Strona 56 z 56 PierwszyPierwszy ... 646545556
Pokaż wyniki od 551 do 558 z 558

Wątek: Serwis Canona E-csi Warszawa na ul. Żytniej - ceny?

  1. #551

    Domyślnie Lustro 40D

    Błagam o pomoc !
    Próbowałem wyjąć paprocha po zdjęciu obiektywo w 40D. Uniosłem delikatnie palcem lusto i dmuchnąłem. Nie wydaje mi się bym napotkał na jakiś opór. Aparat przestał robić zdjęcia. Kiedy wciskam spust migawki, lustro podskakuje tylko ze 2mm.Opdad normalnie. Nie blokuje się ponieważ moge je podnieść palcem.Kiedy włączę Live View lustro podnosi się o 2mm, a na ekranie widać tylko 1/5 obrazu od góry, reszta czarna - bo zasłania niepodniesione lustro.
    Czy ktoś się spodkał z podobnym problemem? Jaki jest przyblizony koszt naprawy.
    Pomóżcie!

  2. #552
    Bywalec Awatar ukasus
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    miasto
    Wiek
    40
    Posty
    165

    Domyślnie

    orientuje się ktoś ile może kosztować wymiana/naprawa przesłony w 70-200 2,8 L ?
    ps. działa sprawnie raz na 2-3 zdjęcia ... w pozostałych przypadkach domyka ją do mniejszej wartości niż powinno
    Eos system

  3. #553
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Myślę że musisz dac aparat do oceny do serwisu.Bez oględzin b.trudno cokolwiek powiedzieć.Zresztą nic to Ci nie da ,bo serwis nie bierze takich "porad" pod uwagę.[Ocenę możesz uzyskać odpłatnie lub może i nieodpłatnie.]
    Lustro można i należy podnieść z menu aparatu.np."ręczne czyszczenie matrycy lub jak do fotki z podniesionym lustrem.No ale mądry polak po szkodzie.Pozdrawiam

    umbrelavirus. Na Twój post odpowiedziałbym tak samo jak wyżej.
    Jeśli poznacie koszty,napiszcie.Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 13-07-2011 o 20:21

  4. #554
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie LCD -tylko 16 kolorów

    W Canonie 5D na ekranie LCD obraz był 16 kolorowy, może i mniej. Funkcje, literki widać dobrze, ale zdjęcia już nie. A tak zdjęcia aparat robi bez zmian.
    Usterka to folia połączeniowa do LCD.

    Koszt naprawy to:
    -wymiana folii połączeniowej - 135zł
    -częsci - 64zł.
    W sumie 200zł.

    Czy serwis wysyła Wam sprzęt pod wskazany adres, czy wg własnego widzimisię na adres który mają w bazie lub akurat pod ręką?
    Podałem dokładnie przy potwierdzeniu dyspozycji dane do wysyłki i faktury, ale widać czytanie maili od klientów to już za dużo pracy.

  5. #555
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez algha Zobacz posta
    Kiedyś miałem z nimi taką fajną dyskusję:

    ja: Chciałbym skalibrować puszkę.
    CSI: To prosimy przywieźć puszkę i Pana obiektyw.
    ja: Ale który ?
    CSI: Najlepiej wszystkie ;-)
    ja: Dostarczę Wam mój podstawowy obiektyw i proszę po kalibracji puszki na nim sprawdzić.

    Po jakimś czasie telefon:
    CSI: Skalibrowaliśmy Pana puszkę do wzorca, ale źle ostrzy na Pana obiektywie.
    ja: A co używacie jako wzorca ?
    CSI: 85/1.2, ale on nam się chyba rozjustował.
    ja: !!!!!!!!

    Potem zadzwonili jeszcze raz. Naprawili 85-kę ;-) i skalibrowali jeszcze raz.
    Dziękuję.
    the silence is deafening

  6. #556
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    2 513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Czy serwis wysyła Wam sprzęt pod wskazany adres, czy wg własnego widzimisię na adres który mają w bazie lub akurat pod ręką?
    Podałem dokładnie przy potwierdzeniu dyspozycji dane do wysyłki i faktury, ale widać czytanie maili od klientów to już za dużo pracy.
    Ale ja mam pewność, że je czytają, tylko ze zrozumieniem bywa gorzej.
    Mój przypadek sprzed miesiąca/tygodnia: padł żarnik w 580exII. Lampa jeszcze na gwarancji (rękojmia sprzedawcy, kupowane u Towersa, więc nie ma problemu). Lampkę zawożę wraz z fakturą i gwarancją na Żytnią, Towers wysyła prośbę o wykonanie naprawy zgodnie z rękojmią. Wszystko gra do czasu... Okazuje się, że to nie jest usterka objęta gwarancją, (mogę tylko podejrzewać, że jak większość podobnych, bo przecież spisu usterek "objętych" nie ma), jak Towers zadecyduje, to oni naprawią odpłatnie.
    Dzwonię i mówię, że ja zostawiałem lampę, ja się decyduję, moją fakturę mają dołączoną, do tego ja płacę. Sprzedawca lampy nie ma nic do tego i głowy mu nie ma co zawracać..
    Pan wydawało się zrozumiał, ale poprosił o potwierdzenie mailowo.. Trwało to ze 4 drobiazgowo rozpisywane maile i kilka dni, zanim dotarło do nich kto ma zadecydować o naprawie, kto będzie płacił i odbierał.
    Jak już w końcu naprawili, to zapomnieli mnie poinformować (idę o zakład, że poinformowali za to Towersa).
    Do samej naprawy nie mam najmniejszych uwag, za to czas realizacji, czas stracony na bezsensowne rozmowy z panem Andrzejem Szwacińskim, to już delikatnie mówiąc skandal.
    Aha, wymiana żarnika z robocizną - 405zł.
    Jarek

  7. #557
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Posty
    436

    Domyślnie

    @ukasus
    Co prawda nie w 70-200L f2.8, ale w 70-200L f4 wymiana przysłony + płyty gł. z elektroniką kosztowała mnie kiedyś 550zł.

    Obecnie serwisuję sprzęt w SERWISFOTOVIDEO we Wrocławiu, bo mam na miejscu. Skutecznie naprawili 24-70L (po zglebowaniu wgnieciony pierścień zoom), na Żytniej też była naprawiana, Canona 50 1.4 (padł AF), Canona 85tkę (padł AF). Dziś idę odebrać Sigmę 50mm 1.4 (ślimaczący się AF).
    Ostatnio edytowane przez chyrus ; 26-10-2011 o 14:09

  8. #558
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 718

    Domyślnie

    Czas zakończyć ten tasiemiec .
    Do dyskusji na tematy związane z serwisem zapraszam tutaj:
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=79642
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 56 z 56 PierwszyPierwszy ... 646545556

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •