Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: #32 Adam Slodowy czyli jak ulepszylem monopod.

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Lightbulb #32 Adam Slodowy czyli jak ulepszylem monopod.

    Niestety moj monopod mial beznadziejna waziutka nozke ktora fajnie slizgala sie po gladkiej powierzchni (jak kafelki czy panele) co owocowalo zjechaniem monopodu chociaz kosztowal mnie ponad 150 zl. (na szczescie pasek na reku) No wiec zrobilem dodatkowe 2 rzeczy.

    1. Zwykla guma jakiej sie uzywa do nog do wszelkiego rodzaju mebli, twarda ale mimo tego nadal gumowa. Jej srednica jest o wiele wieksza niz oryginalnej koncowki monopodu co dodatkowo dodaje stabilnosci.


    2ga koncowka . Zaluje ze nie dostalem w czarnym kolorze ale w koncu co to za problem! Koncowka narzedzia wybijaka do betonu z praktikera za 8 zl. Twarda guma ale jednoczenie nie ma problemu z wychyleniem ponopodu w razie potrzeby a sama baza pozostaje wciaz nieruchomo.. Rurka monopodu idealnie pasowala w srodek (jakby wrecz przeznaczona ) , troche na wcisk. Polozylem koncowke na chwile na goracej blaszy zeby stopic troche dol i jednoczesnie uzyskac poziom calosci, Od spodu dalem kawal filcu na solidnym kleju. Naprawde o wiele wygodniej mi sie z tym pracuja na rownych powierzchniach niz z oryginalna plastikowa koncowka . Voila!

    Tylko kolor trzeba zmienic, czarnych nie mieli a teraz troche jak przepychacz do klopa Za to naprawde latwiej sie z tym pracuje. Nawet samo stoi! (oczywiscie bez aparatu!) Spray zalatwi sprawe

    Ostatnio edytowane przez JaBlam ; 11-02-2007 o 02:38
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  2. #2
    Początki nałogu Awatar TOPOL
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Tarnów
    Wiek
    52
    Posty
    321

    Domyślnie

    Pomysł fajny, dzięki za opis. Kolorem podstawki się nie przejmuj, masz teraz monopod z serii "L" ... :-)

  3. #3
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    no i do muzeum Cie wpuszcza..a tak na serio to filc bedzie sie slizgac
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  4. #4
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    I na tym filcu sie nie slizga?
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    to nie jest tak do konca filc.. to jest ta antyposlizgowa! Zlego slowa uzylem NIe slizga sie!
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Pomysł fajny, dzięki za opis. Kolorem podstawki się nie przejmuj, masz teraz monopod z serii "L"
    Dodatkowo jest jeszcze troche miejsca zwby w razie czego postawic buta na obrzezu. Niestety nie wszystkie maja te "stopke" do nogi, nie wiem nawet jak to sie sprawdza. Robilem fotki i pomaga mi. robilem 70-200 4L przy F/11 przy 1/13 i bylo ostre. Na koncercie pewnie ruch zarejestruje ale. Mozna to wykorzystac


    Przepraszam za jeden post pod drugim. ale jak pisalem wczesniejszy to nie zalapalo go. Teraz poprawilem i sie dwa pojawily
    Ostatnio edytowane przez JaBlam ; 11-02-2007 o 14:02
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •