Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Fotografowanie architektury a wysokość

  1. #1
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie Fotografowanie architektury a wysokość

    Hej!
    Temat zagadkowy, ale chciałem poruszyć problem, jaki spotyka mnie, kiedy chodzę po mieście (głównie po Warszawie) i próbuję fotografować architekturę... Często jest z tym problem, bo w kadr włażą nieproszone ławki, kosze, ogrodzenia, żywopłoty, no i oczywiście przechodnie
    Czy tylko ja cierpię na tego typu bolączki? ??:

    Myślę jak sobie z tym poradzić i na razie wymyśliłem 3 sposoby: 8)
    - Kupić sobie taką małą, aluminiową drabinę i z nią chodzić po mieście.
    - Wszędzie jeździć swoim samochodem, wchodzić na jego dach i z niego fotografować (trochę szkoda samochodu)
    - Jeździć autobusem i z jego wnętrza fotografować przez otwarte okno (najlepiej stary Ikarus, bo ma duże okna i jest wysoki)

    A może Wy macie jakieś patenty i podzielicie się nimi na forum?
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Można zrobić ze statywu kilka zdjęć a potem pracowicie połączyć je na warstwach wygumowując ludzi. Na śmietniki, latarnie i znaki drogowe nie działa
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  3. #3

  4. #4
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    He, he... Można by połączyć monopod z takim ustrojstwem...
    Tylko wtedy przydałaby się dobry IS w obiektywie
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    drabina to dobry pomysl i spotykany w fotografi reportazowej ;-) zwykle 3-4 stopnie wystarcza ;-)

    samochod tez sie dobrze sprawdzi zwlaszcza LR Defender - nawet mozna by sobie dluzej posiedziec ;-)

    no i kolejna mozliwosc to pora dnia a wlasciwie switu ;-)

    lub tez wielokrotna ekspopzycja i mozolne wycinanie przechodniow i ruchomych obiektow... moze byc tez filtr szary i wydluzona ekspozycja...

  6. #6
    Uzależniony Awatar birez
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Krakow
    Wiek
    43
    Posty
    609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pazurek Zobacz posta
    weeeeeee!
    Albo i cos takiego :-]
    - Panie Spock, prędkość hiperfokalna !
    - Nie możemy kapitanie, za dużo krążków rozproszenia !

    Do galerii nie zapraszam, bo poszła była do /dev/null


  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez birez Zobacz posta
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzak Zobacz posta
    Hej!
    Temat zagadkowy, ale chciałem poruszyć problem, jaki spotyka mnie, kiedy chodzę po mieście (głównie po Warszawie) i próbuję fotografować architekturę... Często jest z tym problem, bo w kadr włażą nieproszone ławki, kosze, ogrodzenia, żywopłoty, no i oczywiście przechodnie
    Czy tylko ja cierpię na tego typu bolączki? ??:

    Myślę jak sobie z tym poradzić i na razie wymyśliłem 3 sposoby: 8)
    - Kupić sobie taką małą, aluminiową drabinę i z nią chodzić po mieście.
    - Wszędzie jeździć swoim samochodem, wchodzić na jego dach i z niego fotografować (trochę szkoda samochodu)
    - Jeździć autobusem i z jego wnętrza fotografować przez otwarte okno (najlepiej stary Ikarus, bo ma duże okna i jest wysoki)

    A może Wy macie jakieś patenty i podzielicie się nimi na forum?
    Ja rozglądam się w koło za jakąś górką albo blokiem mieszkalnym/biurowcem. Czasami udaje się a czasami trzeba fotografować z poziomu ulicy...

  9. #9
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    Ja rozglądam się w koło za jakąś górką albo blokiem mieszkalnym/biurowcem. Czasami udaje się a czasami trzeba fotografować z poziomu ulicy...
    Z górkami zazwyczaj kiepsko, przynajmniej w Warszawie. W blokach najczęściej klatki pozamykane, a do biurowców nie chce ochrona wpuszczać, a nawet jak się uda wejść, to często okien nie da się otworzyć
    Ale chyba częściej muszę dzwonić do domofonów i prosić o wpuszczenie do bloku...
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piast9 Zobacz posta
    Można zrobić ze statywu kilka zdjęć a potem pracowicie połączyć je na warstwach wygumowując ludzi. Na śmietniki, latarnie i znaki drogowe nie działa
    Do tego (usuwania ludzi) jest nawet jakiś programik. Tourist remover czy jakoś podobnie się nazywa.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •