Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: To Dual-Chanell or not to ;)

  1. #1

    Question To Dual-Chanell or not to ;)

    Mam pytanie do tych którzy siedzą głębiej w sprzęcie komputerowym,
    Mam zamiar kupić Core 2 E6300 na Asusie P5E DH Deluxe, i mam pytanie odnośnie pamięci, czy biorąc pod uwagę że z czasem będę chciał podkręcić ten procesor, bawić się w pamięci Dual-Chanell ? i czy pamiątki PC 6400 wogóle będą się nadawać do jakiegokolwiek podkręcania ? W chwili obecnej jestem zdecydowany na Geil PC6400 2x512 za ok 500 pln.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Pytanie OT, ale nie mogę się powstrzymać - jaki jest sens podkręcać obecne procesory? Może już stary jestem, ale jakoś nie widzę sensu. Pracuję na 3-letnim P4 2.4GHz i nie widzę sensu w podkręcaniu go chociażby o 1MHz. Owszem, w czasach zegarów ~0.5MHz jak się udało podkręcić procek o 10% to... no właśnie, też w zasadzie zysk był niewielki. Bo co to jest 10%? W przypadku procesorów typu Core2 ważniejsze jest pytanie, czy aplikacje których się używa są w ogóle w stanie wykorzystać dwa rdzenie. Z tego jest większy zysk. MHz pod maską i tak będziesz miał (prawdopodobnie) za dużo.
    Koniec marudzenia ;-)
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  3. #3
    Coś już napisał Awatar Wiesiek_TGT
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    65
    Posty
    78

    Domyślnie pamięć

    Jeśli będziesz używał PS kup lepiej więcej RAMu np. 2 x 1024 . Mogą byc wolniejsze i tak będzie lepiej niz 2 x 512 superszybkie

    Wiesiek

  4. #4

    Domyślnie

    tez mam zamiar zmienic sprzet

    myslalem nawet zeby kupic amd jednordzeniowy ale ich fsb jest na poziomie 400mhz... a to za malo
    nie pracuje na kompie i uzywam go do przyjemnosci czyli granie net i zdjecia... mam tak malo czasu (dzieciak) że jak juz siadam do gry to chce aby chodzila plynnie - stad chec podkrecenia bo funduszami musze odpowiednio operowac

    nowe procesory maja fsb na poziomie ~1000mhz - to juz cos a mozna jeszcze obnizyc mnoznik i podniesc magistrale co zwieksza wydajnosc procesora (nie jest wazne ile masz mhz wazne jest na jakiej fsb pracujesz)

    obecnie mojego athlona xp1700+ ma podkreconego do poziomu xp2500+ czyli 2ghz - oszednosc = kilkaset zlotych

    @emilz z twojej wypowiedzi zrozumialem ze podkrecenie procka i uzywanie dual channel jakos sobie przeszkadza...
    z tego co wiem to nie :-)

    sam chce kupic c3d 1,86 - kreca sie na 2,8 na boxowym fanie
    do tego biore geile 2x1024 cl4

    generalnie zgodze sie z przedmowca - lepiej wiecej ramu woljnieszego niz mniej szybszego
    a do gier kupic dobra karte grafiki.. ~700pln
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  5. #5

    Domyślnie

    pst: nie orientuję się za bardzo w temacie OC, i zastanawiam się czy żeby e6300 zakręcić na np. 2.8 trzeba mieć pamięci 6400 czy mogą być wolniejsze. Z tego co się orientuję Asus P5W DH ma możliwość innego taktowania pamięci i procka czyli - pamięci mogłyby być niby wolniejsze. ale ja się na tym nie znam.

    peri noid: sens jest taki że oszczędza się około 600 pln, kupująć E6300 zamiast E6600

  6. #6
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMILz Zobacz posta
    peri noid: sens jest taki że oszczędza się około 600 pln, kupująć E6300 zamiast E6600
    Może i tak. Po prostu nie czuję potrzeby takiego postępowania. Może dlatego, że nie grywam w gry (z braku czasu), a na komputerze pracuję na co dzień (programowanie, amatorska zabawa z fotografią) i aż tyle mocy nie jest mi potrzebne. Jak pisałem, za stary na to chyba już jestem ;-)
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Większe czy mniejsze kości mają być jako pierwsze ? Czy tez nie ma to znaczenia ?

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    55

    Domyślnie

    jak sprzet ma byc tylko do gier to lepiej zastanowic sie nad zakupem konsoli. tutaj nie bedziesz mial problemow ze sprzetem itp...
    jesli wziasc pod uwage to ze playstation2 wyszlo pod koniec 2000 roku to mozna bylo miec 6 lat bezproblemowej zabawy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpj Zobacz posta
    jak sprzet ma byc tylko do gier to lepiej zastanowic sie nad zakupem konsoli. tutaj nie bedziesz mial problemow ze sprzetem itp...
    jesli wziasc pod uwage to ze playstation2 wyszlo pod koniec 2000 roku to mozna bylo miec 6 lat bezproblemowej zabawy.
    jeden znajomy tez mi to mowil - xboxa kupisz juz za ~1,5kpln

    tylko ze na nią nie ma geir w jakie chce grac to pierwsze primo ;-)

    a po drugie to grac na zwyklym TV to porażka - na plazme mnie nie stac a na kompa tak...

    @tomasz
    nie rozumiem? masz na mysliwsadzanie kosci roznych pojemnosci?
    ja tak mam i pierwsza mam 512 a druga 256...
    Don't argue with stupid people, because they drag you down to their level and beat you with experience!
    sprzęt w Hiszpanii - lokacja nieznana
    dwa lata z lustrem, a update'u brak...

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Obecnie mam 4x512 i chcę dwie kości wymienić na 1024 . Więc będzie : 2x512 oraz 2x1024 i nie wiem czy do pierwszego banku dać 1024 czy 512 .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •