Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Wątek: Canon 1N RS/ EOS 3/ 1V HS...

  1. #1
    Bywalec Awatar Nevermind
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    34
    Posty
    135

    Exclamation Canon 1N RS/ EOS 3/ 1V HS...

    Witam !

    Przede wszystkim chciałbym się bardzo serdecznie ze wszystkimi przywitać jako nowy użytkownik forum.

    A teraz do rzeczy. Ostatnimi czasy przestała mi się podobać moja 350D i, oczarowany magią slajdów, postanowiłem przerzucić się na sprzęt analogowy. Za mną dużo przeczytanych stron , i pewnie jeszcze niemało przede mną, ale lubię wiedzieć wszystko , co by później nie żałować wyboru. Otóż rozważam zakup najwyższej półki, w mojej głowie wyklarowały się trzy modele : 1v, 3 , 1n. Przede wszystkim pytam , co to jest RS jako jeden z modeli EOS'a 1N ? Wiem, że robi 10 fps, ale czy czyms jeszcze się wyróznia ? Jeśli chodzi o pozostałe dwa , to mam tutaj chyba największy dylemat. Nie wiem w zasadzie, czy róznica miedzy 1v a 3 jest na tyle znaczna , żeby dopłacać do jednego prawie 1000zł. I tutaj zwracam się do Was o poradę (zawsze łatwiej zgonić póżniej na kogoś :wink: ) CEL : FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA , a szczególnie ptaki


    Ufff... To chyba wszystko, w razie czego bede jeszcze krzyczał ;-)


    Pozdrawiam
    Nevermind

  2. #2
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Dosc karkolomny wybor jak na te czasy
    Mialem kontakt z 1V i jak dla mnie rewelacja (szybki i pewny AF), ale przeanalizuj po jakim czasie intensywnego focenia ptakow zjedza cie koszty. Tak z 10 rolek slajdu (Provi) na jedno posiedzenie ze dwa trzy razy w miesiacu robi sie bolesne dla portfela

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    1n RS AFAIR ma nieruchome półprzepuszczalne lustro.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  4. #4

    Domyślnie

    trójka do ptaków może byc zbyt głośna

  5. #5
    Bywalec Awatar Nevermind
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    34
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    Dosc karkolomny wybor jak na te czasy
    Mialem kontakt z 1V i jak dla mnie rewelacja (szybki i pewny AF), ale przeanalizuj po jakim czasie intensywnego focenia ptakow zjedza cie koszty. Tak z 10 rolek slajdu (Provi) na jedno posiedzenie ze dwa trzy razy w miesiacu robi sie bolesne dla portfela
    Hehe, może i masz racje. Ale cyfrakom jeszcze długo zajmnie dojście do poziomu aparatów analogicznych , o ile kiedykolwiek się uda (pewnie się zdziwię). Koszta ? Cóż, zamierzam oszczędzać każdą klatkę, no i musi na siebie zarobić
    350 się już chyba zwróciła jak podlicze wpływy Na Provi ? Nie, na Velvi !


    Pozdrawiam !
    Nevermind

  6. #6
    Bywalec Awatar Nevermind
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    34
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu Zobacz posta
    1n RS AFAIR ma nieruchome półprzepuszczalne lustro.
    Mozesz wytłumaczyć ?

  7. #7
    Początki nałogu Awatar krwisty
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa/Rz-ów
    Posty
    372

    Domyślnie

    tak zwane lustro pelikalne (tak to sie tlumaczy?) - czyli robisz zdjecie, a lustro sie nie podnosi nie ma tak zwanego blackoutu.

    co do pytania autora - zalezy ile chcesz wydac. ja za eos3 z boosterem, co daje jakies 7fps zaplacilem 1100zl mysle, ze 1N mozesz odpuscic, bo to stara i najczesciej zajechana konstrukcja. 1V z boosterem to jednak juz chyba wydatek rzedu 3000zl. Ale fotografia ptakow w dzisiejszych czasach... na slajdach to nie wiem czy ma sens
    Ostatnio edytowane przez krwisty ; 22-01-2007 o 00:52
    Martin Gorczakowski

  8. #8
    Początki nałogu Awatar jatzzek
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    355

    Domyślnie

    Nooo RS to akronim od Rapid Shutter i rzeczywiscie jest "rapid" bo ma 10fps. W trybie seryjnym 10fps nie mamy standardowej sekwencji naswietlania, czyli podniesienie lustra -> lamelka 1 -> naswietlanie -> lamelka 2 -> opuszczenie lustra, lecz mamy tylko lamelka 1 -> naswietlanie -> lamelka 2 (lamelka = kurtyna migawki). Lustro siedzi nieruchomo i jest polprzepuszczalne. Nie wiem jaki jest stosunek odbicia do transmisji ale zdaje sie, ze 40% odbija do wizjera a 60% przechodzi na film. Oczywiscie tryb RS jest niekorzystny z dwoch powodow: 1. jest ciemno w wizjerze, 2. do filmu dociera mniej swiatla...no ale zysk jest oczywsity - 10fps Nie wiem tylko czy RS jest wlaczane jako opcja, czy jest permanentna cecha korpusu. Lepiej zeby byla to opcja.
    Ostatnio edytowane przez jatzzek ; 21-01-2007 o 23:43
    why waste your time looking for proof?
    what if the answer is never the truth?

  9. #9
    Coś już napisał Awatar Army
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    84

    Domyślnie

    http://photonotes.org/reviews/1-1N-3-1V/

    a od siebie dodam, że byłem wczoraj na Żytniej zapytać o cene i wymiane migawki w 1V cena 800 zł wymiana 200zł więc przyjemność niemała.
    Do jakiej fotografii głównie będziesz używał aparatu ?
    Ostatnio edytowane przez Army ; 22-01-2007 o 00:26

  10. #10
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nevermind Zobacz posta
    Hehe, może i masz racje. Ale cyfrakom jeszcze długo zajmnie dojście do poziomu aparatów analogicznych , o ile kiedykolwiek się uda (pewnie się zdziwię).
    Pozwól ze sie do tego nie ustosunkuje, przy jakiejs okazji zerknij czym robia nasi "wielcy" w fotografi przyrodniczej - ze szczegolnym zwroceniem uwagi na tych od ptakow i zwierzat. Ale to tak na marginesie coby kolejnej wojenki sprzetowej nie wywolywac


    Cytat Zamieszczone przez Nevermind Zobacz posta
    Koszta ? Cóż, zamierzam oszczędzać każdą klatkę, no i musi na siebie zarobić
    350 się już chyba zwróciła jak podlicze wpływy Na Provi ? Nie, na Velvi !
    Pozdrawiam !
    Nevermind
    Oszczedzanie klatek przy takich tematach?? No chyba ze zmarzniete czaple bedziesz robil
    A uzycie velvi akurat do ptakow jeszcze przemysl, latwiej sie kasuje pliki niz wywala klatki slajdu zwlaone przez kontrasty.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •