Dodam tylko, że sprzedawca ukrył fakt naprawy obiektywu i dzięki koledze dzeejowi zaoszczędziłem trochę kasy. Co najmniej piwo jestem winien :-) Pozdrawiam
Dodam tylko, że sprzedawca ukrył fakt naprawy obiektywu i dzięki koledze dzeejowi zaoszczędziłem trochę kasy. Co najmniej piwo jestem winien :-) Pozdrawiam
Bardzo cieszy mnie wiadomość, że pomogłem. Pozdrawiam i życzę udanych zakupów w przyszłości i oczywiście uczciwych sprzedawców! Widać warto czasami poświęcić kilka chwil na zebranie informacji dotyczących sprzętu - nawet w serwisie. A jak kolega będzie przejazdem w Bydgoszczy to na piwko chętnie z kolegą wyskoczę
![]()
Ale zytnia nie podaje co było robione,a nota zamieszczona u nich na stronieoznacza ze mieli obiektyw u siebie.
Ale czy w celu naprawy,kalibracji,czyszczenia czy skrecenia to nie wiadomo
Ja po każdych wakacjach czyszcze szkła....
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!
A pytałeś sprzedawcę co było naprawiane?
Nie bronię go i nie mam pewności jak to wygląda na Żytniej, ale pewnie rejestrują każdy oddawany do nich sprzęt, bez względu na przyczynę i potem można znaleźć go w ich bazie.
W serwisie, w którym zazwyczaj czyszczę matrycę (a przy okazji czyszczą całość czyli również body, obiektyw i filtr), sprzęt jest rejestrowany jako oddany do serwisu. Jak zapytać czy sprzęt o danym numerze seryjnym u nich był, to pewnie powiedzą, że tak. Powodów tych wizyt osobie postronnej nie podadzą.
Z tego co wiem, na Żytniej jest tak samo. Na stronie można sprawdzić, że dany numer seryjny u nich był. Żeby poznać przyczynę trzeba być właścicielem zlecenia lub sprzętu.
Jeszcze raz podkreślę, nie bronię tego konkretnego sprzedawcy. Po prostu uważam, że nie warto sugerować się jedynie faktem, że sprzęt odwiedził serwis. Zawsze można zapytać, niech sprzedający przedstawi dokumenty z historią choroby sprzedawanego sprzętu.
Szkoda przepuścić okazję, tylko dlatego, że była myta, była w serwisie przy okazji czyszczenia matrycy lub na przeglądzie![]()
Jak został przyjęty i wprowadzony do bazy, to będzie widoczny w systemie. A wszystko co przyjmują muszą wprowadzić, bo w końcu jakiś papier klient powinien dostać.
Możliwe stany to naprawa producenta lub naprawa odpłatna, niezależnie od tego co się ze sprzętem działo.
Dla przykładu mój naleśnik 40/2.8 był na Żytniej przez jakąś godzinę, aktualizacja firmware. Na stronie wisi jako Typ naprawy: Gwarancja producenta
cześć mam takie pytanie ktoś coś kiedyś z Was kupował od tego sprzedajacego ? Canon 60D Body B.Dobry stan (5610701097) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. może macie jakieś opinie
to pewnie jakis lombard/komis czyli kupili i wystawiają
a jak jest naprawde ze sprzetem to sam zobaczysz
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!