Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: metz 58 af - 1 czy canon 580ex do 350d.

  1. #11
    filip1977
    Guest

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o oszczędność.Jest to różnica chyba ok 200pln a w tej kwocie to niewiele.Mam na myśli bardziej uniwersalność lampy.Metz 58 af 1 ma 2 błyski a canon 1 i w metzu jest usb do modyfikacji i zmiany softu, poza tym jest dedykowana do canona a metz robi lampy już od wielu lat - i tylko lampy!Może ktoś miał z nią styczność?Dzięki i pozdrawiam.(nie dyskredytuję canona;-)biorę wszystkie za i przeciw)

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrek2 Zobacz posta
    piast9, mozliwie i dzieki za info. Chodzi mi tylko o to, ze w instrukcji do 58 AF-1 C digital jest o ETTL II napisane, a w 54 AF-1 C nie, wiec moze jest za stara i nie pracuje w pelni poprawnie z nowszymi cyfrowkami.
    No Metz robi trochę zamieszanie to fakt. Ale jeśli jest napisane, że jest ETTL to możesz być spokojny, że z body z ETTLII będzie pracować prawidłowo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Coś już napisał Awatar 1czarek1
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Otwock
    Posty
    67
    2x EOS R3,

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Siegen
    Wiek
    47
    Posty
    69

    Domyślnie

    Kolekcjoner: no mieszaja troszke. Sprawy z ettl juz mi sie wyjasnily dzieki pomocy kolegow i nie tylko

    Metz jednak tej 54 nie wymienia wsrod lamp polecanych do cyfrowek canona, np dla 400D:
    mecablitz 58 AF-1C
    mecablitz 76 MZ-5 digital
    mecablitz 45 CL-4 digital
    mecablitz 36 AF-4C
    mecablitz 44 AF-4C (V2)
    mecablitz 28 AF-3C (V2)
    mecablitz 54 MZ-4 / 54 MZ-4i ,


    wiec moze dlatego byly z nia problemy, mimo, ze dziala w ettl? (swoja droga, po szybkim przegladnieciu, to oni tej 54 to do zadnego canona nie polecaja, do analoga tez )

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Podobno na jakiejś amerykańskiej stronie poświęconej lampom Metz-a jest to dość dokładnie wymienione (która i z czym współpracuje). Niestety nie udało mi się jej znaleźć.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Siegen
    Wiek
    47
    Posty
    69

    Domyślnie

    troszke odswieze
    http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=268574

    hmm zly nie jest ))))

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    468

    Domyślnie

    z metza to robilem tylko stara seria 45
    teraz mam canona i mysle ze za duzo teraz elektroniki by to zaczac mieszac
    350 D z gripem, sigma 18-125, kit, 580 ex, 2x1GB ELITE PRO I 512 ZWYKLA OBIE KINGSTON + 256 od canona

  8. #18
    Smurf
    Guest

    Domyślnie

    http://forum.nikon.org.pl/showthread...=13078&page=23
    Sa tu opinie ludzi, którzy uzywali Metza 58AF-1N - co prawda mocowanie Nikona, ale spostrzeżenia uniwersalne.
    Ostatnio edytowane przez Smurf ; 05-03-2007 o 21:20

  9. #19

    Domyślnie

    ok a jak sie ma starsza lampa canona do nowej 580 ?czy roznica jest warta ceny ?

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dope Zobacz posta
    ok a jak sie ma starsza lampa canona do nowej 580 ?czy roznica jest warta ceny ?
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=16404

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •