Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45

Wątek: czy kupić 24-105 L IS

  1. #11

    Domyślnie

    Od roku mam 24-105 - w zasadzie bez zastrzeżeń. Czasem jednak brakuje mi 2,8. Zastanawiam się nad 17-55 2,8 is.

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    96

    Domyślnie

    osobiście też się nastawiam na to szkło... początkowo myślałem o 17-40 4L, ale to raczej poczeka dłużej
    moja galeria: http://www.lubke.pl

    Sprzęt: Canon EOS 30D, Canon Elan 7N (33V), Tamron 17-50 2.8, Tamron 28-75/2.8, 70-200 4L, Canon 50/1.8 II, 580EX, CF SanDisk 2GB + 8GB Extreme III
    Raynox DCR-250 (makro)

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JAH-EL Zobacz posta
    Z tego co widziałem, to dla 24-105 warto grzechu
    Zaraz wrzucę jakieś fotki...
    (...)
    Ja czekam na 40D, a potem to, co w stopce. Miałem wiele wątpliwości, ale mi przeszło. Wybieram 24-105. No i resztę...
    A moze juz kupisz... chociazby szklo? Bo wiesz... troche dziwnie zaczyna wygladac twoje, za przeproszeniem, onanizowanie sie przy kazdej mozliwej okazji tym co zamierzasz kupic ale jeszcze nie masz . Daj sobie na wstrzymanie albo kup wreszcie ten sprzet - prosze.

    A od siebie - zmienialem Tamrona 28-75 2.8 na tytulowy obiektyw i krotko odpowiem na pytanie zawarte w tytule watku: tak.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez JAH-EL Zobacz posta
    Z tego co widziałem, to dla 24-105 warto grzechu
    Zaraz wrzucę jakieś fotki...

    Ja czekam na 40D, a potem to, co w stopce. Miałem wiele wątpliwości, ale mi przeszło. Wybieram 24-105. No i resztę...
    A moze juz kupisz... chociazby szklo? Bo wiesz... troche dziwnie zaczyna wygladac twoje, za przeproszeniem, onanizowanie sie przy kazdej mozliwej okazji tym co zamierzasz kupic ale jeszcze nie masz . Daj sobie na wstrzymanie albo kup wreszcie ten sprzet - prosze.
    widze nie ja jeden mam podobne odczucia w stosunku do kolegi


    a odnosnie tematu postu... ja mam mieszanie odczucia w stosunku do tego obiektywu jesli o cropa chodzi sam sie czasem nad nim zastanwiam ale nie wiem... do 5D bym sie nie zastanwiał i brał ale patrząc na Twoją stopke to raczej najpierw poszukał bym czegoś od 17 mm np:C 17-40 L lub jesli zalezy Ci na stabilizacji to 17-55 IS, bo skoro masz 70-200L to dublowanie ogniskowych miedzy 70-105 ma zdecydowanie miej sensu jak kupienie czegos szerokiego a później ewentualnie przy przypływie gotówki zatkanie tej dziury, bo szerokiego Ci prędzej zabraknie jak ogniskowych pomiedzy 40/55-70
    Ostatnio edytowane przez Skipper ; 23-01-2007 o 13:43
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

  5. #15
    Początki nałogu Awatar Wini
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    W-wa
    Posty
    460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skipper Zobacz posta
    ... do 5D bym sie nie zastanwiał i brał
    Żeby jakoś ciekawiej było w tym wątku -
    zamiast tego ciemnego, winietującego spacerzooma to za połowę jego ceny jakiegoś kompakta bym wolał.
    Wini

  6. #16
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skipper Zobacz posta
    widze nie ja jeden mam podobne odczucia w stosunku do kolegi


    a odnosnie tematu postu... ja mam mieszanie odczucia w stosunku do tego obiektywu jesli o cropa chodzi sam sie czasem nad nim zastanwiam ale nie wiem... do 5D bym sie nie zastanwiał i brał ale patrząc na Twoją stopke to raczej najpierw poszukał bym czegoś od 17 mm np:C 17-40 L lub jesli zalezy Ci na stabilizacji to 17-55 IS, bo skoro masz 70-200L to dublowanie ogniskowych miedzy 70-105 ma zdecydowanie miej sensu jak kupienie czegos szerokiego a później ewentualnie przy przypływie gotówki zatkanie tej dziury, bo szerokiego Ci prędzej zabraknie jak ogniskowych pomiedzy 40/55-70
    co do dublowania to może i masz racje ale tego 70-200 wszędzie nie wezmę ze sobą mając tamrona nie odczułem że brakuje mi szerokiego, ale czasem mi jest potrzebne 100 i przy tamim jest kłopot i muszę przepinać szkła a czasem chciał bym tego uniknąć

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie

    Niekupowanie niczego ma wszakże tę zaletę, że zawsze można być na czasie . Przynajmniej w stopce .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wini Zobacz posta
    Żeby jakoś ciekawiej było w tym wątku -
    zamiast tego ciemnego, winietującego spacerzooma to za połowę jego ceny jakiegoś kompakta bym wolał.
    Dla kazdego cos milego

    http://canon-board.info/showthread.php?t=5099
    http://canon-board.info/showthread.php?t=1353

  9. #19
    Początki nałogu Awatar 1507
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    327

    Domyślnie

    no i kupiłem, a tamiego sprzedałem

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    no to gratuluje :] tylko nie rob linijek bo sie zepsuje
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •