Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Gdzie na ptaki w okolicy Łodzi?

Mieszany widok

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    48
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo Zobacz posta
    Polecam okolice Jeziorska, drugi co do wielkości zbiornik wodny w Polsce.
    zgadza się, a pół zalewu jest nawet rezerwatem przyrody „Jeziorsko”
    http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/1219.htm
    http://www.lasy.com.pl/a/artykul/ida/1559/
    http://www.gimnazjumdobra.republika.pl/jeziorsko.html

    „Południowa część jeziora, aż do linii łączącej miejscowość Jeziorsko z miejscowością Brodnia, teren gminy Pęczniew, Miasto i Gmina Warta, została objęta ochroną jako rezerwat ornitologiczny Jeziorsko. Utworzony został Rozporządzeniem Ministra Ochrony Środowiska Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 23 grudnia 1998 r.”

    I teraz moje pytanie: czy chcąc się wybrać w takie miejsce celem focenia dzikich zwierząt (głównie ptaków) powinienem uzyskać jakąś zgodę/pozwolenie? Czy dla ludzi z „przyjaznymi” zamiarami wstęp na taki teren jest dozwolony?
    50D Kit, canon 400 F2.8 L
    http://www.jaroslawwlazly.pl

  2. #2
    dazz
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bigjon Zobacz posta
    I teraz moje pytanie: czy chcąc się wybrać w takie miejsce celem focenia dzikich zwierząt (głównie ptaków) powinienem uzyskać jakąś zgodę/pozwolenie? Czy dla ludzi z „przyjaznymi” zamiarami wstęp na taki teren jest dozwolony?
    Formalnie powinieneś. Znam kilka osób które występowały o takie pozwolenie i wcale nie jest łatwo o nie. Rezerwaty są stworzone jako miejsce odpoczynku dla ptaków i trzeba wykazać się wyższym celem żeby móc je niepokoić. Co nie zmienia faktu, że sam często fotografuję w rezeracie, ale ciiii ;-)
    Ostatnio edytowane przez dazz ; 12-04-2007 o 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •