Hmmm... Zaczyna się robić ciekawiema ktoś jeszcze jakieś propozycje?
pozdr
Hmmm... Zaczyna się robić ciekawiema ktoś jeszcze jakieś propozycje?
pozdr
Gripped EOS 350d+KIT | Gripped EOS 33 | Sigma 70-300 APO DG | EF 50/1.8 | [M42] Jupiter 9 85/2 | [m42] Helios 58/2 (stary) | SmenaMacro(home made) | Speedlite 430EX | Velbon Sherpa 600r | Lowepro Stealth Reporter D200 AW | Skrzypce warte więcej niż cały ten zestaw![]()
:cool:
Fotki Digart
FOTOblog
TAP bardzo podoba mi sie ta metoda - świetnie zwiększa kontrasty. Ściągnąłem psd ale niestety nie do końca mam obcykane jak zrobić poszczególne kroki (pewnie jest to łopatologicznie proste). Gdybyś mógł mi jeszcze wytłumaczyć jak użyć filtra górnoprzepustowego w trybie overlay... a najlepiej jakbyś podał klik po kliku co i jak dla takich opornych typów jak ja![]()
Podam Ci kolejność dla wersji ENG![]()
1. Filters > Other > High Pass (Radius: np. 20px) => OK
2. Edit => Fade High Pass => Mieszanie na Overlay => OK
Zobacz sobie jakie są ustawienia w Warstwach dopasowania Curves i Gradient Map... (w tej ostatniej patrz na kolory i ich 'liniowość' w gradiencie)...
pzdr![]()
Dzięki wielkie za podpowiedzi... stosując się do Twoich rad stworzyłem coś takiego (bazując na tym samym zdjęciu co wcześniej)
A ja troche z inne beczki ale ... szukalem jakiegos watku, ktory by pasowal do moich potrzeb, ten jest najbardziej odpowiadajactm "workiem" do wrzucania takich pytan. Inny jest tu. Jesli moderatorzy uznaja to do przeniesienia, chyba, ze sie uda wypracowac cos szczegolowego i tresciwego i ... jako odrebny watek.
Temat: przygotowanie pliku do druku "wiekszego formatu" np. 60x90 albo jak w moim przypadku panoramy 40x70.
W jakiej kolejnosci i jak przygotowac plik? Chodzi mi o to czy w pierwszej kolejnosci powiekszyc go (i jak najlepiej) do rozmiarow 40,1 x 70,1 a nastepnie PSuc czy w odwrotnej kolejnosci? Bede wdzieczny za pomoc.
Nie mam zamiary "korygowac" fotki w jakis specjalny sposob ale "uwizualnic" ja tylko aby w tym rozmiarze miala przyzwoita jakosc. Zreszta nawet nie posiadam PSa tylko elementy.
Macie swoje sprawdzone algorytmy?
pozdrawiam,
z pozdrowieniami "69"
Ale 40x70 czego? cm, mm, m? ;-)
Tu nie chodzi o "sprawdzone algorytmy", tylko pewna zasade wynikajaca z "utraty" pewnych informacji/szczegolow zawartych w pliku po jego konwersjach, obrobkach itp.
Ogolna zasada jest taka, ze powinno sie pracowac na docelowo najwiekszym formacie a potem ewentualnie go zmniejszac - raczej nie na odwrot.
Spiesze doniesc ulubionemukoledze, ze chodzilo o cm.
Nie mam takiej sciany w gabinecie co by na niej "tako wielko" panorame przylepic.![]()
OK, super.
Noooo, teraz to mi sie pojasnilo. Wiem wszystko.A tak bardziej szczegolowo to ...
Probowalem wczoraj zrobic cos takiego:
1. zwiekszylem (image size) plik do rozmiarow 40,1x70,1 (milimetr na zlapanie w ramki);
2. layer (jak zwykle poprzez pokazanie czarnego i bialego)
3. unsharp (rozne warianty)
... nie bawilem sie juz dalej bo efekt (na 100%) to kicha.
Your turn Pikczer.
pozdrawiam,
z pozdrowieniami "69"
Jesli zdjecie ma wymiary np. 20x30cm w 300dpi i bedziesz chcial je powiekszyc do 40x60 w 300dpi, to cudow nie ma- jakosc sie pogorszy i reszta obrobek niewiele tu da. Dlatego tak wazne jest posiadanie mateialu wyjsciowego w jak najwiekszym formacie, gdyz zmniejszyc sie zawsze da a powiekszyc juz nie (patrz walka o megapiksele w dSLR'ach - szczegolnie wersjach studyjnych)
Wot i cala filozofia![]()