Strona 166 z 203 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 651 do 1 660 z 2028

Wątek: Canon EOS 1D Mark III

  1. #1651
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    41

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz.
    Serdecznie Pozdrawiam.

  2. #1652
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta
    Witam,

    Mam dwa pytania odnośnie aparatu 1D Mk III ponieważ zastanawiam się nad jego zakupem.

    1) Czy ktoś z was orientuje się czy problem z wadliwym Autofocusem został już rozwiązany, przeglądałem wątki na forum ale jednoznacznej informacji nie znalazłem niestety. Być może ktoś z was miał styczność z modelami z nowych serii i wiecie jak jest z tym af.
    Znalazłem w sklepie rimex canona 1D MK III DN - jest napisane że to nowa seria ale w necie nic o takiej serii nie znalazłem i nie wiem czy jest wolna od problemów z AF a nie chciał bym wyrzucić tylu pieniędzy na niesprawny aparat. Jeśli problem już jest rozwiązany do od jakiej serii najlepiej kupować aparat ?

    2) Drugie pytanie jest do użytkowników mianowicie w testach czytałem o mizernej jakości wyświetlacza LCD, przez co ciężko ocenić naświetlenie bez pomocy histogramów oraz wstępnie ocenić ostrość. Faktycznie jest tak źle ?

    Będę wdzięczny za odpowiedź. Szczególnie dręcząca jest myśl o tym wadliwym AF, ale wstrzymam się z rozmyślaniem w tej sprawie do waszych odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Daniel
    Ad. 1. Mam puszkę z numerem wyższym od inkryminowanej serii oraz ze sławetna "niebieską kropką" na pudełku. Nie mam absolutnie żadnych problemów z AF, może tylko przyzwyczajenie z 5D, gdzie robiłem na one shot z pomiarem AF na punkt centralny. Tu jakoś do Al servo przyzwyczaić sie nie mogę, ale to problem po mojej stronie bo zdjęcia są ok w obu trybach.

    Ad. 2. Faktycznie, wyświetlacz jest nie najlepszy, ale w moim przypadku służy on jedynie do bardza, bardzo wstępnej orientacji, czy zdjęcie jest wykonane, czy coś niespodziewanego nie wlazło w kadr. Do tego celu całkiem mi wystarcza. Przegląd w terenie robię w databanku EPSON 5000 a po powrocie oczywiście komp. Zatem niższa jakość wyświetlacza moim zdaniem nie stanowi problemu.

  3. #1653
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Ad. 1. Mój ma trefny numer, był z tego powodu w serwisie na zabiegu, nie notuję żadnych problemów z AF.

    Ad. 2.Wyświetlacz wbudowany nie nadaje się do oceny jakościowej. Zresztą w żadnej puszce nie widziałem takiego, który się nadaje.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  4. #1654
    Uzależniony Awatar habakuk
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    575

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Wyświetlacz wbudowany nie nadaje się do oceny jakościowej. Zresztą w żadnej puszce nie widziałem takiego, który się nadaje.
    w nowych nikonach LCD są całkiem sympatyczne. widzę gdzie jest ostro. w marku3, przy niewielkich F, miałem z tym ogromny (!!) problem. stanowczo wole już mniejszy lcd z 5d.

  5. #1655
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez habakuk Zobacz posta
    w nowych nikonach LCD są całkiem sympatyczne. widzę gdzie jest ostro. w marku3, przy niewielkich F, miałem z tym ogromny (!!) problem.
    Ja mam w ogóle problem z zapanowaniem nad głębią przy dużych dziurach, więc nawet nie sprawdzam na ekranie. Skupiam się tylko nad kadrem, punktem AF, przemieszczeniem obiektu i własnym po zblokowaniu AF. Udaje się, ale to nie jest proste.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  6. #1656
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta
    1) Czy ktoś z was orientuje się czy problem z wadliwym Autofocusem został już rozwiązany, przeglądałem wątki na forum ale jednoznacznej informacji nie znalazłem niestety. Być może ktoś z was miał styczność z modelami z nowych serii i wiecie jak jest z tym af.
    Używam tego aparatu od ponad pół roku. Nigdy nie miałem tak szybkiego i niezawodnego AF w aparacie. Oczywiście zdarza mu się nie trafić, ale to sporadyczne przypadki, często pewnie wynikające z mojego błędu. Jeśli więc chodzi o AF, to możesz spokojnie brać aparat w ciemno.

    Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta
    Znalazłem w sklepie rimex canona 1D MK III DN - jest napisane że to nowa seria ale w necie nic o takiej serii nie znalazłem i nie wiem czy jest wolna od problemów z AF a nie chciał bym wyrzucić tylu pieniędzy na niesprawny aparat. Jeśli problem już jest rozwiązany do od jakiej serii najlepiej kupować aparat ?
    Pewnie jakaś literówka, albo wiedzą o czymś przedpremierowym
    Tak czy inaczej, teraz tego nie kupisz.

    Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta
    2) Drugie pytanie jest do użytkowników mianowicie w testach czytałem o mizernej jakości wyświetlacza LCD, przez co ciężko ocenić naświetlenie bez pomocy histogramów oraz wstępnie ocenić ostrość. Faktycznie jest tak źle ?
    Ekspozycję ocenisz bez najmniejszego problemu. Mam porównanie z 5D i 1DsII, tutaj ekranik jest najlepszy. Przy ocenianiu ostrości rawów wystarczy mała sztuczka z ustawieniem ostrości jpga, (którego i tak nie robisz) ma max. Wtedy bez problemu ocenisz również ostrość zdjęcia.
    Jarek

  7. #1657
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    Przy ocenianiu ostrości rawów wystarczy mała sztuczka z ustawieniem ostrości jpga, (którego i tak nie robisz) ma max. Wtedy bez problemu ocenisz również ostrość zdjęcia.
    To dotyczy i powinno być praktykowane przez wszystkich z Canonem na szyi - neutral plus 7 sharpness.

  8. #1658
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    41

    Domyślnie

    Napisał oskarkowy
    Przy ocenianiu ostrości rawów wystarczy mała sztuczka z ustawieniem ostrości jpga, (którego i tak nie robisz) ma max. Wtedy bez problemu ocenisz również ostrość zdjęcia.
    Interesująca sztuczka ale jakoś nie załapałem o co do końca chodzi, mógł byś wytłumaczyć trochę więcej ? tzn. robiąc zdjęcia raw + jpg będę miał lepszej jakości podgląd na ekranie ?

    I mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Bo tak naprawdę testy testami ale najlepsze są opinie użytkowników, powiedzcie jak z jakością rawa który jest w stanie "wyprodukować" ten aparat, oczywiście wiem, że zależne jest to od obiektywu ale jakość matrycy też ma ogromne znaczenie. Przyznam, że tak naprawdę nie zależy mi na ogromnej szybkostrzelności tego aparatu lecz na jakości. Na 1DS mnie nie stać, niestety jest potwornie drogi a w 5D brak jest możliwości zapisu na 2 karty jednocześnie na której naprawdę mi zależy. Początkowo nie chciałem się przesiadać na drugi aparat z crop'em ale nie będę się na to zawzinał.
    W tej chwili mam 30D i zastanawiam się czy uzyskam zauważalny skok jakości zdjęcia po przesiadce na 1D MKIII. Jakie są wasze odczucia ?

    Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi,
    Pozdrawiam,
    Daniel

  9. #1659
    sv
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brzeku Zobacz posta

    I mam jeszcze jedno pytanie jeśli można. Bo tak naprawdę testy testami ale najlepsze są opinie użytkowników, powiedzcie jak z jakością rawa który jest w stanie "wyprodukować" ten aparat, oczywiście wiem, że zależne jest to od obiektywu ale jakość matrycy też ma ogromne znaczenie. Przyznam, że tak naprawdę nie zależy mi na ogromnej szybkostrzelności tego aparatu lecz na jakości. Na 1DS mnie nie stać, niestety jest potwornie drogi a w 5D brak jest możliwości zapisu na 2 karty jednocześnie na której naprawdę mi zależy. Początkowo nie chciałem się przesiadać na drugi aparat z crop'em ale nie będę się na to zawzinał.
    W tej chwili mam 30D i zastanawiam się czy uzyskam zauważalny skok jakości zdjęcia po przesiadce na 1D MKIII. Jakie są wasze odczucia ?

    Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi,
    Pozdrawiam,
    Daniel
    co do jakości, to posłużę się cytatem:-)

    "From Rob Galbraith: "The EOS-1D Mark III produces the best overall file of any digital SLR we've ever used. A CR2 coming from this camera contains a level of detail, dynamic range, tonality and overall quality that is hard to match. The Nikon D3, for example, produces a better NEF at really high ISO settings (plus very good quality generally), but at lower ISOs it can't quite deliver the fineness of detail from each pixel that the EOS-1D Mark III does."

    From Ken Rockwell: "...either Canon [5D or 1Ds Mk III] has finer detail than the Nikon, and the 1Ds has finer detail then the 5D. It makes sense that the Nikon has less fine detail: the D3 is a sports, news and action camera optimized for speed, while each of these Canons is much slower and optimized for fine image quality."

    źródełko:
    http://forums.dpreview.com/forums/re...hread=28842274

  10. #1660
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Koziegłowy
    Posty
    111

    Domyślnie

    Wszyscy piszą o wersji z niebieską kropką ,ja mam zieloną kropkę na pudełku ,a znajomy żółtą. Wie ktoś o co chodzi z tymi kropkami ?

Strona 166 z 203 PierwszyPierwszy ... 66116156164165166167168176 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •