Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta
Interesująca sztuczka ale jakoś nie załapałem o co do końca chodzi, mógł byś wytłumaczyć trochę więcej ? tzn. robiąc zdjęcia raw + jpg będę miał lepszej jakości podgląd na ekranie ?
Nie, wystarczy, że będziesz robił same raw, a plik do podglądu zaszyty w rym rawie będzie tak samo wyostrzany. Oczywiście z samym rawem nic się nie dzieje.

Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta
I mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Bo tak naprawdę testy testami ale najlepsze są opinie użytkowników, powiedzcie jak z jakością rawa który jest w stanie "wyprodukować" ten aparat, oczywiście wiem, że zależne jest to od obiektywu ale jakość matrycy też ma ogromne znaczenie. Przyznam, że tak naprawdę nie zależy mi na ogromnej szybkostrzelności tego aparatu lecz na jakości. Na 1DS mnie nie stać, niestety jest potwornie drogi a w 5D brak jest możliwości zapisu na 2 karty jednocześnie na której naprawdę mi zależy. Początkowo nie chciałem się przesiadać na drugi aparat z crop'em ale nie będę się na to zawzinał.
W tej chwili mam 30D i zastanawiam się czy uzyskam zauważalny skok jakości zdjęcia po przesiadce na 1D MKIII. Jakie są wasze odczucia ?
Zależy czego naprawdę potrzebujesz. Aparat daje piękne obrazki, ale pamiętaj, że to 10mpix. Dodatkowe informacje zwyczajnie same się nie pojawią.
Jeśli potrzebujesz backupu i dobrej jakości a nie potrzebujesz 10kl/s, to szczerze polecam zakup 1DsII. Używaną puszkę w dobrym stanie dostaniesz za ok. 11 - 12tysięcy. Tylko tam z kolei masz straszny wyświetlacz, porąbane menu i jeszcze cięższy korpus. Coś za coś. W każdym razie jakość plików rewelacyjna.