Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [info] Stofen Omnibounce dla 580EX

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie [info] Stofen Omnibounce dla 580EX

    Ja tylko w kwestii formalnej. Właśnie dostałem ten plastikowy dekiel na lampę :wink: i pomyślałem, że może są użytkownicy, którzy wcześniej - tak jak ja - mieli wersję dla 420EX, która była za bardzo spasowana. Bardzo ciężko wchodziła na lampę. Zdjąć toto szybko było trudno. Dlatego może wahają przed zakupem.
    Otóż wersja dla 580EX jest spasowana idealnie. Niby wchodzi luźno, ale nie spada, nie ma luzów. Idealnie

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: [info] Stofen Omnibounce dla 580EX

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy
    Zdjąć toto szybko było trudno.
    Podaj przyklad sytuacji w ktorej chciales/musiales zdjac toto szybko bom ciekaw?

  3. #3
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    A czy moglibyście wytłumaczyć mi, dlaczego tak się dzieje z bielą w przypadku gdy robię zdjęcie z stofenem

    1) gdy stofen jest założony i palnik skierowany pionowo do góry (sufit) (1.jpg) - wtedy biel jest ok

    oraz

    2) gdy stofen jest założony i palnik jest złamany pod kątem prostym i skierowany na obiekt (kszałt litery L) (2.jpg) - wtedy biel luż nie bardzo mi się podoba


  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Venio
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    37
    Posty
    1 084

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez dzi
    A czy moglibyście wytłumaczyć mi, dlaczego tak się dzieje z bielą w przypadku gdy robię zdjęcie z stofenem

    1) gdy stofen jest założony i palnik skierowany pionowo do góry (sufit) (1.jpg) - wtedy biel jest ok

    oraz

    2) gdy stofen jest założony i palnik jest złamany pod kątem prostym i skierowany na obiekt (kszałt litery L) (2.jpg) - wtedy biel luż nie bardzo mi się podoba
    Głupie pytanie - ale zawsze proste rozwiąznia są własciwe:
    Masz w tych zdjęciach ten sam balans bieli ustawiony?

  5. #5
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Venio
    Głupie pytanie - ale zawsze proste rozwiąznia są własciwe:
    Masz w tych zdjęciach ten sam balans bieli ustawiony?
    mylisz ze byłbym tak zdolny i podczas wykonania dwoch zdjec jedno po drugim, kreciłbym kółkiem zmieniając balans bieli? odpowiedź brzmi - tak, mam taki sam balans ustawiony i jest to AWB


  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Jesli to jest AWB to masz odpowiedz. Zrob te zdjecia ze stalym balansem. AWB potrafi czasami niezle plywac. Zwlaszcza jesli w okolicy sa jakies swietlowki.
    ...

  7. #7
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Jesli to jest AWB to masz odpowiedz. Zrob te zdjecia ze stalym balansem. AWB potrafi czasami niezle plywac. Zwlaszcza jesli w okolicy sa jakies swietlowki.
    ee tam kuchatek, czy twoja wypowiedź jest "oparta" na doświadczeniu z dyfuzorem czy tak sobie walnąłeś od czapy te zdania powyżej?

    nie ma to znaczenia, czy awb czy inne ustawienie Kelvinów - tak zachowuje się moja lampa z dyfuzorem i zastanawia mnie to dlaczego - robiłem w ten sposób wiele razy zdjęcia w pomieszczeniach zaś sam efekt nadaje sie tylko na zdjęcia BW do gazety

    Jakby ktoś (może gietrzy ) mógł to sprawdzić i potwierdzić, czy u niego też tak jest, to byłbym wdzięczny za odpowiedź, zaś o wyjaśnieniu tego zjawiska tym bardziej


  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzi
    erobiłem w ten sposób wiele razy zdjęcia w pomieszczeniach zaś sam efekt nadaje sie tylko na zdjęcia BW do gazety
    A pomyslales nad tym ze jesli odczuwasz klopoty z balansem bieli na tyle dokuczliwe ze niszcza ci zdjecia to lekarstwo w postaci RAW mogloby pomoc?
    Problem owszem - ciekawy... ale jesli nieznana (na razie?) jest jego przyczyna, to chociaz skutek mozna leczyc balansujac RAWem

  9. #9
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    A pomyslales nad tym ze jesli odczuwasz klopoty z balansem bieli na tyle dokuczliwe ze niszcza ci zdjecia to lekarstwo w postaci RAW mogloby pomoc?
    Problem owszem - ciekawy... ale jesli nieznana (na razie?) jest jego przyczyna, to chociaz skutek mozna leczyc balansujac RAWem
    vitez, to co napisałeś to dla mnie oczywista sprawa - interesuje mnie wyłącznie to zjawisko i jego przyczyna, a radzić to sobie radze -lecz nie zawsze mam ochote na rawy, bo mi kart nie starcza a w databanku szybko mi sie aku kończy
    jestem tylko ciekaw, czy u innych użytkowników tez tak jest i tyle


  10. #10
    Początki nałogu Awatar froolk
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    256

    Domyślnie

    Aaaaa.... skoro tylko to chciałeś wiedzieć to u mnie ten problem nie występuje

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •