Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 479

Wątek: Narzekania na 17-40 4L

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadaman Zobacz posta
    Stratus napisał:


    Jejku...ale wpada.
    Nie mam żadnej serii AA - AA to wynik tego co odczytałem na opakowaniu.
    Ok poprawka - moja seria to US 0701

    Mam nadzieję że to oznaczenie dobrze świadczy o obiektywie mimo że jego rokiem produkcji jest 2004
    Pozdrawiam
    stary wyluzuj to tylko obiektyw ciesz sie nim wyslij o kase do zwrotu jak dostaniesz to oddaj go z byle powodu sprzedawcy jak masz byc nieszczesliwy ja sobie godzine temu lampe błyskowa kupiłem i też jest jakas taka...duża, ale zamierzam sie z nią zaprzyjaźnic i radze to samo w wypadku obiektywu
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skipper Zobacz posta
    stary wyluzuj to tylko obiektyw ciesz sie nim wyslij o kase do zwrotu jak dostaniesz to oddaj go z byle powodu sprzedawcy jak masz byc nieszczesliwy ja sobie godzine temu lampe błyskowa kupiłem i też jest jakas taka...duża, ale zamierzam sie z nią zaprzyjaźnic i radze to samo w wypadku obiektywu
    to ja chyba przy Kicie zostaje do pewnego czasu:wink:
    5D + L

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borkomar Zobacz posta
    to ja chyba przy Kicie zostaje do pewnego czasu:wink:
    każdy ma prawo błądzic ja uważam ze jest wart swoich pieniędzy
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skipper Zobacz posta
    każdy ma prawo błądzic ja uważam ze jest wart swoich pieniędzy
    Cóż masz powiedzieć skoro już go masz;-) A tak na poważnie to wiem, że usm jest fajny pewnie super pięknie wszystko chodzi, ale co z tego jak nie widać różnicy w normalnych warunkach między kitem a tą Eleczką.
    Też lubię mieć fajne zabawki , ale najbardziej lubię jak widzę, że nie wywaliłem kasy w błoto a tu różnica 2500zł jest, a to na drodze nie leży - przynajmniej mi nie chce leżeć ;-)
    5D + L

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Uważasz, że to wyłącznie optyczna jakość predystynuje 17-40 do ceny jaką za niego wołają? Myślę, że tutaj szaloną rolę odgywają literki na lensie. Płacisz w tym przypadku za markę, nie za jakość. 17-40 jakością optyczną nie powala i uprzedzenie do tamrona tylko dlatego, że to tamron i że tańszy mnie nie przekonuje.
    Moim zdaniem tammy jednak wygrywa w tym pojedynku wszystkim poza AF i (o)budową, ale powiedzmy sobie szczerze - jaki procent posiadaczy tej Elki będzie spradzać jej wytrzymałość? Ja swojego tamrona jak zajadę w związku z fatalnymi warunkami pracy (muszę focić jak trzeba i gdzie trzeba - taka praca) to kupię sobie nowego, za dwa zapłacę tyle co za elkę - albo mniej. Dałem 1300. Elki ciągle ok 2600-2700. Pozdrawiam.

    Hmmm...Canon oferuje różne klasy szkieł za różną cenę dla różnych klientów. Seria L jest najdroższa ale też najlepiej wykonana. Zalety znane: optyka, jakość wykonania, szczelność i bokeh, to wszystko to czego nie znajdziesz w Tamronie. Wada, to oczywiście cena i tu Tammi wygrywa ale szkieł nie kupuje się codziennie. Poza tym 17-50 jest dedykowany tylko do dSLR z APS-C, przy przejściu na FF niestety szkło to staje się nieprzydatne.
    Nie jestem przeciwnikiem Tammiego ale jestem świadomym jego wad i kompromisów na jakie się godzę przy zakupie tego szkła. Nie ma sensu oszukiwać siebie, że jest inaczej.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  6. #16

    Domyślnie

    Dla mnie,po przesiadce z Sigmy 17-70 na C 17-40 (miesiac temu), porownanie nie istenieje.Przede wszystkim nasycenie barw. w Sigmie kolory sa jakies takie chyba bardziej blade.Pomijajac wszystkie te fakty.W moim Canonie ostatnio zauwazam (chyba) pewna przypadlosc po lewej stronie kadru. Chyba odrobine traci ostrosc.
    Aparat byl ustabilizowany. Zauwazylem to jeszcze w innych zdjeciach

    oto link: zdjecie bez obrobki
    01

    noo chyba ze sie myle...
    Tak czy siak - obiektyw doskonaly

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    nie mylisz sie jest gorzej niż z prawej gdzie też nie jest za dobrze
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Popieram zdanie przedmówcy a jeśli masz problem z ostrością, to może powinieneś odwiedzić serwis, który zweryfikuje Twoje obserwacje i usunie ewentualną usterkę.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Niedawno słyszałem, że kupując Elke ma się spokój i wszystko pięknie gra - widać aż tak różowo nie jest :-(
    5D + L

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar snow
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Świdnik/Lublin
    Wiek
    40
    Posty
    1 145

    Domyślnie

    Ja porównywałem swojego tamrona z 28-105 4L i wyszło że albo L'ka do ****, albo mam świetnego tamrona
    40d + m42 58-500 + EF 18-75

    "osiagnales szczyt w lizaniu viteaza" - by dan7770

Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •