Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jak sobie radzić przy robieniu zdjęć.

  1. #1
    Uzależniony Awatar Qbexus
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    562

    Domyślnie Jak sobie radzić przy robieniu zdjęć.

    Tak się zastanawiałem czy i gdzie to wstawić no, ale skoro już to napisałem to dam tu chyba najbardziej neutralna kategoria.

    Miałem ostatnio taki przypadek byłem u kolegi i okazało się, że musi sfotografować kilka produktów. Chciał robić to jakąś małpką, ale że miały to być zdjęcia dla potencjalnego klienta postanowiłem mu pomóc. Całkiem przypadkowo znalazłem w samochodzie torbę z aparatem i plecak niezbędnik . W plecaku były 2 lampy flash 68ws przedłużacze kostka foto i trochę śmieci, które okazały się niezbędne. Produkty to haki stalowe ciężki i błyszczący szmelc. Założenie było następujące szybko zrobić zdjęcia tak żeby można je było wysłać klientowi bez jakiejś szczególnej obróbki i żeby w wypadku gdyby mu się spodobały można je było wyszparowac do druku.
    Postanowiłem więc zaimprowizować namiot bezcieniowy, ale jak?
    Zrobiłem rewizję w małym warsztaciku, w którym owe zdjęcia miały powstać.
    I znalazłem kilka interesujących mnie rzeczy: stare plastikowe rurki, cienką białą szmatkę i jakieś stojaki krawieckie. Rurki pociąłem przy pomocy noża do wykładzin wyjętego z plecaka. Potem je skleiłem szeroką taśmą klejącą ( zgadnijcie gdzie była?) na kształt sześcianu. Przy pomocy spinaczy biurowych przymocowałem wewnątrz tło które (przypadkiem ) miałem w bagażniku. Resztę widać na zdjęciu.


    Aparat (trabanta) wyposażyłem w obiektyw M42 50/f1.8 (jakoś nie mogę się zmobilizować do kupna canonowskiej 50-ki pewne dla tego że uwielbiam kręcić ostrością co przy mojej ślepocie ociera się o aberację i to wcale nie chromatyczną) przysłona 11 czas 1/60 zdjęcia z ręki bo ostatnio statyw wyjąłem z auta. Aha, ponieważ zastosowany materiał mało rozpraszał światła przykryłem lampy folią bąbelkową.


    A tu widać jak zmuszałem owe haki do stania na baczność. Ponieważ lubie fotografować produkty w takiej pozycji, w jakiej będą prezentowane nie rozstaję się z taśmom dwustronnie klejącą, cienką blachą i nożycami.


    A oto efekt.
    Zdjęcia były przerabiane na b&w bo niestety odbijały się w nich paskudne jarzeniówki. Ale przy tego typu rzeczach to nie przeszkadza.

  2. #2
    Bywalec Awatar SenK
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Oświęcim / Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    239

    Domyślnie

    Fajnie napisane, konkretnie, myślę, że paru osobom pomoże to wykonać dobre zdjęcie w warunkach domowych.

  3. #3
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Podziwiam inwencję A efekt ..... jak najbardziej OK
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  4. #4
    Uzależniony Awatar Qbexus
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    562

    Domyślnie

    Hehe a oczywiście miałem ochotę wsadzić w tytule cos o MacGyver-rze ale stwierdziłem że nie zasługuje na to miano. I jeszcze jedna sprawa chciałem zamieścić zdjęcia tajemniczego plecaka i bagażnika lecz niestety nie uzyskałem ich zgody na prezentacje wizerunku.

  5. #5
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Jako autoryzowany MacGyver stwierdzam że zasługuje ;-)
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Strzałkowo
    Wiek
    32
    Posty
    337

    Domyślnie

    dokładnie identyczny miałem "namiot bezcieniowy", tylko że ja ten sześcian jeszcze prześcieradłem przykryłem i po bokach miałem halogeny ogólnie ten "namiot" leżał na szybie, więc dodatkowo podświetlałem przedmioty od dołu żeby zlikwidować cienie




  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    a nie łatwiej żyłką przywiązać do stelaża ?
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  8. #8
    Uzależniony Awatar Qbexus
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    562

    Domyślnie

    Nie chodziło o to żeby było łatwiej ale żeby można było zrobić zdjęcia które nie będą wymagały obróbki.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qbexus Zobacz posta
    Zdjęcia były przerabiane na b&w bo niestety odbijały się w nich paskudne jarzeniówki. Ale przy tego typu rzeczach to nie przeszkadza.
    no jasne...bez obróbki :P
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  10. #10
    Uzależniony Awatar Qbexus
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    562

    Domyślnie

    Mistrzu zupełnie czym innym jest wywołanie rawa, wyostrzenie, krzywe, b&w, itp. co można zaliczyć do obróbki ciemniowej a szparowanie żyłek i tego typu manipulacje.
    Ostatnio edytowane przez Qbexus ; 21-07-2007 o 22:47

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •