jezeli odpala z plyty i monitor sie nie wlancza to mysle ze moze jednak grafa
350 D z gripem, sigma 18-125, kit, 580 ex, 2x1GB ELITE PRO I 512 ZWYKLA OBIE KINGSTON + 256 od canona
Backup i tak musiałbym robić spod innego kompa. Do tej pory było tak jak wspomniałem. Jak zawisł to później nie można było go jakiś czasu uruchomić. Tzn odpalał komp jako tako - mrugała dioda ON (duża częstotliwość), dioda HDD też coś tam mrugała, ale monitora nie odpalał. Z kolei jak już tam za n'tym razem udało się go odpalić to był w stanie dzień pracować bez zwisa.
Przychodzę teraz z roboty, włączam i... odpala![]()
Proces instalacji Windy przebiega (po ówczesnym utworzeniu i sformatowaniu partycji C) jak narazie bez problemów. Jest w połowie.
Zobaczymy czy wytrzyma do końca.
Także zmieniam zdanie i dam mu jeszcze czas do następnego zwisa. Wtedy już SERWIS bez gadki.
Pozdro!
Heh, jak widać nie minęło dużo czasu, aż tu nagle pojawia mi się kochany komunikat (w trakcie instalacji Windy to jeszcze miało miejsce).
Google wyrzucił mi m.in taki wątek:
http://www.wss.pl/frmThread.aspx?tid=7546
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wypalić na CD plik do ściągnięcia o którym mowa w 4 poście w/w wątku. Rozpakowywać go? Czy po prostu tak jak to ściągnę wypalić na CD i wsadzić w CD-ROM? Czy to w ogóle zatrybi skoro nie ma systemu? Tak tylko pytam, bo jedna/dwie płytki wypalić i spróbować to nie problem.
Co obstawiacie? RAM (jak z wynika z linku poniżej), HDD czy grafa??
A może płyta główna??![]()
Bez dokladnych ogledzin i podmiany czesci raczej trudno bedzie powiedziec. Ja bym na pierwszy ogien wylaczyl fastwrites dla karty graficznej i zmniejszyl timingi dla pamieci ram w biosie, zobaczyl jak tam temperatura procesora oraz zrobil dokladny test dysku twardego.
Calosc wg mnie wyglada na problemy z ramem. Najczesciej bledy pamieci pojawiaja sie w roznych odstepach czasu, w roznych sytuacjach (a nie tylko np przy odpalaniu gier czy dostepu do tych samych danych), moga wystapic problemy z instalacja systemu. Nie musza one wystepowac w zwiazku z uszkodzeniem kosci ale np ze zbyt agresywnym ich taktowaniem, zla praca w dual channel badz tez starym biosem. Najczesciej jesli kosci sa dobre pomaga w takich sytuacjach upgrade biosu.
Moze to tez byc dysk ale to chyba bys od razu zdiagnozowal po uszkodzonych plikach i bledach programow diagnozujacych.
Ostatnio edytowane przez McKane ; 16-01-2007 o 21:10
http://www.bykom-stop.avx.pl/
Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296
Na poczatek wystarczy chkdsk. Samo zdjecie partycji i zastapienie jej mniejsza oraz dokladny format sugeruja ze dysk w zlej kondycji nie jest. Na Twoim miejscu zaczalbym od ramow.
http://www.bykom-stop.avx.pl/
Najnowsze fotografie cegiel znajdziesz w mojej galerii http://canon-board.info//showthread.php?t=11296
Hmm, a raport z chkdsk gdzie można znaleźć? Sorki za głupie pytanie.
Ale tak się składa, że chkdsk wykazuje mi 0 błędów na dysku.
Natomiast jeśli robię 'check for errors' za pomocą O&O Defrag to mi wyskakuje dla partycji C: file system damage(d). Tyle, że nic więcej nie wyświetla.
Jako tako, zadziałanie później chkdsk'iem z opcją 'automatycznie napraw błędy systemu plików' nie przynoszą rezultatu.
Póki co załączyłem instalację systemu na nowo i na razie doszedł bez zwisa dalej niż poprzednim razem. Ale jeszcze nie skończyłem. Dlatego coś mi zaczyna mówić to co wspomniałeś niżej: że błędy RAMu nie występują zazwyczaj w takich samych odstępach czasu, w takim samym miejscu 'postępu' itd.
PS. Jak pójdę z kompem do serwiu to mam im zabrać te 'screenshot'y' które wstawiłem w tym wątku? Proszę zauważyć, że one się różnią.
Dodatkowo wykluczyłem kwestię sterowników, bo skoro 'cyrki' się dzieją po formacie, podczas instalacji to zakładam, że to nie o to chodzi.
Zielony ja obstawiam ze bedzie to RAM bo mialem podobny przypadek u siebie wieki temu i bylo to spowodowane wadliwa koscia pamieci... generalnie mialem dwie kosci dwoch roznych firm niezaleznych marki noname![]()