Strona 157 z 203 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 561 do 1 570 z 2028

Wątek: Canon EOS 1D Mark III

  1. #1561
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    A komu już się odkleja guma na klapce od pamięci przy zawiasie? To normalne? Bo dziś zauważyłem i trochę mnie drażni.
    Jarek

  2. #1562
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta
    A komu już się odkleja guma na klapce od pamięci przy zawiasie? To normalne? Bo dziś zauważyłem i trochę mnie drażni.
    Nie, no to jakaś niedoróba...

  3. #1563
    Początki nałogu Awatar TOPOL
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Tarnów
    Wiek
    53
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon Zobacz posta
    BTW, z innej beczki: jakiś czas temu bawiłem się 40D kolegi i byłem trochę zdziwiony WB zupełnie innym niż ten, do którego przyzwyczaiły mnie 20D/1DN, konkretnie chodziło o kolor nieba. Parę dni temu bawiłem się Mk3, w bardzo podobnych warunkach (pogoda) i zauważyłem, że jest dokładnie tak samo --> mocno inaczej.
    Miałem to samo przy pierwszych zdjęciach z MK3. Kłania się 14 bitowy kolor :-)

  4. #1564
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Co to ja tam pisałem o długo trzymających bateriach? ;-)


    Errmm.. no nie wiem jak Wy, ale ja jestem pod wrażeniem...

    Po tygodniowym wyjeździe z aparatem w ręku, moje początkowe uwagi uzupełniłbym o jedną: "koniec z wariacjami na dwie ręce" - potwierdziło się w 100%, w szczególności jeśli chodzi o ustawienia jakości. Kilka razy wieczorem znajdowałem aparat przełączony na RAW+M1. I nawet jeśli parę wpadek mogę zwalić na bawiące się dzieci to jednak w "starym" 1D nic takiego nie miało prawa się zdarzyć. Dobrze, że chociaż przekręcało mi się to w dobrą stronę (zostawał RAW).

  5. #1565
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    No nieźle.. mnie się zdarzyło 3900 i byłem szczęśliwy. Jak widzę, wszystko jeszcze przede mną.
    Jarek

  6. #1566
    Bywalec Awatar Ted
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Nowy Targ
    Wiek
    45
    Posty
    143

    Domyślnie

    Przy korzystaniu ze zdjęć seryjnych można tyle śmiało wyciągnąć. Ja na lodowisku (temperatura otoczenia około 5 stopni) robie min 6 tys zdjęć. Bajka

  7. #1567
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Aha, to z tego wynika.. No ja niestety pracuję w warunkach weselnych, zwykle z koszulą przyklejoną do pleców. Mimo wszystko i tak jestem szczęśliwy z ładowania co 5 imprez.
    Jarek

  8. #1568
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Trchę obok tematu, ale ,,jedynkowych'' postów jest niewiele. Dziś napisałem na Żytnią z pytaniem o rzeczywistość deklarowanych ,,gwarancji'' przebiegu migawki 1d na poziomie 200 tysięcy cykli. Moje body jest już po gwarancji więc stwierdziłem, że co mi szkodzi zapytać, czy rzeczywiście gwarantują wymianę vide wymieniają za darmo nawet po gwarancji. Jakież było moje zaskoczenie, gdy pracownik odpisał mi, że:



    ,, Tak, możemy wymieniać bezpłatnie migawkę nawet po upływie okresu gwarancyjnego, o ile nie wykonała więcej niż 200 tys. zdjęć.


    Cóż - może to dziwne, ale mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.

  9. #1569
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie

    Na początek, jako dosyć nowy użytkownik forum, witam się ze wszystkimi!

    A teraz do rzeczy - moje 3 grosze n/t Marka III (dla formalności: jestem świeżym użytkownikiem sprzętu - chyba niecałe 2 miesiące, body SN 55XXXX, soft najnowszy):
    1. Również zauważyłem że zaczyna się odklejać guma na klapce kart pamięci - trochę mi się to nie podoba w aparacie, który podobno ma reprezentować "taaaką" klasę.
    2. Moje wyniki "bateryjne" są na razie raczej mierne - po 1szym ładowaniu kilkaset zdjęć, po drugim ponad tysiąc, trzecie to okolice 1.5 tysiąca zdjęć. Ale jak widać, tendencja jest rosnąca, więc nie jest tragicznie
    3. A już najbardziej mnie zakurzyło to, że mój Marek padł po miesiącu i około 3K zdjęć.
    W tej chwili sprawy osobiste powstrzymują mnie od zajęcia się tą sprawą, ale oczywiście aparat pójdzie do serwisu jak tylko będę w stanie się nim zająć. Niemniej nie podoba mi się to, że sprzęt TAK SZYBKO pada - dmuchałem i chuchałem na niego że jej...a tu taki zonk...(oczywiście rozumiem, że wszystko ma prawo się zepsuć, nawet topowy sprzęt, który w końcu jest dosyć skomplikowaną maszynką, ale...).

    Jeżeli kogoś interesuje co się stało to oto szybkie [?] wyjaśnienie:
    Przy którymś-tam zdjęciu aparat kłapnął lustrem i...koniec. Po kilku sekundach niesławny "Error 99" pojawił się na górnym wyświetlaczu. Próbowałem oczywiście różnych kombinacji typu wyjęcie/włożenie baterii, przedmuchanie wnętrza aparatu, powtórne wgranie softu, zresetowanie wszystkich ustawień (czyli chyba standardowe rzeczy, jakie można samemu tu zrobić). Dalej nic. Próba zrobienia zdjęcia w jakimkolwiek trybie z jakimkolwiek obiektywem (Sigmy, Canony) skutkuje podniesieniem lustra i Errorem 99.
    Jeżeli chcę uruchomić ręczne czyszczenie matrycy, lustro się nawet nie podnosi i dalej mamy "Error 99".
    Jeżeli próbuję uruchomić tryb LV, to lustro nie reaguje, zaś (coś nowego!) aparat "nagle" pokazuje, że bateria jest już wyładowana.

    Nie sądzę, aby po takiej dawce informacji ktoś mógł zdiagnozować co się stało, ale może jest taki "miszczu"? Osobiście myślę że coś jest z migawką...

    Pozdrawiam i mam nadzieję że moje wypociny coś wniosły do tematu.

  10. #1570
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie

    ^^^^ Współczuję głęboko ale chyba rzeczywiście masz pecha i coś jest z migawką .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 157 z 203 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •