Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124

Wątek: Info dotyczące filtrów

  1. #21
    Komeda
    Guest

    Domyślnie

    Witam, moje pytanie - może trywialne, ale w końcu to forum dla początkujących. Jak najłatwiej i najpełniej uzyskać ekeft filtra zmiękczającego typu softner w Photoshop CS2? Z góry dziękuję.

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Poznań
    Posty
    37

    Domyślnie

    chyba jesli kojarze o co Tobie chodzi , skopiuj warstwe "rozmycie gausowkie" takie lekkie nastepnie tryb mieszania warsty nakładka. tak?

  3. #23
    Komeda
    Guest

    Domyślnie

    chyba jesli kojarze o co Tobie chodzi , skopiuj warstwe "rozmycie gausowkie" takie lekkie nastepnie tryb mieszania warsty nakładka. tak?
    Rozycie gausowskie to jest raczej równomiernw rozmycie tła. Coś na wzór bokeh przy max. otworze jasnego obiektywu. Mnie chodzi raczej o coś takiego, co spotykam często na portretach. Coś przeciwnego poprawie ostrości, jakby słabszy kontrast, ale bez straty kolorów. Są do tego filtry np. cookin sunsoft, ale są cholernie drogie. Może są jakieś tańsze sunsofty przykręcane na obiektyw? Macie sugestie.

    2. Kupiłem obiektyw tamron 28-75 f/2,8. Jakiej firmy filtr polaryzacyjny polecilibyście w granicach 150pln? Ja wiem, że są świetne i po 600pln, ale mnie interesuje coś w granicach 150?

    3. Czy w ogóle obeswrujecie róźnice w jakości zdjęć zrobionych z filtrem polaryzacyjnym za 600pln a za 150pln? czy to nie jest trochę tak, że płaci się za markę, a nie za jakość?
    Polaryzacja światła to polaryzacja światła. Te filtry muszą przecież działać na tych samych zasadach i składają się z jednakowych warstw służących polaryzacji światła. Po co więc przepłacać 450pln dla podobnym efektów?

  4. #24
    Początki nałogu Awatar szymekgd
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    51
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Komeda Zobacz posta
    ...
    3. Czy w ogóle obeswrujecie róźnice w jakości zdjęć zrobionych z filtrem polaryzacyjnym za 600pln a za 150pln? czy to nie jest trochę tak, że płaci się za markę, a nie za jakość?
    Polaryzacja światła to polaryzacja światła. Te filtry muszą przecież działać na tych samych zasadach i składają się z jednakowych warstw służących polaryzacji światła. Po co więc przepłacać 450pln dla podobnym efektów?
    tu jest garsc informacji o filtrach: http://optyczne.pl/7.1-Inne_testy-Te...zacyjnych.html
    CANON EOS 40D z dodatkami

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Komeda Zobacz posta
    Po co więc przepłacać 450pln dla podobnym efektów?
    Chociażby po to aby mieć lepsze powłoki antyrefleksyjne.
    EOS + Speedlite

  6. #26
    Selerowa
    Guest

    Question Filtr UV i polaryzacyjny do Powershot SX10 IS

    Szanowni Państwo,

    będę wdzięczna za podpowiedź (dla laika, z możliwie dokładną nazwą,żebym wiedziała, o co w sklepie prosić ), jaki filtr polaryzacyjny i uv zakładać do Powershot SX10 IS - do tej pory jednego i drugiego, ale zwłaszcza polaryzacyjnego używałam posługując się Olympusem WZ5060C - od kilku dni "odkrywam" Canona i jakoś bez polaryzacyjnego filtra dziwnie się czuję.

    Poza tym podobno każdy obiektyw powinno się chronić filtrem... A ja ani na aparacie, ani w instrukcji obsługi nie mogę znaleźć informacji, jaką średnicę ma gwint w obiektywie Powershot SX10 IS.

    Selerowa

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Selerowa Zobacz posta
    ...ani na aparacie, ani w instrukcji obsługi nie mogę znaleźć informacji, jaką średnicę ma gwint w obiektywie Powershot SX10 IS.
    Do tego modelu przeznaczone są filtry o średnicy 52 mm. Oczywiście można także skorzystać z odpowiedniej redukcji i montować filtry o większej średnicy.
    EOS + Speedlite

  8. #28
    Selerowa
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Do tego modelu przeznaczone są filtry o średnicy 52 mm. Oczywiście można także skorzystać z odpowiedniej redukcji i montować filtry o większej średnicy.
    Serdecznie dziękuję, spróbuję z 52 mm...

  9. #29

    Domyślnie

    a jaka jest roznica miedzy filtrem Hoya UV(n) a UV(0)? Szukalem w sieci ale nie znalazlem jednej pewnej odpowiedzi.
    20d, 5d, 50mm planar 1.7, 24-105L, 430exII

  10. #30

    Domyślnie

    Witam .
    Mam zapytanie . Kupiłem obiektyw canon 24-105 4.0 IS i szukam jakiegoś dobrego polara . Na rynku jest ich sporo ale czy jest jakiś szlagier pod 77 mm ?

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •