Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434

  1. #1
    tomgda
    Guest

    Domyślnie CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434

    HEY!Chcem kupić aparat do 1100zł.Zastanawiam sie właśnie nad tymi modelami. CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434.W aparacie zależy mi przede wszystkim na jakości zdjęć (ostrość,kolory,jasność) Niedawno ukazał sie nowy aparat Pentagram 434 zwycięzca testów(cena,jakość) w 2 różnych gazetach,i mam teraz problem.Może któryś z Panów styknoł sie z tym aparatem.Prosze o wasze opinie

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434

    Cytat Zamieszczone przez tomgda
    W aparacie zależy mi przede wszystkim na jakości zdjęć (ostrość,kolory,jasność)
    Canon A60

    Niedawno ukazał sie nowy aparat Pentagram 434 zwycięzca testów(cena,jakość) w 2 różnych gazetach
    Testy w gazetach sa sponsorowane(ot np w Chipie). Szczegolnie w gazetach komputerowych - one nie znaja sie na aparatach. Tak samo jak firma Pentagram nie jest znana na rynku fotograficznym, wiec pewnie ma plastikowe obiektywy i jakosc wielu innych podobnych pseudofirm. Popatrz np po najbardziej znanych lustrzankach i kompaktach w sklepach i cyfrowki wybieraj tez tych firm: Kodak, Minolta, Nikon, Canon, Olympus, Fuji, Sony (kolejnosc przypadkowa).
    Tak wiec w tym twoim wyborze - zapomnij o sponsorowanym ale zapewne badziewnym Pentagramie, najbardziej zadowolony bedziesz z Canona A60.

  3. #3
    Administrator Awatar hazan
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    1 719

    Domyślnie Re: CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434

    Cytat Zamieszczone przez tomgda
    HEY!Chcem kupić aparat do 1100zł.Zastanawiam sie właśnie nad tymi modelami. CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM 434.W aparacie zależy mi przede wszystkim na jakości zdjęć (ostrość,kolory,jasność) Niedawno ukazał sie nowy aparat Pentagram 434 zwycięzca testów(cena,jakość) w 2 różnych gazetach,i mam teraz problem.Może któryś z Panów styknoł sie z tym aparatem.Prosze o wasze opinie
    Bedac obiektywnym A60 - Pentagram to mi sie jedynie z tanimi modemami za 50 PLN kojarzy.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    CANON A300/A60 CONTRA PENTAGRAM
    Bierz A 60 Canona, a pentagram to od czasu do czasu zakładaj na łańcuch i na meszkęczarną pod cmyntorz 8) Pentagram robi baaardzo dużo sprzętu elektronicznego, a z reguły są to po prostu zapychacze rynku, na rynek fotografii cyfrowej się chyba wprosił 2 lata temu i to apratami, które robiły za kamery internetowe poprzez USB do kompów, a właśniwie to tylko kamery, a aparat od parady, bo jakość była wręcz fatalna. Canon wie co robi i robi bardzo dobrze. Poczytaj trochę na grupach googla, a sam się przekonasz.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  5. #5
    tomgda
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki!!!Już dokonałem wyboru i padł on na CANONA(poszperałem w internecie i robi on naprawde ładne i nasycone zdjęcia).Tylko teraz sie zastanawiam czy A60 czy A70.Czy oprócz różnicy miliona pixeli i ceny róznią sie one jakościa wykonywanych zdjęć?.POZDROWIENIA :wink:

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgda
    Tylko teraz sie zastanawiam czy A60 czy A70
    Sugestie masz pare watkow nizej:
    http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=227

  7. #7
    tomgda
    Guest

    Domyślnie

    Tak tylko mi nie chodzi o nagrywanie filmów a kąkretne porównanie jakości zdjęć.Na tej stronie http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/CDISPLAY.HTM po przyrównaniu A60 I A70 widać jednak pewne różnice.A60 jak by miał tak na oko bardziej nasycone kolory.Czy tak jest w rzeczywistości,czy to oni robią tak dziwnie te zdjęcia

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomgda
    Tak tylko mi nie chodzi o nagrywanie filmów a kąkretne porównanie jakości zdjęć.
    Wlasnie o to chodzi w tamtym watku. Ze poza nagrywaniem dluzszych, lepszej rozdzielczosci filmow i poza iloscia pikseli (potrzebna do zapasu przy obrobce zdjec) to nie ma roznicy pomiedzy tymi aparatami. Co do tego imaging-resource to tak - oni tak dziwnie robia.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    412

    Domyślnie

    Hejka ...w najnowszym chipie są testy cyfrówek do 1100 złotych własnie i pentagram oraz canon a300 zostały wyróznione a60 nawet nie był klasyfikowny więc powaznie zastanów sie nad kupnem cyfrówki.Testy w chipie były bardzo dokładne i szczerze polecam jego lekturę...ponizej zostawiam kilka opini na temat a300 prosto z chipa :

    Mimo ceny w granicach 1000 złotych aparat ma wiele ciekawych opcj.Jedną z nich jest szybki autofocus z systemem AiAF.Dzięki tej funkcji ostrość ustawiana jest nie tylko w środku,ale również w 4 innych ustalonych punltach kadru.Model ten oferuje również możliwość zmiany sposobu pomiaru światła na punktowy i centralnie ważony.Funkcja ta jest szczególnieprzydatna w nietypowych warunkach oświetleniowych.Jako jedyny aparat w tescie posiadał manualne ustawienia balansu bieli!!!Aparat charaktyzuje sie bardzo dobrą jakością zdjęć zarowno w trybie normalnym jak i makro!Duży wpływ na poprawe jakości zdjęć ma zastosowany w konstrukcji aparatu procesor DIGIC.Nic tylko kupować!!!Mam nadzieje ze recenzja sie przydała i juz wiesz dlaczego ten model warto kupić.Podkreślam jednak jest to aparat dla tych którzy prefrują zdjecia rodzinne i podczas wakacji czyli dla tych którzy wiedza i umieją cieszyc sie z życia a do tego chcą je uwiecznic dla potomstwa naprzyklad POZDRAWIAM!!!
    ja tam jestem zielony(jak na prawdziwego aliena przystało) więc licze na Waszą pomoc ;p

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alien
    pentagram oraz canon a300 zostały wyróznione a60 nawet nie był klasyfikowny
    Bo z polska gwarancja i faktura VAT A60 przekracza ta kwote .

    Testy w chipie były bardzo dokładne i szczerze polecam jego lekturę...
    A ja szczerze odradzam jego lekture. Dlaczego? Owszem - testy sprzetu komputerowego mozna w nim poczytac... ale nie testy sprzetu fotograficznego!
    Tak samo moglbys polecac testy aparatow fotograficznych np z gazety "Zycie na goraco" "Fakt" czy "Pani Domu".
    Aparaty fotograficzne, ich jakosc i uzytecznosc to glownie optyka, budowa i ergonomia a nie uzyta matryca i software. Chip zna sie na tych dwoch ostatnich aspektach, ale na optyce to raczej nie bardzo a tym bardziej jakosci zdjec, uzytecznosci itp - nie maja doswiadczenia w tej dziedzinie i miec nie beda, a testy pisza tylko z powodow marketingowych "bo wszyscy pisza o cyfrowkach to i my cos musimy - STaszek wez zbierz pare najtanszych modeli, wypisz pare ich cech i wybierz najlepszy tzn ten z najwieksza matryca za najmniejsza cene" - podejrzewam ze tak sa opracowywane testy w Chipie. Tak - czytalem je i tak - mam wiele zarzutow. A glownym zarzutem jest to ze testy w Chipie (i innych gazetach komputerowych, jak rowniez nie tylko testy cyfrowek w tychze gazetach) sa po prostu sponsorowane. Pentagram to producent taniego sprzetu komputerowego (vide wypowiedz mrocznego) a nie aparatow fotograficznych. I lepiej niech sie dalej tym zajmuje a nie sponsorowaniem testow by wylansowac produkt wchodzacy na nieznany sobie ale niezle zapchany rynek - ot wystarczy tu i tam sypnac kasa by ladne testy napisali i juz forsa jest bo osoby nie znajace sie a slepo polegajace na opinii niektorych gazet (mimo ze gazety komputerowe sa zadna opinia jesli chodzi o sprzet fotograficzny) kupia w ciemno "bo ma pierwsze miejsce" .
    Szczerze odradzam Chipa i inne gazety komputerowe jak tez slepe podazanie owczym pedem za slangiem "kupywac bo ma pierwsze miejsce" - nalezy rozsadnie sie zastanowic w jakiego typu rankingu ma pierwsze miejsce i czy ten ranking zostal rozsadnie ulozony a nie tylko gladkimi slowkami doprowadza klienta do (niestety zlego) wyboru.

    Pozwole sobie skonfornotwac powazniejsze zarzuty z tego marketingowego belkotu o A300:

    "Mimo ceny w granicach 1000 złotych aparat ma wiele ciekawych opcj" - typowy chwyt ... wbijaja czlowiekowi na dzien dobry w glowe ze to jest TYLKO 1 tys zl... choc za ta cene mozna miec aparaty z lepszymi funkcjami.

    "Jedną z nich jest szybki autofocus z systemem AiAF" - mialem A100, bawilem sie A300, mialem nawet o kilka klas wyzszego G3 - to NIE jest szybki AF, zaden kompakt cyfrowy nie ma szybkiego AF.

    "Model ten oferuje również możliwość zmiany sposobu pomiaru światła na punktowy i centralnie ważony.Funkcja ta jest szczególnieprzydatna w nietypowych warunkach oświetleniowych." - prawdziwy pomiar punktowy to 1 stopien katu widzenia niezaleznie od ogniskowej. Ten tutaj ma okolo 11 stopni katu widzenia - czyli pomiar OBSZAROWY a nie punktowy - kolejna marketingowa zacheta dla tych co nie wiedza co to pomiar punktowy ale lubia sie rzucac na chwytne haselka.

    "Aparat charaktyzuje sie bardzo dobrą jakością zdjęć zarowno w trybie normalnym jak i makro!"
    O jakosci zdjec to prawda... ale co do makro - to znowu haselko. Nalezy najpierw uscislic sobie co to sa zdjecia macro a dopiero potem przyrownywacc taki kompakcik do obiektywow makro :>

    "Duży wpływ na poprawe jakości zdjęć ma zastosowany w konstrukcji aparatu procesor DIGIC."
    Prawda.

    "Nic tylko kupować!!!"
    O jaaaa... juz lece do sklepu!

    "Podkreślam jednak jest to aparat dla tych którzy prefrują zdjecia rodzinne i podczas wakacji czyli dla tych którzy wiedza i umieją cieszyc sie z życia a do tego chcą je uwiecznic dla potomstwa naprzyklad"

    Do zdjec rodzinnych i wakacyjnych zdecydowanie lepszy jest A60 - z powodu zoomu optycznego a takiej samej jakosci zdjec w tej samej cenie - dla tych co umieja szukac (chociazby google) po sklepach internetowych (albo Allegro) aparatow w odpowiednio rozsadnej cenie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •