Strona 48 z 48 PierwszyPierwszy ... 38464748
Pokaż wyniki od 471 do 479 z 479

Wątek: Narzekania na 17-40 4L

  1. #471
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Panowie, trochę dystansu.To tylko obiektyw.Jestem bezstronny, gdyż nie posiadam ani 17-40, ani 24-105. M_o_b_y wyraził tylko swoją opinię, a Wy /posiadacze 17-40/ hurrrra na niego, czasami w sposób niezbyt wyszukany.
    W moim przekonaniu obiektyw 17-85 IS, jest najlepszy na świecie ...uwaga - będę bronił tej tezy jak jeszcze niedawno komuniści bronili socjalizmu .
    Nie oczekuję polemik na temat mojego ukochanego szkiełka :smile: :smile: :smile:

    p.s. Gdyby, potraktowano moją opinię o szkiełku 17-85 serio...wyjaśniam, że to było nie serio .

    Z satysfakcją czytam Twoje motto, u dołu, pod podpisem.
    Ile w nim mądrości życiowej.

    Pozwolę sobie przy tej okazji opowiedzieć historię z życia wziętą, a bardzo a propos.

    Pewnego dnia, bardzo późnym wieczorem, podjechałem na stację paliw.
    Na stacji było pusto, a właściciel dziwnie zdenerwowany.
    Opowiedział mi, że właśnie przed chwilą dwóch klientów się pobiło o to, który był pierwszy do tankowania, pomimo iż wszystkie 5 dystrybutorów było wolnych.
    Samo życie ... w Polsce.

    Serdecznie pozdrawiam
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  2. #472
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    51
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Myślę ze wszystko na temat 17-40 zostało powiedziane . Każdy ma inny priorytet . Dla jednego są to kolorki , dla innego bokeh dla innego ostrość a dla innego szybkosc i trafnosc AFa . Tyle na temat . ZAMYKAM

  3. #473

    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    13

    Domyślnie Canon 17-40 f/4.0 L

    Witam, posiadam od tygodnia obiektyw Canon 17-40 f/4.0 L. Zauważyłem minimalny luzik na pierścieniu ostrzenia. Czy to normalne że nie jest on w 100% nieruchomy? Ten luz jest naprawde niewielki ale chcę wiedzieć czy to tak ma być czy poprostu to jakaś wada, która może się pogłębić.

  4. #474
    Bywalec Awatar Maćko_Pń
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    110

    Domyślnie

    Idź robić foty !!! też mam minimalny luzik na pierścieniu ostrzenia, a w życiu codziennym mam ogromny luzik i dzięki temu nie zwracam uwagi na takie drobiazgi tylko ciesze się tym szkiełkiem, bo wypluwa ono nieziemskie foty.
    5 D + 350 D + 17-40 L f4 + 70-200 L f4 + 50 f1,4 + 100 macro f2,8 + 430EX

  5. #475

    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    13

    Domyślnie 17-40

    :0 dzięki za odpowiedź już jestem spokojny Miło spotkać kogoś kto ma takie samo szkło i wyraża o nim taką opinię Troche mnie ono kosztowało wyrzeczeń i dlatego tak się przejąłem no ale teraz już jest git.

  6. #476
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie

    Oczyma wyobraźni widzę gościa, który z przymkniętymi oczami patrzy w skupieniu na pierścień (ostrzenia lub zooma - wybór dowolny) i modli się, żeby nie było żadnego luzu .
    Jest to dla mnie bardzo łatwe do wyobrażenia,... BO SAM TAK KIEDYŚ ROBIŁEM .
    Ale tego się nie leczy - w większości przypadków samo przechodzi.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  7. #477
    Bywalec Awatar bvq
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luki.doki3 Zobacz posta
    Witam, posiadam od tygodnia obiektyw Canon 17-40 f/4.0 L. Zauważyłem minimalny luzik na pierścieniu ostrzenia. Czy to normalne że nie jest on w 100% nieruchomy? Ten luz jest naprawde niewielki ale chcę wiedzieć czy to tak ma być czy poprostu to jakaś wada, która może się pogłębić.
    Że kolegę zacytuję: ić focić, mam 17-40 na obu pierścieniach jest minimalny luzik... a tak na marginesie nie szukaj dziury w całym
    Canon-Foto-Klub
    Zadeklaruj uczestnictwo - wyślij wiadomość BVQ lub Mellan.

  8. #478

    Domyślnie

    Właśnie luzik musi być, to szkło jest tak wytrzymałe, że po latach będzie ten sam luzik, no chyba że nim zaczniesz gwoździe wbijać.;-)

  9. #479
    Początki nałogu Awatar Viqy
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    48
    Posty
    407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz.P Zobacz posta
    no chyba że nim zaczniesz gwoździe wbijać.;-)
    Wtedy luzik będzie tylko minimalnie większy

Strona 48 z 48 PierwszyPierwszy ... 38464748

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •