Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Lekcja 10 - dyskusja

  1. #1

    Talking Lekcja 10 - dyskusja

    Zapraszam do dyskusji na temat mojej lekcji o fotografii ptaków, którą możecie znaleźć tutaj.

  2. #2
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Brakuje mi przedstawienia jakis technicznych manewrow.
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj Eternus

    Czy mógłbys sprecyzowac swoje oczekiwania, postarm sie byc wyczerpywający w swojej odpowiedzi.

    Pozdr
    Rafał

  4. #4
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    chodzi mi glownie o ostrosc przy krotkich czasach, gdzie prze(y)slona prawie maksymalnie otwarta (nad ranem) - zwyczajnie auto, czy jakies triki?
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  5. #5

    Domyślnie

    Widzisz... to jest tak:
    Ja przynajmniej nigdy nie wybieram ustawien "AUTO" zawsze pracuje na preselekcji przysłony. Dajmy na to, ze mam super sytuacje ...dynamika walka, a swiatło nie pzwala mi zblizyc sie do czasów teoretycznie umożliwiajacych ostre zdjecie.
    1. wtedy przeslona na maksa otwarta, choc to juz samo w sobie karkołomne przedsiewziecie, bo 2.8 sami wiecie słabo jest z ostroscia.
    2. dociagam jeszcze ISO max 640....z bólem 800
    3. wale seriami na czasie jaki aktualnie jest do wyciagnięcia, choc rozum podpowiada ze nie moze byc ostre.
    Zobacz na zdjecie walczacych Cietrzewi Czas jaki tam osiagnołem to 1/250, wieczorem wstawie zdjecie robione w tej samej walce, ale koguty były w tym momencie w najwyzszej fazie ruch...pełne rozmycie, na prezentowanym zdjeciu zostały złapne w tak zwanym "zwisie" i sa na granicy ostrosci, dla mnie prawie dobre.
    Dodatkowo, zawsze wyzwalam migawke na długich czasach. Mozna wtedy złapac jakiegoś arta czyli rozmazańca, który wcale nie musi sie mieścić w kanonach nieostrego zdjecia tylko i wyłącznie.
    Pozdr
    rafał gawełda

  6. #6
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    dzieki - wlasnie o tego typu informacje mi chodzilo - bo ptaki to w koncu szybkie dranie sa

    No chyba, ze moje ulubione pingwiny 8)
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Rafał,

    ja mam następujące wątpliwości. Otóż, interesuję się ptakami (amatorsko ale zawsze), jeżdżę uparcie w rejony ich licznego występowania, mam "nosa" gdzie upatrzyć pewne gatunki - co jest pewnie wynikiem jakiejś tam wiedzy o nich. I kurde nie mam ani jednego dobrego ptasiego zdjęcia. Wszystko przypadek, zbiegi okoliczności, szczęście w pechu. Jak to jest, że ja takiego grubodzioba widziałem dwa razy w życiu a wilgi nigdy Albo gdy wyczaiłem bieliki i się do nich sprytnie zbliżyłem stwierdziłem, że zdjęcie zrobione cropem plus TC x1.5 plus 400mm wymaga powiedzmy 40% cięcia, by zdjęcie miało sens. Kurde, jak to się robi? Marzy mi się 500mm lub 600mm, ale zdaję sobie sprawę, że choćbym i kupił 1200mm i podpiął TCx2 to mi kupa z tego wyjdzie. Gdzie tkwi trik? Czy mam aż tak kiepską rękę, czy może sprzęt mi nawala W czym tkwi klucz (oczywiście nie szukam gotowych rozwiązań).

    A ludzie robią myszołowy na spacerze z pieskiem kompaktami..
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  8. #8
    Coś już napisał Awatar radzio
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Wiek
    36
    Posty
    58

    Domyślnie

    Ciekawa lekcja przyda się podczas wypraw w plener ;D
    Canon 400d + kit + Sigma 70 - 300 APO + Canon 50 1.8
    Moje zdjęcia
    Radzio Jogger - mój blog
    Redlog.pl - blog piłkarski

  9. #9

    Domyślnie

    Kuba
    Teren który odwiedzamy jest dokładnie ten sam, ja ostanie dwa sezony fotografowałem 300/4 TY 400/5.6, Ja myśle ze powód jest prozaiczny...po prostu nigdy nie zabrałes sie do tego na poważnie, trzeba w końcu sobie uswiadomic ze bieganie z obiektywem za ptakami daje marne rezultaty. Choc tak jak napisałem ...szkoły sa różne, a wybór nalezy do Ciebie.
    Pozdr
    Rafał

  10. #10
    Coś już napisał Awatar Pitek
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    51
    Posty
    68

    Domyślnie

    ja tylko dodam od siebie, że polecam książkę "Ptaki Polski" Andrzeja G. Kruszewicza, duż ciekawych informacji, kiedy i gdzie je można spotkać, a także zdjęcia i płyty z ich głosami, informacje o robieniu zdjęć podane przez "ptaku" są bardzo przydatne i pouczające
    dzięki:-P
    Canon EOS 70D, Canon 100-400 L mk2, Canon 100, Tamron 17-50 1:2,8IF LD XR Di II Aspherical, Manfrotto 190 X PROB + 804 RC2

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •