Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Uaktualniony test 70-200/2.8 IS na Photozone

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Uaktualniony test 70-200/2.8 IS na Photozone

    Pokazał się niedawno uaktualniony test 70-200. Co ciekawe konkluzje nie są jednoznaczne. Czyżby znów walnięty egzemplarz ?
    http://www.photozone.de/8Reviews/len...28is/index.htm
    Dla porównania też uaktualniony test: Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G IF-ED VR (starsznie mają długie te oznaczenia ).
    http://www.photozone.de/8Reviews/len...28vr/index.htm
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Ten test już był wcześniej. Po ukazaniu się testu 70-200/4 IS L porównywałem osiągi tych szkieł (po tym jak okazało się, że 70-200/4 IS L może służyć do golenia się ;-) ). Wtedy osiągi były gorsze. Może dlatego nie ma wniosków, bo dwa różne egzemplarze sprawowały się bardzo różnie - czyżby kłopoty z kontrolą jakości w Canonie
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G IF-ED VR
    Czy ktoś mógłby mnie-nienikoniarzowi wytłumaczyć co znaczą te "diabelskie" oznaczenia :
    G IF-ED VR

  4. #4
    Początki nałogu Awatar jatzzek
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    355

    Domyślnie

    W ksiegach Czarnej Magii Onanistow Sprzetowych (CMOS) zaklecie GIFEDRVR jest typowa klatwa rzucana na uzytkownikow Canona. Na szczescie oslona LIS dziala bardzo skutecznie, wiec nie ma sie czego bac
    Ostatnio edytowane przez jatzzek ; 12-02-2007 o 10:32
    why waste your time looking for proof?
    what if the answer is never the truth?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo Zobacz posta
    Czy ktoś mógłby mnie-nienikoniarzowi wytłumaczyć co znaczą te "diabelskie" oznaczenia :
    G IF-ED VR
    G - obiektyw, w ktorym wartosc przyslony mozna zmieniac tylko z poziomu body - nie ma pierscienia.
    IF - wewnetrzne ogniskowanie
    ED - rodzaj uzytych szkiel, ktore zapobiegaja rozszczepianiu swiatla przechodzacego przez soczewke (Extra-low Dispersion)
    VR - odpowiednik IS


  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DoMiNiQuE Zobacz posta
    G - obiektyw, w ktorym wartosc przyslony mozna zmieniac tylko z poziomu body - nie ma pierscienia.
    IF - wewnetrzne ogniskowanie
    ED - rodzaj uzytych szkiel, ktore zapobiegaja rozszczepianiu swiatla przechodzacego przez soczewke (Extra-low Dispersion)
    VR - odpowiednik IS

    Dzięki.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jatzzek Zobacz posta
    W ksiegach Czarnej Magii Onanistow Sprzetowych (CMOS) zaklecie GIFEDRVR jest typowa klatwa rzucana na uzytkownikow Canona. Na szczescie oslona LIS dziala bardzo skutecznie, wiec nie ma sie czego bac
    No ale jednak te zaklęcia chyba działają, bo nikkor wychodzi ostry jak brzytwa, a canon biedniutko .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Początki nałogu Awatar jatzzek
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    355

    Domyślnie

    Eee tam, pomyliles czary W tescie Nikkora uzyto D200 a w tescie Canona EOS 350D. Stad ta roznica.
    why waste your time looking for proof?
    what if the answer is never the truth?

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jatzzek Zobacz posta
    Eee tam, pomyliles czary W tescie Nikkora uzyto D200 a w tescie Canona EOS 350D. Stad ta roznica.
    Ufff.. odetchnąłem z ulgą .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10
    Bywalec Awatar qwerty1237
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    240

    Domyślnie

    Smichy, smichami ale na wkresach rzeczywiscie bija na glowe :-). Bzaujac na tych wykresach to Canonowska elka wyglada niczym ubogi krewny przy Nikorze. Nie wiem jak w rzeczywistosci bo ze zdjec zamieszczonych tam trudno cos zawyrokowac. Szczegolnie na tym : http://www.photozone.de/8Reviews/len.../samples/2.jpg
    Ostatnio edytowane przez qwerty1237 ; 12-02-2007 o 16:41
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + inne duperele

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •