Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91

Wątek: Canon 1N RS/ EOS 3/ 1V HS...

  1. #11
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jatzzek Zobacz posta
    ...no ale zysk jest oczywsity - 10fps .
    Gorzej ze przy rolce slajdu to niecale 4 sekundy wcisnietego spustu, oj trzeba miec delikatny palec

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    przy rolce slajdu to niecale 4 sekundy wcisnietego spustu,
    A przy rolce negatywu? ;-)
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #13
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gwozdzt Zobacz posta
    A przy rolce negatywu? ;-)
    do tej pory przewijala sie w rozwazaniach velvia albo provia,
    negatywom w fotografii przyrodniczej mowimy zdecydowane NIE

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    wroclaw
    Wiek
    51
    Posty
    68

    Domyślnie

    Dla mnie analog do ptakow ,to dzisiaj przerost formy.....a velwi to uzywa sie najczesciej do krajobrazow i to na wielki format jak juz chcesz super jakosc.
    Mam znajomych ktorzy zarabiaja na fotach ptakow-nikt z nich nie uzywa analoga do ptakow,poprostu ekonomia i dobra jakosc np- 1d mark ll

  5. #15
    Bywalec Awatar Nevermind
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    34
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aps1 Zobacz posta
    Dla mnie analog do ptakow ,to dzisiaj przerost formy.....a velwi to uzywa sie najczesciej do krajobrazow i to na wielki format jak juz chcesz super jakosc.
    Mam znajomych ktorzy zarabiaja na fotach ptakow-nikt z nich nie uzywa analoga do ptakow,poprostu ekonomia i dobra jakosc np- 1d mark ll
    No cóż, ale koszt 1v, a koszt Marka to kilka dobrych tysiączków slajdów. Na Marka nie uzbieram a tu mam tak ładnie "na raty". To będzie drugi aparat, obok cyfraka mojego ojca, ale powiedzcie sami, czy taki plik cyfrowy to to samo co namacalny pozytyw ? Pytanie retoryczne, nie chcę wywoływać wojny ma dać tylko do myślenia. Prawda jest taka że cyfrówką często (a może nawet głównie) pstrykamy bez zastanowienia , i z tysiąca zdjęć wybierze się najwyżej kilka. Nie mówię tu o przewagach szybkiego podglądu czy długiego czasu oczekiwania na wywołanie. Nie zawsze trzeba natrzaskać 20 filmów żeby mieć dobre zdjęcia.



    Pozdrawiam
    Nevermind

  6. #16
    Bywalec Awatar temol
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Krakow
    Posty
    113

    Domyślnie

    Nevermind, wez pod uwage jedna rzecz - coraz trudniej o zaklad, ktory dobrze wywoluje slajdy. W dodatku ceny wolania wzrastaja. Teraz trzeba zaplacic 16-20 zl za rolke. Strasznie wkurzajace jest jak sie okazuje, ze lab spapral Ci slajdy - rysy, zacieki, paluchy. W tym momencie cala radosc z posiadania pozytywow pryska... Ja ciagle szukam, i jeszcze nie znalazlem "tego idealnego" labu.
    Nie zebym chcial Cie zniechecac.. wprost przeciwnie. Zachecam do robienia na slajdach!
    Tomek.

  7. #17
    Julue
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez temol Zobacz posta
    Nevermind, wez pod uwage jedna rzecz - coraz trudniej o zaklad, ktory dobrze wywoluje slajdy. W dodatku ceny wolania wzrastaja. Teraz trzeba zaplacic 16-20 zl za rolke. Strasznie wkurzajace jest jak sie okazuje, ze lab spapral Ci slajdy - rysy, zacieki, paluchy. W tym momencie cala radosc z posiadania pozytywow pryska... Ja ciagle szukam, i jeszcze nie znalazlem "tego idealnego" labu.
    Nie zebym chcial Cie zniechecac.. wprost przeciwnie. Zachecam do robienia na slajdach!
    Tomek.
    Przy takich ilosciach najlepiej wywolywac samemu, wtedy wykorzystujac zestaw Tetenala na 5 litrow koszt jednej rolki to ok. 4zl8) . Proces jest dosc prosty do przeprowadzenia w domu szczegolnie wykorzystujac procesor (porzadne uzywane Jobo to ok. 500zl).

  8. #18
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie

    Polecam rozwiązanie: EOS 3 + booster (mam, używam, dbam, uwielbiam) + za zaoszczędzone pieniądze druga puszka EOS 5 ( o ile znajdziesz w dobrym stanie ). EOS 5 jest wręcz bezgłośny, tak więc do fotografii przyrody wręcz wymarzony. Obydwie wspomniane przeze mnie puszki świetnie naświetlają slajdy.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    64
    Posty
    485

    Domyślnie

    Piatka ma troche ciemny wizjer, ale tych ptakopw po nocach robic nie bedziesz. Jest za to cicha. Dobrze znosi intensywne uzytkowanie. 1v to moje marzenie, do zrealizowania. Kupilbym go. Trojka jest dosc glosna. Nie znam sie na ptakach, ale pewnie uciekaja. Jedynka jest lepiej wyciszona, albo ma inna charakterystyke pracy. Niektore egzemplarze sa malo zajezdzone, jesli maja papiery, zostaly kupione tuz przed rewolucja cyfrowa i szybko poszly lezec. Mozna trafic piekny egzemplaz.
    czesc.Ch.
    Analog ma "dusze".

  10. #20
    Początki nałogu Awatar mrek
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Miasto
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jatzzek Zobacz posta
    Nooo RS to akronim od Rapid Shutter i rzeczywiscie jest "rapid" bo ma 10fps. W trybie seryjnym 10fps nie mamy standardowej sekwencji naswietlania, czyli podniesienie lustra -> lamelka 1 -> naswietlanie -> lamelka 2 -> opuszczenie lustra, lecz mamy tylko lamelka 1 -> naswietlanie -> lamelka 2 (lamelka = kurtyna migawki). Lustro siedzi nieruchomo i jest polprzepuszczalne. Nie wiem jaki jest stosunek odbicia do transmisji ale zdaje sie, ze 40% odbija do wizjera a 60% przechodzi na film. Oczywiscie tryb RS jest niekorzystny z dwoch powodow: 1. jest ciemno w wizjerze, 2. do filmu dociera mniej swiatla...no ale zysk jest oczywsity - 10fps Nie wiem tylko czy RS jest wlaczane jako opcja, czy jest permanentna cecha korpusu. Lepiej zeby byla to opcja.
    No właśnie. Płacisz światłem za dwie-trzy klatki więcej niż 1n czy 1v z boosterem. Ile razy będziesz potrzebował 10 kl/sek?. Poza tym, na nieruchomym lustrze, przy wymianie obiektywów odkładają się śmieci i będziesz się tym martwił jak użytkownik cyfrówki matrycą.
    Pozdrawiam
    Marek
    -----------
    canon user

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •