Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 222

Wątek: TAMRON - informacja dla posiadaczy

  1. #11
    Coś już napisał Awatar anhelli
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    51

    Domyślnie

    Witam.
    2 lata temy kupiłem na giełdzie jakieś tele Tamrona z uszkodzonym AF. Nie była to wielka usterka (ponoć kabelki od silniczka się przetarły, czy cos w tym stylu). Poszedłem do serwisu w Krakowie o całkiem dobrej renomie, a tam serwisant nawet nie chciał zobaczyć obiektywu i odesłał mnie na Żytnią. Tam sami nie wiedzieli czy naprawiać, więc zaśpiewali 300 zł. tak na wszelki wypadek + koszty przesyłki kurier. AF działał tylko jakby cos zwierało i nie raz dostawał szału. Sprzedałem Tamrona i już nigdy więcej używanych Tamronów... ??:

    Pozdrawiam
    Canon 60d + 17-40L + 35 f/2.0

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Wyspa Uznam
    Wiek
    57
    Posty
    159

    Domyślnie

    Może kolega Cichy wypowie się jak sobie radzi z walniętymi sztukami.
    Prosimy do tablicy.

    Może coś by pomógł.
    Czytam. Czytam.
    Robert
    Kalibrajce na Wyspach

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    JaBlam , na żytniej ci nie naprawią bo własnie moj tamron i reszta co w stopce jest tam własnie. Miła pani a potem pan technik poinformowali mnie, że tamrona nie skalibrują!!! jesli chce moga puszke do tamrona skalibrowac a potem szkła canona do body-paranoja!! technik powiedział że jesli jakis zewnętrzny pierscien wymienic to tak ale by w elektronike szkła to niestety. najlepiej bo w sklepie pan mi powiedział zebym -jak wróci sprzet z zytniej- wysłał puszke z tamronem do Gdańska i tam mi body do tamrona dopasują...nic dodać nic ująć-chore. A juz pisałem w podobnym wątku że to tamron robi do canonow a nie canon puszki do obiektywów tamrona ( sprzedac w cholere wsze tamrony ...!!!!

  4. #14
    Początki nałogu Awatar stratus
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Warszawa/Ochota czasem Hajnówka:)))
    Wiek
    52
    Posty
    398

    Domyślnie

    To że sytuacja serwisowa z Tamronami jest chora to się zgodzę ale nie popadajmy w paranoję, skoro mam bo akurat mam Tamrona 28-75 który ostrzy idealnie i nie ma problemów z BF i FF to dlaczego mam go na siłe sprzedawać, chyba że go wymienie na C 24-70 wtedy to rozumiem.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaBlam Zobacz posta
    Nawet Sigma nie ma takich problemow z serwisem!
    Sigma stary to prosze Cie bardzo...

    http://optyczne.pl/index.php?news=406

    najbardziej to mi sie podoba opcja wypozyczania... człowiek naprawde moze sobie potestowac szkło nim je kupi nawet przez kilka dni...

    jak dla mnie to sprowadzaja wszelką konkurencje do parteru... zupelnie nie ta liga... szkoda tylko ze te obiektywy w wiekszosci bardzo takie se
    Ostatnio edytowane przez Skipper ; 15-01-2007 o 13:30
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Somewhere in Europe
    Posty
    348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    sprzedac w cholere wsze tamrony ...!!!!
    Nie przesadzajmy.
    To, że kilku osobom trafił się kiepski egzemplarz nie znaczy, że wszystkie Tamrony są do bani. Jak poczytacie forum to okaże się, że kiepskie egzemplarze trafiają się i Sigmom, i Tamronom, i Tokinom, i również Canonom.
    Sam używam dwóch Tamronów (28-75 oraz 17-35) i nie mam im nic do zarzucenia.
    Nie wiem jak weszliście w posiadanie swoich obiektywów, ale nie wyobrażam sobie kupna szkła bez jego sprawdzenia. Nie mając możliwości podpięcia szkła do body, zrobienia kilku fotek i ocenienia ich - po prostu nie kupuję, choćby nie wiem jaka była okazja (z reszstą im większa okazja, tym bardziej podejrzana). Jeszcze nie trafił mi się trefny egzemplarz (a trochę obiektywów już miałem okazję używać - tak w cyfrze, jak i w analogach).
    A może po prostu miałem szczęście ? (co nie zmienia faktu, że kwestia serwisu Tamrona woła o pomstę do nieba)

    M@riusz
    Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    468

    Domyślnie

    a cichy jak milczal tak milczy
    350 D z gripem, sigma 18-125, kit, 580 ex, 2x1GB ELITE PRO I 512 ZWYKLA OBIE KINGSTON + 256 od canona

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    A co mam pisać ? Ja korzystam z niemieckiego serwisu, więc polski mnie mało interesuje.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    ok wszystko i na temat, z docelowych zrodel a nie zaslyszane.

    Bylem dzisiaj w Wawie no i oto co znalazlem:

    Jest serwis ktory rzekomo zajmuje sie tez i tamronem ale mila pani powiedziala mi ze technik ma duzo pracy wiec nie jest pewna czy w ogole da sie to zrobic. Ale jutro mam zadzwonic i ona sie dowie co i jak i czy sie da, spisala wszystko o jej powiedzialem i jaka wada i co i jak.. Nie jest to autoryzowany serwis no ale podobno naprawiaja. Adres to Nowogrodzka 31 w Warszawie.

    Bylem rowniez na Zytniej a to przynajmniej po to aby zobaczyc oslawiona juz Panią z Wąsem. Bylo calkiem przyjemnie do czasu kiedy pani mnie zapytala co dolega mojemu szkielkowi. Powiedzialem co, a ona rozlozyla bezradnie rece i powiedziala ze nie maja aparatury do kalibrowania Tamronow i nic nie poradza.
    Wiec ****! Nie mam ochoty slac do Niemiec placic kasy i czekac 2 miesiace i bez gwarancji ze bedzie naprawione. Sprzedaje i adijos!

    Acha. Na moje pytanie o gow..niane traktowanie klientow przez Tamrona Wasata Pani odpowiedziala ze im jest taniej wymienic wadliwy egzemplarz na nowy niz zakladac serwis dla obiektywow. Oczywiscie to tylko w Polsce.. To by tlumaczylo dlaczego naprawiaja tylko te na gwarancji i to podbite przez Foto technika bo wiecie, jakbyscie kiedy kupowali Tamrona to TYLKO z gwarancja steplowana przez FOTO TECHNIKA , paragon se moze byc jaki jest. Jesli dadza wam gwarancje sklepowa tood razu wiedzcie ze = wysylka do Niemiec a to znaczy czekanie (zreszta Cichy tez napewno o tym wie wysylajac do Niemcow.) U mnie gwarancja podbita przez Foto-Tip z krakowa. Poniewaz skonczyla sie 4 miesiace temu oni maja gdzies aby pomoc w zrealizowaniu naprawy.

    Obiektywy sa super i naprawde wygodne do pracy. Wszystko byloby ok gdyby tylko mialo to normalny serwis i normalne prawa dzialania. Bo tak w razie awarii zostajecie z obiektywem i..... zostajecie.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A co mam pisać ? Ja korzystam z niemieckiego serwisu, więc polski mnie mało interesuje.
    Dlatego najlepiej kupować u Cichego. I gwarancja pewna i ostry. :-)
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •