Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: [anielica] - kocia galerja

  1. #1
    anielica
    Guest

    Domyślnie [anielica] - kocia galerja

    Moje fotki z moją kotką:

    http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_anielica

    proszę wytykać błędy i uchybienia

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: [anielica] - kocia galerja

    Cytat Zamieszczone przez anielica
    proszę wytykać błędy i uchybienia
    Wolisz brutalnie, szczerze i szczegolowo czy ogolnie i pobieznie?

  3. #3
    anielica
    Guest

    Domyślnie

    Po to właśnie zamieściłam tutaj swój post żeby usłyszeć Wasze opinie, gdybym nie chciała to fotki schowałabym do szuflady i pokazywała swoim znajomym, chcę robić lepsze zdjęcia i wszystko. Natomiast jeśli brutalne wskazówki i porady mają być podsycone chamskimi wstawkami bez merytorycznego przesłania - to raczej dziękuję.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    chcę robić lepsze zdjęcia i wszystko.
    to spróbuj np tego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39789530. Dodatkowo jak chcesz robić zdjecia w świetle zastanym przy dłuższych czasach to musisz mieć statyw, bo wiekszość twoich fot jest poruszona.

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Dodatkowo jak chcesz robić zdjecia w świetle zastanym przy dłuższych czasach to musisz mieć statyw, bo wiekszość twoich fot jest poruszona.
    Statyw? Na koty? . Powodzenia 8) , no chyba ze na spiace

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anielica
    chcę robić lepsze zdjęcia i wszystko.
    No to na poczatek :

    1. Daruj sobie nadmiarowa obrobke komputerowa zdjec. Wszelkie rozmycia czy czanorbiale - nie dodaja zdjeciom urok czy artyzmu gdy podstawy sa skopane .
    Poza tym kotom raczej sie nie robi zdjec cz-b - caly ich urok polega na kolorystyce - futra i oczu. Tylko specyficznym, juz obfotografowanym kocim jednostkom mozna sie czasem pokusic o pare klatek cz-b negatywu zeby np jakas specyficzna poze uchwycic - ale to po kilku latach praktyki w portretowaniu .
    (pije tu do zdjec: drzemka wieczorna, w ulubionym kartoniku, halo to ja, embrion, mala tygryska)
    Rowniez sie ich nie rozmywa - koty maja futro! Rozmyte futro przestaje wygladac jak kot - tym sie wlasnie rozni kot od ludzkiej skory, ktora z powodu roznych krostek, przebarwien itp czesto sie wygladza, ale tego nie robi sie kotom bo nie potrzeba.
    (tu pije do zdjec: drzemka wieczorna i lapki do gory)

    2. Oczy - powinny byc ostre. Jesli zdjecie wyszlo nieostr - to do wyrzucenia a nie dalszego rozmywania.
    (tu wiadomo - "oczy")

    3. Kadr - powinien byc w miare uporzadkowany, rownomierny, ewentualnie z zasadami kompozycji (w ksiazkach z podstawami fotografii znajdziesz je, np w National Geographic - Szkola fotografowania - ksiazke nie kurs multimedialny!)
    (tu - drzemka poobiednia, zadumka)

    4. Kot sklada sie z : lapek , tulowia, glowki, ogona. Glowka sklada sie z : wasow, uszu, oczu.
    Te elementy powinny byc zawarte na zdjeciu. Jesli fotografujemy sam portrecik to NIE UCINAC uszu! , wasy ostatecznie mozna. Jesli calosc kota - NIE UCINAC lapek, ogona, uszu .
    Owszem - ucinac mozna, ale z premedytacja, gdy cos wazniejszego ujmujemy na zdjeciu np spojrzenie, same oczy, sam fragment wzoru ubarienia na brzuszku itp.
    Jesli przypadkiem kawalek lapki czy ogona czy uszu uciety - to rzuca sie w oczy - usunac zdjecie i do repety .

    5. Zdjecie "Halo to ja" przepalone. O doborze ekspozycji rowniez z ksiazki sie nauczysz. W tym przypadku swiatlomierz zaszwankowal ale pewnie z oryginalu daloby sie wyciagnac cos lepszego niz przepalona czarnobiel.

    6. "Z chomiczkiem" - nawet tytul niewiele pomaga... zproboj z bliska, blizej... ujac tylko fragment kota - sama mine jak sie gapi na chomika... z boku albo nawet z drugiej strony klatki przez kraty (tu autofocus moze zaszwankowac - mozna manualnie sprobowac - powinnas zdazyc bo kot zazwyczaj dlugo sie gapi ).

    Tyle na razie... moge jeszcze dokladniej - zdjecie po zdjeciu wymienic wady ktore mi sie nie podoabaja
    Mam nadzieje ze bylem pomocny.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Statyw? Na koty?
    - a gdzie Ty to wyczytałeś w mojej wypowiedzi. Dla ułatwienia, żebys się znów nie pogubił, dodam że anielica napisała "chcę robić lepsze zdjęcia i wszystko", a nie "chcę robić lepsze zdjęcia kotów i wszystko".

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  8. #8
    Początki nałogu Awatar alahari
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Poza tym kotom raczej sie nie robi zdjec cz-b - caly ich urok polega na kolorystyce - futra i oczu. Tylko specyficznym, juz obfotografowanym kocim jednostkom mozna sie czasem pokusic o pare klatek cz-b negatywu zeby np jakas specyficzna poze uchwycic - ale to po kilku latach praktyki w portretowaniu .
    Nie przesadzaj Monochromy tez ładnie potrafią oddac urodę kota - kot to nie tylko kolory, ale również plamy, faktury, kształty. Oto przyklad: http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=145966
    Poza tym przerobienie zdjecia na BW pomaga gdy nie ma sie najlepszego tła do zdjęc - np. jakies domowe pstrokacizny 8)

    Rowniez sie ich nie rozmywa - koty maja futro! Rozmyte futro przestaje wygladac jak kot
    I kto to mówi Nareszcie zmądrzałeś

    2. Oczy - powinny byc ostre. Jesli zdjecie wyszlo nieostr - to do wyrzucenia a nie dalszego rozmywania
    O tak

    3. Kadr - powinien byc w miare uporzadkowany, rownomierny, ewentualnie z zasadami kompozycji
    Zgoda 8)

    4. Kot sklada sie z : lapek , tulowia, glowki, ogona. Glowka sklada sie z : wasow, uszu, oczu.
    Te elementy powinny byc zawarte na zdjeciu. Jesli fotografujemy sam portrecik to NIE UCINAC uszu! , wasy ostatecznie mozna. Jesli calosc kota - NIE UCINAC lapek, ogona, uszu [...]
    Bardzo zgoda


    6. "Z chomiczkiem" - nawet tytul niewiele pomaga... zproboj z bliska, blizej... ujac tylko fragment kota - sama mine jak sie gapi na chomika... z boku albo nawet z drugiej strony klatki przez kraty (tu autofocus moze zaszwankowac - mozna manualnie sprobowac - powinnas zdazyc bo kot zazwyczaj dlugo sie gapi ).
    A mnie sie wydaje , ze takie ujecie było zaplanowane - z takim rozmytym kotkiem Mnie sie podoba, jest fajne..A jeszcze lepiej by było, gdyby klatka stała dokladnie na płytce

    A poza tym zdjecia b. sympatyczne - ćwicz dalej Z cyfrowka droga ku doskonałości jest prostsza

    I jeszcze jedno - owszem, przy kotach statyw jest mało poręczny, ale zdjecia z ręki to tez nie zawsze dobre wyjście - zwłaszcza bez flesza (który nie daje ładnych efektow na zdjeciach niestety), gdy nie jest zbyt jasno i aparat dobiera długi czas naświetlania, np. 1/10 sekundy... Ja uzywam wielu różnych podpórek - albo podłogi, albo stołu, stolika, krzesełka, stosu ksiazek... Nawet gdy kot nie śpi - to pomaga, gdy chce się zrobić nieporuszone zdjecie
    Canon G3 & Nikon D70

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alahari
    Rowniez sie ich nie rozmywa - koty maja futro! Rozmyte futro przestaje wygladac jak kot
    I kto to mówi Nareszcie zmądrzałeś
    U mnie to byl przypadek, ktory mi sie spodobal a nie celowe wygladzanie :P

    6. "Z chomiczkiem" .
    A mnie sie wydaje , ze takie ujecie było zaplanowane - z takim rozmytym kotkiem
    Wiem ze zaplanowane ale napisalem ze tytul nawet nie pomaga... ani na tym zdjeciu kota, ani chomika. Fajniejszy bylby tytul "klatka" - klatke dobrze widac, rozmytego kota tez widac... reszte podpowiada wyobraznia: co bylo w klatce i co ten kot tam robil 8) .

  10. #10
    Początki nałogu Awatar alahari
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez alahari
    Rowniez sie ich nie rozmywa - koty maja futro! Rozmyte futro przestaje wygladac jak kot
    I kto to mówi Nareszcie zmądrzałeś
    U mnie to byl przypadek, ktory mi sie spodobal a nie celowe wygladzanie :P
    Gadaj zdrów 8) Jesli podobał Ci się efekt, który z kota robi nie-kota, to dlaczego teraz krytukujesz Anielice? 8)
    Canon G3 & Nikon D70

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •