Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Problemy z Eos 3 + 550EX

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    MAZOWIECKIE
    Posty
    32

    Domyślnie Problemy z Eos 3 + 550EX

    Witam, zastanawiałam się nad miejscem umieszczenia posta... czy to technika, czy sprzęt czy... awaria....

    Wcześniej używałem tej lampy z Rebel G czyli starą 500... zdjęcia wychodziły bez specjalnych zastrzeżeń...
    Natomiast z 3 od jakiegoś czasu straszliwie niedoświetla (bynajmniej widać jakby rozmazane mleko na zdjęciu... tzn. na skanach z negatywu).... początkowo wydaje mi się, że nie było tak źle, ale.... dopiero od jesieni pstrykam w pomieszczeniach... wcześniej sporadycznie....
    Początkowo pstrykałem na P.... mówię 'nie radzi sobie'.... ale podobno nie musi w tym trybie :wink: po przestawieniu na M, niezależnie od ustawień przysłony dla czasu powiedzmy 60, wprowadzenie korekty na lampie od +1/3 do nawet +1, przestawienia głowicy na światło odbite efekty są często takie same.... Używam z reguły obiektywu 28-135 IS...
    Już zwątpiłem w swój warsztat..... : gdy przyszło olśnienie.... mam awarię sprzętu!!!! Tylko, czy to aby jest możliwe (nie znalazłem nic na forach o takich przypadkach Canona!!!!)? Aparat mam od czerwca, lampa ma już ponad 4.... czy jest możliwe, żeby straciła swoją moc? Myślałem też, że to kwestia negatywów (z reguły Fuji Reala 400), ale.... tak było na kilku kolejnych nie koniecznie z tej samej partii.... Może to zwalony E-TTL.. czy można to jakoś zdiagnozować....
    A może... czy słyszeliście o jakichś kłopotach z kompatybilnością tych 2 elementów przy założeniu, ze jeden z nich był sprowadzony z USA (body) a drugi jest europejski?
    Może zbyt wiele pytań w jednym wątku, ale... był to mój wymarzony zestaw a tu taka kicha A wizyt w warszawskim serwisie Canona nie uważam za miłe.... zwłaszcza od czasu wymiany klapki baterii w 500.. koszt klapki 8 PLN... faktura 130.....
    POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Taki strzal na slepo - a probowales bawic sie jakimis Custom Functions w 3? Powinna byc jakas odpowiadajaca za wspolprace lampy z body...

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    MAZOWIECKIE
    Posty
    32

    Domyślnie

    do tych funkcji się nie dotykałem.... z instrukcji nie kojarzę nic takiego.... ale postudiuję jeszcze raz... tak na mój nos niestety nie tędy droga.....

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artek_Bartek
    do tych funkcji się nie dotykałem.
    A co? Parza?
    Po to one sa - ustawic sprzet pod siebie i tak by dobrze wspolpracowal ze wszystkim dookola .

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    MAZOWIECKIE
    Posty
    32

    Domyślnie EOS 3 i 550EX cd.

    jedyną funkcją, która wydawała mi się użyteczna była blokada lustra....
    Reszty nie tykałem uznając, że ten aparat jest i tak wystarczająco mądry, aby radzić sobie w takich prostych sytuacjach jak fotka w pomieszczeniu.....
    Przejrzałem możliwe funkcje i dalej wydaje mi się, że nie tędy droga... jedyna związana z E-TTL'em jest wg mnie 'automatyczna redukcja błysku'... a tą wprowadzałem przecież ręcznie....
    Dalej mi się wydaje, że to np. kwestia osłabienia mocy lampy... a nigdzie nie znalazłem, czy takie coś w ogóle może mieć miejsce....

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie Re: Problemy z Eos 3 + 550EX

    Cytat Zamieszczone przez Artek_Bartek
    POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
    Czacha zamienił sierkę na ... ten tego chciałem powiedzieć Czacha ma 3kę

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: EOS 3 i 550EX cd.

    Cytat Zamieszczone przez Artek_Bartek
    uznając, że ten aparat jest i tak wystarczająco mądry
    Aha...

    A to fotograf robi zdjecia czy aparat?

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    MAZOWIECKIE
    Posty
    32

    Domyślnie

    taaa.... niby fotograf tylko co z tego? przypominam, że to sprzęt analogowy czyli na efekty pracy trzeba poczekać do czasu wywołania negatywu.... właśnie 2 kolejne testowe zaniosłem do labu... jeśli teraz będzie kiszka (a stosowałem wiele kombinacji, korekcji itp. słowem jak mi się wydaje wszystkiego co jest możliwe) to zostanie mi... zanieść zestaw do serwisu... ewentualnie spróbować jeszcze z innymi niż Fuji Reala 400 negatywami....... choć nigdy wcześniej nie miałem z nimi problemów.....

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artek_Bartek
    Wcześniej używałem tej lampy z Rebel G czyli starą 500... zdjęcia wychodziły bez specjalnych zastrzeżeń...
    Natomiast z 3 od jakiegoś czasu straszliwie niedoświetla (bynajmniej widać jakby rozmazane mleko na zdjęciu... tzn. na skanach z negatywu).... początkowo wydaje mi się, że nie było tak źle, ale.... dopiero od jesieni pstrykam w pomieszczeniach... wcześniej sporadycznie....
    A ja myślę że masz mały problem z E-TTL a dokładniej z jego obsługą (dla pocieszenia dodam że ja jeszcze teżżżżżżżż).
    Przypuszczam że EOS 500 + 540EX pracowała w TTL a to już inna historia.
    Do dzisiaj nie wiem jak to udogodnienie obsługiwać, ponieważ nawet tu nie ma jednobrzmiących odpowiedzi.

    pozdrawiam

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artek_Bartek
    taaa.... niby fotograf tylko co z tego?
    Tak jak kolega wyzej napisal - EOS 500tka mial pomiar TTL i do niego sie przyzywczailes a dokladniej - do efektow jakie przez taki pomiar uzyskujesz.
    Natomiast 3 z ta lampa korzysta z E-TTL (ale chyba da sie przelaczyc body w TTL ? ).
    A o tym jak dziala E-TTL i jak sie nauczyc z niego korzystac poczytasz tutaj:
    http://photonotes.org/articles/eos-flash/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •