Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Przysłona = ostrość ?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bajo Zobacz posta
    50 - 1.8 chyba kupie ale jakos mnie korci zeby kupić tą z seri pierwszej z metalowym bagnetem. kórea seria lepsza?
    Juz lepiej zamien tego analogowego kita na tego od cyfrowek (18-55). Imo jakosc powinna byc odrobine lepsza a i zakres ogniskowych uzyteczniejszy.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bajo Zobacz posta
    50 - 1.8 chyba kupie ale jakos mnie korci zeby kupić tą z seri pierwszej z metalowym bagnetem. kórea seria lepsza?
    O 50/1.8 mk I jest fajnie napisane tutaj:
    http://www.prime-junta.net/pont/Revi....8.html?page=1

    Jak dla mnie jesli chodzi o ostrosc, mk II jest absolutnie wystarczajacy. Na poziomie 24-70L za 10x tyle, albo lepiej.

    Jesli jestes amatorem metalowego bagnetu i chcesz wydac wiecej pienidzy (mk I mysle ze kosztuje z 800zl oczywiscie urzywana), to rozwaz 35/2. Bardzo urzyteczny obiektyw do cropa 1.6x
    1D i obiektywy Canona

  3. #13
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Większość obiektywów daje najostrzejsze obrazy na f/8 (choć nie jest to regułą, 50/1.8 MkII wedle testów jest najostrzejszy na 5.6), od f/9 - f/11 zaczyna sie ponowny spadek ostrości. KIT 38-76 to ponoć najgorsze denko od słoika w wykonaniu Canona (ostatnio mogłem kupić za pięć dych, stan jak nówka) więc trudno się spodziewać żeby na pełnej dziurze generował ostre obrazy. Dodatkowo kity od analogów kiepsko się spisują na cyfrowych matrycach (vide 28-80 bez USM - całkiem fajny na kliszy, słaby i aberujący na matrycy). Wyjątkiem są tutaj weterani 35-70 i 28-70, ale to szkła pochodzące z czasów, kiedy Canon nie zniżał się poniżej pewnego poziomu.
    Podsumowując: daj sobie spokój z podpinaniem 38-76 do cyfry, zwłaszcza że Twoja matryca ma 10 MPx i związane z tym pewne wymagania. Jeśli odpowiada Ci ten zakres ogniskowych to pozbieraj na przykład na chwalonego na tym forum Tamrona 28-75/2.8 lub inne niekitowe szkło o takim zakresie.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Według mnie ten punkt najlepszej ostrości to nie zawsze jest f/8. Słyszałem, że zwykle jest to 2EV ciemniej niż pełny otwór. W przypadku obiektywu z tematu zgadza się to ale przy jaśniejszych będzie to miało miejsce przy większych otworach.
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  5. #15
    Uzależniony Awatar eternus
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Kraków / Tarnów
    Posty
    668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz1972 Zobacz posta
    Myslę że dla większości osób nie byłoby rożnicy nawet na labie który wyostrza na maksa
    Czyli widze, ze masz zle zdanie o zdolnosciach percepcyjnych naszego spoleczenstwa Ale moze to i racja 8)
    EOS 300D + dotatki + Digital Ixus
    "Zawsze nadchodzi godzina w historii, kiedy ten, który ośmieli się powiedzieć,
    że dwa i dwa to cztery, jest karany śmiercią. (Albert Camus)

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz inwestować, a mieć coś dobrego (tutaj proszę nie bijcie ) to polecam Tamrona 28-80/3.5-4.5 - można go w Fotojokerze nabyć za 299 zł albo nawet taniej. Bardzo dobre szkło optycznie, mechanicznie lepiej nie mówić ale jak nie będziesz nim rzucał o podłogę to da radę. Ten 38-76 to był kit do canona 5000 i jest to raczej zupełna tragedyja.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie

    Oczywiście, że zainwestuj w obiektyw. Bez urazy, ale posiadany przez Ciebie 38-76 to porażka. Co do gripa: z tego co zauważyłam jesteś nastawiony na obiektywy wagi lekkiej. W takim przypadku, pomimo maleńkiego uchwytu 400D, na razie zakup gripa możesz sobie odpuścić. Gdybyś używał L-ek, albo Tokiny ATX - grip byłby koniecznością.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •