Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: metz 58 af - 1 czy canon 580ex do 350d.

  1. #31
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Kolbuszowa/Kraków
    Posty
    17

    Domyślnie

    ma ktoś może instrukcję PL do tego Metz`a??

    [edit]
    Używa już ktoś z Was tej lampy? Jeśli tak to jestem ciekaw czy jest możliwość wyzwalania jej bezprzewodowo puchą 30D.
    Ostatnio edytowane przez Rimon ; 12-04-2007 o 16:48

  2. #32
    Bywalec Awatar ukasus
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    miasto
    Wiek
    40
    Posty
    165

    Domyślnie

    ja ponawiam pytanie kolegi .. oraz dodam swoje .. czy ten mezt siłę błysku i kąt do cropa .. ?
    jeżeli tak to biorę .. jeżeli nie to niestety będzie trzeba do zbierać do ex580 .. jeżeli dopasowuje do cropa to nie widzę sensu dopłacać
    Eos system

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Kolbuszowa/Kraków
    Posty
    17

    Domyślnie

    ukasus nie czekałem na odpowiedź i kupiłem tą lampę.
    Powiem tak - wcześniej robiłem Minoltą 7D i Metzem 54 MZ-3 i często zdarzały się przepały lub niedoświetlenia.
    Teraz pracuję na 30D z Metzem 58 af-1 i jeszcze ani razu mnie nie zawiodła ta lampa - menu ma dużo bardziej intuicyjne od 580ex (miałem w rękach tą lampę i długo zastanawiałem się "co, gdzie i jak").
    Nie wiem jak jest dokładnie z uwzględznianiem cropa, ale dla mnie najważniejsze jest to, że nie mam przepałów i niedoświetleń z tą lampą.
    Pewnie znajdziesz dużo różnych opinii, ale ze swojej strony polecam tą lampę.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    A co za różnica czy dopasowuje czy nie?? jeśli to ma być kryterium to jest IMHO bez sensu zupełnie..
    Ja np. mam 580 i używam jej na cropie.. i mam wyłączoną funkcję dopasowywania - po co mi ona? na szerokim kącie czasem widać małą winietkę od lampy więc wyłączyłem i jest spokój - co z tego że lampa trochę mocniej błyśnie?? akumulatory starczą łącznie może na parę błysków mniej ale co z tego.. zawsze i tak mam zapasowe , a używanie tego argumentu jako jedynego za/przeciw kupnie lampy jest bezsensowne

    Pozdrawiam
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #35
    Bywalec Awatar ukasus
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    miasto
    Wiek
    40
    Posty
    165

    Domyślnie

    no wiesz ja bym nie powiedział że na parę błysków mniej ... przecież kąt sie zmienia bardzo po cropie .. to będzie w granicach 30 % bardziej oszczędne .. a mz jest to sporo to po pierwsze .. po drugie .. dalej nie wiem czy jest zdalnie wyzwalana przez inne lampy .. w tym przez wbudowaną .. i czy sama może pracować jako master i wyzwalać inne
    bo jednak różnica w cenie jest spora bo jakieś 400-450 zl .. za to bym miał jakiś dobry plecak .. albo z jedna polarke .. wcześniej zastanawiałem sie tez nad sigma .. ale jeśli już mam brać nie canonoowska to już chyba lepiej metza ..
    będzie ciekawe combo ... wszystko innej firmy


    z drugie strony .. utrzymuje sie tylko i wyłącznie z fotografii .. i pewnie i tak docelowa lampa będzie ex580 ...
    heh jestem w kropce ..
    zależnie od wypłaty z redakcji dokonam wyboru

    ps. ciekawe czy sie np tamron współpracuje z e-ttl 2 .. czyli czy przekazuje informacje o odległości do body

    ps2. Rimon jak ją masz to powiec czy jest zdalnie odpalana przez body .i czy może działać jako master dla innych ?
    Ostatnio edytowane przez ukasus ; 26-06-2007 o 23:15
    Eos system

  6. #36
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Kolbuszowa/Kraków
    Posty
    17

    Domyślnie

    ps2. Rimon jak ją masz to powiec czy jest zdalnie odpalana przez body .i czy może działać jako master dla innych ?
    niestety z body nie udało mi się jej odpalić, a szkoda, bo Minolta miała specjalny tryb pracy wbudowanej lampy (wireless) i pięknie wyzwalała poprzedniego Metza.

    Metz 58 oczywiście może pracować jako Master lub Slave. Bawiłem się tylko takim samym Metzem tyle, że do Nikona i po paru próbach z ustawieniami lampy ładnie błyskały.
    Próbowałem (tyle, że na szybko) wyzwalać mojego Metza (Slave) 580tka (Master) - niestety nie miałem czasu rozkminiać w niej menu i nie udało mi się ich zgrać. Myślę, że to kwestia kilku prób i nie byłoby problemu - producent podaje, że Metz jest zgodny z bezprzewodowym wyzwalaniem w Canonie.

  7. #37

    Domyślnie

    Wypowiadacie się na temat Metza 58 a większosc z was nie miała go w ręku, po bardzo krótkim użytkowaniu mogę stwierdzić:
    1. Naświetlenie bardziej powtarzalne niż w Canonie (580,550, 430, 420)
    2. Barwa światła w/g mnie bardziej naturalna
    3. Menu, mogło by być bardziej intuicyjne
    4. Dodatkowy fleszyk - rewelacja
    Jeżeli chodzi o wydajność i inne spostrzeżenia to coś napisze po sobotnio weselnym teście, na razie jestem zachwycony - Canony przechodzą na SLAVE.

  8. #38
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Kolbuszowa/Kraków
    Posty
    17

    Domyślnie

    fotones,masz do niej instrukcję PL??

    Ja jutro idę swojego Metza odebrać po prawie dwutygodniowym pobycie w serwisie (sądzę, że i tak jak na Polski serwis Metza to się chłopaki nawet "śpieszyli" )

    Nie, żebym był z niego niezadowolony, ale wiem, że drugą lampą jaką kupię będzie 580ex II - oczywiście jak będą na nią fundusze

  9. #39
    Dopiero zaczyna Awatar Miłosz
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    znad morza
    Posty
    43

    Domyślnie

    czyli jak w końcu...?
    co wybrać...?

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Jak masz kase to 580
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •