Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: ranking producentów filtrów

  1. #1
    abyss
    Guest

    Domyślnie ranking producentów filtrów

    Chodzi mo taki ogólny, nie dotyczący konkretnych modeli, a raczej "jakości" marki.

    TOPOWE
    B&W
    HAMA Hoya
    Cokin
    --
    MATIN
    --
    --
    B&J (i podobne....)

    (-- takie kreski to wolne miejsca )

    Dołowe

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cosik mi sie wydaje, ze przynajmniej w jednym z watkow spontanicznie juz taki ranking sie pojawil.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  3. #3
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Re: ranking producentów filtrów

    Cytat Zamieszczone przez abyss
    Chodzi mo taki ogólny, nie dotyczący konkretnych modeli, a raczej "jakości" marki.
    TOPOWE
    B&W
    HAMA Hoya
    Cokin
    --
    MATIN
    --
    --
    B&J (i podobne....)
    Dołowe
    1. co do BW to sie nie wypowiadam, bo nie mialem ich powlekanych filtrow (nie ta polka cenowa)
    2. Hoye jak najbardziej sobie chwale - z wyjatkiem szarej serii, ktora jest koszmarem do czyszczenia (fioletowa i czarna duzo lepiej; G jak g...o nie uzywam).
    3. co do Hamy to mam raczej kiepska opinie, bo dopoki nie kupi sie HTMC (w cenie nierzadko wyzszej niz Hoya) to te filtry sa beznadziejnej jakosci.
    4. Cokin - trudno to w ogole umieszczac w rankingu, bo bardzo nieliczne filtry sa szklane. jesli juz to chyba nawet ponizej Matina (z wyjatkiem tego co jest ze szkla tj. polarow i soczewek, bo te sa calkiem znosne)
    5. Matin - no comments. ja tego nie tykam

    6. Marumi - calkiem solidne flltry. ciut pod Hoya
    7. Hitech - jednak zywiczne, ale duzo lepsze niz Cokin.
    8. Hunter - rzadko spotykane, ale dobrze dopasowane. mam z zestawu zmiekczajacy, Warmtone i spot tej firmy - w portrecie sa niezastapione. jakosciowo raczej lepsze niz wynalazki typu Matin ale bez przesady.
    9. PPL - jakosciowo na poziomie Cokina, ale gorzej dopasowane barwy polowek kolorowych i jeszcze gorsza neutralnosc polowek szarych. no ale za 35zl/45zl (Cokin A/Cokin P) to ja naprawde nie widze powodu do narzekania ;-)
    www albo tez flickr

  4. #4
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    seria mrc od b+w
    super hmc od "hooya"
    oraz... "plastikowy" cokin (dziwna opinia akustyka na temat tych filtrow - zupelnie nie podzielam)

    reszta raczej zlom i nadaja sie wtedy gdy robisz dobitki 10x15cm.. nie wieksze..

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    53
    Posty
    563

    Domyślnie

    A co powiecie na Heliopana?

  6. #6
    Uzależniony Awatar Aszu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Bemowo
    Posty
    707

    Domyślnie

    Na pewno niepolecam HAMskich szkiełek z obręczami po 60 PLN. Tylko psują.
    //mj

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    oraz... "plastikowy" cokin (dziwna opinia akustyka na temat tych filtrow - zupelnie nie podzielam)
    sprobuj Hitecha to wiecej nie wezmiesz szarych polowek Cokina do reki... chyba ze lubisz bycze zarozowienia na, wydawaloby sie, niebieskim niebie ;-)

    jesli chodzi o jakosc optyczna, to Cokin nie jest rewelacyjny i jak zalozysz 3 filtry na raz (zdarzalo mi sie) to spadek jest mocno odczuwalny. ale to chyba jest ogolnie problem filtrow zywicznych, ze z dobrym szklem nie bardzo maja sie jak rownac
    www albo tez flickr

  8. #8
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    nikt jeszcze nie wspomniał o tragicznym KING

    no, ale w sumie to może nie warto nawet o tym pisać
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    a co myślicie o filtrach obecnych na rynku amerkykańskim?

    - Canon
    - Kenko
    - Tiffen
    - Leica
    - Sigma
    - Kodak
    - Heliopan
    - Sunpak
    - Contax
    - Bronica

    ...cholera, skąd oni tyle tego mają
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    a co myślicie o filtrach obecnych na rynku amerkykańskim?
    - Canon
    - Kenko
    - Tiffen
    - Leica
    - Sigma
    - Kodak
    - Heliopan
    - Sunpak
    - Contax
    - Bronica
    ...cholera, skąd oni tyle tego mają
    Canon - to im zdaje sie jakas inna firma robi. ale nie pamietam dokladnie ktora
    Kenko - jest taka firma THK. THK to skrot od Tokina/Hoya/Kenko. rozwijac? :-)
    Tiffen - kupa. bardzo popularna w USA dzieki dobrej pozycji na rynku filmowym, w fotografi MSZ jest nieporozumieniem. bardzo nieliczne filtry tej firmy maja w ogole jakiekolwiek powlekanie. przy takich cenach to szkoda pieniedzy
    Sigma - u nas spotykana czasem jako Quantaray. nie wiem. raczej bym dolozyl i kupil Hoye
    Kodak - nie wiem. ale jakos nie mam zaufania do tej firmy gdy w gre wchodzi optyka
    Heliopan - u nas tez jest (Raysfoto). podobno znakomite filtry (tzw. "teutonska aura doskonalosci" ;-) klasy B+W, choc ceny sa takie ze nie mialem przyjemnosci obcowac poza jakims porzyczonym IR-em, ktory i tak cial za duzo jak na moja cyfre
    Contax - a tu spodziewalbym sie czegos niezlego. pod warunkiem ze na pudelku znalazlbym literki MC i dwucyfrowa kwote w zielonych ;-)
    Bronica - to pewnie filtry robione przez Tamrona (ta sama firma). jak niedrogie i z literkami MC to moze bym zaryzykowal ;-)

    [ Dodano: 04-01-2005 ]
    swoja droga, to Minolta i Nikon tez sprzedaja firmowe filtry. Nikon jak to Nikon jest pieronsko drogi ale rzekomo optycznie rewelka. a filtry z naklejka Minolty bodajze robi Sigma (ale nie jestem pewien)
    www albo tez flickr

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •