Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z ostroscia na samowyzwalaczu. A80.

  1. #1
    Hadson
    Guest

    Domyślnie Problem z ostroscia na samowyzwalaczu. A80.

    Zauwazylem ze jak robie zdjecia na samowyzwalaczu to mam problem z ostroscia. Tzn robilem sobie te zdjecia bo chcialem wstawic min tu na forum i do Skajpa. I ustawiłem aparat na sciane i obraz i potem mnie (dochodziłem za kazdym razem) nacisnołem przycisk migawki. Odczekałem 10 sek i zdjecie aparat mi zrobil. I wlasnie zauwazylem ze aparat na samowyzwalaczu zbiera ostrosc w trakcie naciskania przycisku. CZy da sie tak zmienic jak w klasycznych lustrzankach aby zbieral ostrosc przed zrobieniem zdjecia?

    Jesli jest to cos banalnego prosze nie banowac mnie ani nie krzyczec. Mam aparacik kilka dni. :-)

    Chyba ze z moim aparatto jest cos nie tak.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    A w instrukcji nie jest opisane co i jak?
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Problem z ostroscia na samowyzwalaczu. A80.

    Cytat Zamieszczone przez Hadson
    Odczekałem 10 sek i zdjecie aparat mi zrobil.
    A robiles zdjecie trzymajac aparat w reku? Moze po prostu porzuszone wyszlo?

  4. #4
    Hadson
    Guest

    Domyślnie

    Ustawiłęm go na szawce. NAcisnołem buttona. On wycelował w obraz albo we mnie jak naciskałem "buttona" poleciałem na środek pokoju i wyszło nie ostro. Ale już odkryłem że chyba a80 tak ma. Ze jak chce się robić fotke sobie to trzeba chyba postawić tam manekina. Wycelować i potem samemu tam stanąć. Poszukam jeszcze w instrukcji chociaz mam Angielska bo aparat jest pochodzenia USA "Made in Dźiapan".

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hadson
    Ustawiłęm go na szawce. NAcisnołem buttona. On wycelował w obraz albo we mnie jak naciskałem "buttona" poleciałem na środek pokoju i wyszło nie ostro. Ale już odkryłem że chyba a80 tak ma.
    Kazdy tak ma. Moj 10D tez lapie ostrosc w momencie nacisniecia spustu migawki nawet w trybie samowyzwalacza - dziwne nie? .
    Hint: zlap ostrosc tam gdzie chcesz, potem wlacz MF (manual focus) - bedziesz mial "zablokowana" ostrosc w tym miejscu gdzie ostatnio zlapales i mozesz bez obaw naciskac spust migawki uzywajac samowyzwalacza.

  6. #6
    Hadson
    Guest

    Domyślnie

    A ze sklepu sobie "dziabne" manekina do ustawiania ostrosci. Albo kupie dmuchaną lale z seks shopu.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    Ja .....ę przymknij przesłonę i zrób zdjęcie z większą głębią
    pozdrawiam

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    Ja .....ę przymknij przesłonę i zrób zdjęcie z większą głębią
    W A85? Ty chyba nie wiesz co mowisz... tam z defaultu jest wieeelka GO 8)

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    To nie rozumiem też pytania w temacie
    pozdrawiam

  10. #10
    Hadson
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    To nie rozumiem też pytania w temacie
    Szanowni koledzy forumowicze. Przyznam szczerze, że i ja się pogubiłem.:-) A przynajmniej nie rozumiem. A jesli staram się zrozumiec to mi brzmi to zdanie jakoś dziwnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •