos 33V; Eos IX;EF 28-135 IS usm; 24-85usm; Speedlite EX580; i torba z bajerami. Zenit/helios; Zorki; PS A630
może to głupie pytanie ale w jakim "kształcie" Wasze 580 Mk II świecą asystę dla AF? Pytanie wzięło się stąd, że używałem jednej, która wyświetlała coś w rodzaju plusa z przewagą linii poziomych. Dziś kupiłem nową i ta świeci tylko linie pionowe. Czy możliwe, żeby canon coś pozmieniał w nowych seriach (świeża dostawa, nr seryjny ponad 561 tys.). Model ze świecącym "plusem" ma numerek ponad 240 tys. niższy
a który punkt AF miałeś aktywny?
5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|
atrurs, tym oto pytaniem rozwiązałeś moją zagwostkęDZIĘKI WIELKIE
pasek pionowy świeci gdy jest ustawiony którykolwiek z punktów AF osi pionowej, wystarczy wybrać inny aby zaświeciła piękna szachownica. Nie zauważyłem tego w "starej" ale nie mam jak jej teraz sprawdzić. Może też tak działa ale nie zwracałem uwagi
Ostatnio edytowane przez scoodie ; 06-07-2009 o 21:45
a podobno 40D ma wszystkie krzyżowe... chyba, że mylę tu typ czujnika z jego czułością. Ponadto 'czterdziestka' ma przecież czujnik centralny (od f2.8 ) jako podwójny krzyżowy, gdzie jeden z jest obrócony o 1/8 obrotu (45 stopni), a przy aktywnym tylko tym punkcie lampa wypuszcza z siebie ów pionowy 'pasek'.
nie chcę bić niepotrzebnie piany ale trudno mi uwierzyć (może będę musiał), że centralny punkt AF jest czuły tylko w jedną stroną, a np. ten "na godzinie drugiej" na pionowe i poziome kontrasty (dostaje oświetlenie krzyżowe).
pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez scoodie ; 07-07-2009 o 15:22
Pozwolicie, że się podepnę.
Mam pytanie (pewnie głupie w swojej prostocie)
Czy jak zmiejszam siłe błysku na aparacie to automatycznie taka sama siła błysku jest zmniejszana na lampie? Ustawiając odwrotnie, tzn na lampie, na wyświetlaczu aparatu jest to wiodoczne, odwrotnie nie.
C 40D / T 17-50 F2.8 / C 580EX II / C EF 50mm 1.8 II / Jupiter 135mm F3.5 MC
Nastawy na lampie mają pierwszeństwo nad nastawami aparatu.
Jeśli masz Canona z serii xxxD to nie sil się na ustawianie lampy z poziomu korpusu. Poczynając od puszek pokroju xxD możesz sterować błyskiem lampy zewnętrznej bezpośrednio w menu aparatu.
C 40D / T 17-50 F2.8 / C 580EX II / C EF 50mm 1.8 II / Jupiter 135mm F3.5 MC