Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Tamron 17-35 f2.8-4 na 5D

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    wlkp.
    Wiek
    50
    Posty
    186

    Domyślnie

    Ciekawe, czy Tamron wypuści następce, a jeśli tak to kiedy...
    Jeśli będzie lepszy od 1 ver. to pojawi się na rynku poważny konkurent eLek.
    Może doda stałe światło 2.8...
    Poczekamy - zobaczymy.
    6D|5D+BG-E4|7D|40D+BG-E2|S14 f2.8 EX HSM|C 24L MkI|35L|C 50 f1.4|C 85 f1.8|C 100 f2.8 USM Macro|C 24-70 f2.8 L|C 70-200 f2.8 L IS|C 100-400 IS L|T 17-50|S 10-20 f4-5.6|C 18-200IS|C 580EXII|C 580EX i tyle...

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pedro44 Zobacz posta
    Ciekawe, czy Tamron wypuści następce, a jeśli tak to kiedy...
    Jeśli będzie lepszy od 1 ver. to pojawi się na rynku poważny konkurent eLek.
    Może doda stałe światło 2.8...
    Poczekamy - zobaczymy.
    No jeśli będzie optycznie taki jak 28-75 to biorę od ręki - nawet z wiertarką 8).
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar Bust
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    23

    Domyślnie

    Posiadam 5D i ostatnimi czasy kupiłem tego Tamrona i musze powiedzieć że jest świetny. na 17mm ma miękkie rogi ale w centrum jest lepszy od eLki 17-40 przynajmniej wg mnie, pozatym jest niesamowicie kontrastowy i doskonale oddaje kolory co w połączeniu z 5D owocuje pięknymi zdjęciami. Nie wiem jak wypada w porównaniu do 16-35L ale do 17-40L napewno bym nie dopłacał.
    Bardzo przyjemne dające dużo frajdy szkiełko

  4. #14
    Dopiero zaczyna Awatar george
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    PL
    Posty
    49

    Domyślnie

    T 17-23 2.8-4 kupiłem go jakiś czas temu jako szeroki kąt pod 5dmk2,
    na 17mm faktycznie całkiem ostry w centrum, boki trochę rozmywa i do tego dochodzi winieta. Za te pieniądze nie narzekam na jego wady, ale zakres 24-35mm niestety nie jest już tak jasny i tak ostry, wg testów na dłuższym końcu jest cieniutko, ale na tej ogniskowej go nie używam po prostu.
    Słowem jeśli potrzeba nam szerokości na FF to może być.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    *Tamron 17-35mm oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez george ; 29-03-2011 o 13:27 Powód: Automerged Doublepost

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar Bust
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez george Zobacz posta
    zakres 24-35mm niestety nie jest już tak jasny i tak ostry, wg testów na dłuższym końcu jest cieniutko,
    tutaj zdecydowanie się nie zgadzam, w tym zakresie ostrość jest na naprawde bardzo dobrym poziomie, na 17 jest niewatpliwie najostrzejszy ale dalej tez nie mozna narzekac, jest bardzo dobrze.
    co do jasnosci to tez pozwole sobie się nie zgodzic, 17-40 ma f4 w całym zakresie a tu przy:
    17-19 - f2.8
    20-23 - f3.2
    24-28 - f3.5
    29-35 - f4
    wiec w wiekszosci zakresu jest lepiej niż w porównywanej eLce za 2 razy większe pieniądze.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    swoją drogą zastanawiam się dlaczego zakończyli produkcję tego obiektywu, jak widac jakoscią optyki trzyma poziom, mało kto się go pozbywa, popyt jest tez spory..
    Ostatnio edytowane przez Bust ; 29-03-2011 o 13:38 Powód: Automerged Doublepost

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar george
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    PL
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bust Zobacz posta
    na 17 jest niewatpliwie najostrzejszy ale dalej tez nie mozna narzekac, jest bardzo dobrze.
    Właśnie o to chodziło, na 17mm jest najostrzejszy.

    Konstrukcja jeszcze z analogów, przestali produkować i wszyscy oczekujemy na następce
    Pod 5dmk1 przez niższą rozdzielczość matrycy niż w 5dmk2 starsze szkła lepiej rysują, m.in właśnie też 17-40L, ponoć pod 5d mk2 już nie jest tak rewelacyjny stąd może też różnica w spostrzeżeniach. Był o tym kiedyś wątek nawet.

    Bądź co bądź za te pieniądze nie kupi się tak ostrego szerokiego kąta na FF, gdzie mamy AF. Pewnie nie wszystkim przypadną do gustu miękkie brzegi i winieta na 2.8, mi osobiście to rekompensuje światło 2.8.
    Do celów statycznych można ew domknąć.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 438

    Domyślnie

    ewentualnie domknąć śmiesznie to zabrzmiało bo myślałem ze UWA to się używa zawsze domknięte a jak nie ma światła to się je otwiera

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    te miekkie rogi i winieta w 17mm to mowicie o 2.8?
    Bo jak sie ma sprawa 17/4 tamrona i L 17 w F4 jesli chodzi o rogi?

  9. #19

    Domyślnie

    Mam 17-35, ale trafiłem na egzemplarz "taki trochę średni" (przynajmniej w porównaniu do mojego 28-75, ostrego jak... no bardzo ). Swego czasu byłem u Cichego obejrzeć Samyanga 14 2.8. Dla porównania cykałem fotki z Tamrona. I co mi wyszło? Że Samyang (przynajmniej tamten egzemplarz) miał bardziej "równą ostrość" w całym kadrze - Tamron na pełnej dziurze i lekko przymykany miał ostry środek (ostrzejszy od Samyanga), ale im dalej od środka, tym było zdecydowanie gorzej, podczas gdy w Samyangu spadek ostrości był zdecydowanie mniejszy. Kolejna rzecz, która mnie zaskoczyła: aberracja chromatyczna. Tamron miał piękne kolorki :P, a w Samyangu było prawie idealnie czysto (nawet na pełnej dziurze). Żeby uzyskać zbliżony efekt musiałem mojego Tamrona mooocno przymknąć (koło 8.0 o ile dobrze pamiętam).
    A! nie, NIE mam fotek z tego porównania, żeby pokazać, bo jak stwierdziłem, że chwilowo mam ważniejsze wydatki niż kolejny obiektyw, to je wyrzuciłem z kompa :P
    5DII/ 20D/ Tamron 17-35 2,8-4/ Tamron 28-75 2,8/ 70-200 4L/ CZ 50 1,4 / 580EX/ 550EX / LightSphere II / COCO Ringflash Adapter

  10. #20

    Domyślnie

    a natkneliscie sie gdzies w sieci na porownanie tego tamrona i blizniaczej sigmy? bo parametry te same a w sigmie HSM kusi...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •