witam,

czytam sobie ja i czytam ten długi wątek o nowości, i jakoś się nadziwić nie mogę. Aparat może i nie dla większości z nas (zastosowanie, koszty, budowa), może i nie spełnił snów o taniutkim FF itd. Ale rany boskie, to jest gigantyczny krok naprzód. Gigantyczny, w zasadzie nie ma jednego parametru, przy którym Canon nie poprawił by czegoś. Jasne 8,5 klatki vs 10 może i nie imponujące, poza tym komu to i po co, itd, itp. Ale to jest kurczę 10 klatek na sekundę, jeśli ktoś potrzebuje, to to jest rekord świata. Zmiana AF jest po prostu rewolucyjna. Wszyscy zawsze marudzili jak to Canon ma AF do **** i tylko Ds jest znośny. Kurczę, Canon poprawił, zrobił MEGA zmianę, dodał dwa razy więcej czujników krzyżowych, zwiększył zakres działania, usprawnił algorytmy. BA! dodał możliwość korygowania wad AF. Jeśli ktoś tego nie uznaje za przełom w fotografii, to ja go nie lubię. ISO 6400 - dla samej tej funkcji bym go kupił do teatru. Robiąc 135/2.0 przy ISO 1600 nie doświetlam o 3EV i klnę na czym świat stoi, co tam tak mało światła. 14 bitów - co z tego wyjdzie nie wiem, ale zgaduję że sporo. Jeśli tacy wszyscy sceptyczni, to czemu z RAWa więcej wyciągną niż z jpga? A dzisiejszy RAW vs. jpg to jest mało przy tych 16000 odcieni. Odkurzacz. Telewizor. Tryb live view - moim zdaniem bardzo ciekawa sprawa. Można tak długo. A wy co? A wy marudzicie.

Wiem, każdy by chciał mieć 3D z FF, uszczelnionego, z ISO 6400, 8 klatek na sek, z AF z jedynki, bez mory i bez "miękkiego" obrazu, 17 MPx, z gratisowym tytanowym gripem, kitowym szkłem f2.8 w zakresie 10-300 z usm w cenie tamrona i z jakością Lki a to wszystko w paczuszce kupowanej w media markcie za 2000 polskich złotych. Ludzie..

Innowacje nie polegają na słuchaniu żalów na forach internetowych czy w supermarketach. Polegają na wymyślaniu rozwiązań, o których nikt nie myślał, a które mogą być standardem przyszłości. 1DMk2 moim zdaniem jest bardzo innowacyjny. Choćby sama matryca - można by o tym bardzo długo. A to, że chcecie taniego aparatu dla amatora? Macie go - 400D. Jest tani i jest dla amatora. Jeśli nie pasuje, to albo nie tani, albo nie dla amatora.

Kiedy amerykanie wysyłali człowieka na księżyc ktoś się pukał w głowę po co im te ubrania z polaru..


A idąc śladem snowboardera, jestem już pewien, że 2007 rok jubileuszowy dla Canona to będzie ważny rok dla fotografii i trudny rok dla konkurencji. 1Ds Mk3 będzie totalnym mega przełomem zagrażającym koszmarnie drogim średnioformatówkom cyfrowym IHMO