Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Fotografowanie architektury a wysokość

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielony Zobacz posta
    Można też wykonać jeden strzał w powietrze. Towarzystwo powinno się rozbiec. Wtedy masz parę minut na zdjęcie, zanim przyjedzie policja
    Proponuję strzelać race - zamiast lampy błyskowej. ;-)

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzak Zobacz posta
    W sumie te 2,5kg całkiem znośne... Tylko to: "Wymiary do transportu: Długość [m] - 1,40" już trochę mniej. Chyba byłby problem z przytroczeniem tego do plecaka...

    A co do zdjęć z poziomu ulicy, to oczywiście nie twierdzę, że się nie da... Baaaa, sam nawet kilka poczyniłem
    Tylko czasami tak zerkam i widzę, że jak bym miał z metr wzrostu więcej, to i kadr byłby fajniejszy Szczególnie, kiedy jeżdżę czasami autobusami, to z ich okien ta Warszawa taka ładniejsza się wydaje... Spostrzegę jakiś widoczek, zapamiętam, przyjeżdżam tam z górą sprzętu, a tu okazuje się, że widoczek nijak się nie chce powtórzyć.
    Przykładowo z ulicy Filtrowej jest świetny widok na warszawskie wierzowce. Przynajmniej z tramwaju... Bo z poziomu ulicy widać ogrodzenie Próbowałem tam nawet na ten płot z aparatem włazić, ale mnie ochrona przegoniła... :-x
    Robiłem stamtąd zdjęcia
    Ale nie miałem problemów z płotem.
    Poniżej próbka (to był test, pogoda taka sobie, coś ala smog wisiało w powietrzu) - Tamron 200-500, 500mm, F9, T1/2500, ISO400. Odległość - 1,6 km

    Ostatnio edytowane przez KMV10 ; 11-12-2006 o 19:41

  3. #23
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    Robiłem stamtąd zdjęcia
    Ale nie miałem problemów z płotem.
    No tak, bo Ty wysoko mierzysz
    Ja mam niższe aspiracje
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Tak wyszło, że z kumplem testowaliśmy tego Tamrona. To ma niezły zasięg, a że w danym momencie las z interesującymi ptakami nie był w zasięgu to ostał się PKiN Notabene przypomniałem sobie, że remont iglicy PKiN sprzed paru lat (niestety nie ma na tym zdjęciu jej w całości) robiła firma mojego kolegi. Robili też ciekawy obiekt koło GUS-u:

  5. #25
    Uzależniony Awatar birez
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Krakow
    Wiek
    43
    Posty
    609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pazurek Zobacz posta
    Doklejasz sobie brode, wybiegasz na ulice, krzyczysz "ALLAH AKBAR" i zaraz robi sie pusto.
    To nie dziala. Probowalem na WOSP - zreszta sam przy tym byles.
    Odsunela sie tylko jedna osoba i byl to pazur :-]
    - Panie Spock, prędkość hiperfokalna !
    - Nie możemy kapitanie, za dużo krążków rozproszenia !

    Do galerii nie zapraszam, bo poszła była do /dev/null


  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzak Zobacz posta
    A może Wy macie jakieś patenty i podzielicie się nimi na forum?
    Qzak, wygląda na to że do takich zdjęć trzeba po prostu dorosnąć...

    Pozdrawiam

  7. #27
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rene Zobacz posta
    Qzak, wygląda na to że do takich zdjęć trzeba po prostu dorosnąć...
    No cóż, dorastam już 33 rok i dorosnąć nie mogę... Ale podobno faceci to takie duże dzieci, a to forum o ich zabawkach wyprodukowanych przez firmę na C trochę to potwierdza...
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  8. #28

    Domyślnie Odp: Fotografowanie architektury a wysokość

    Trochę dawno ten wątek został założony, ale temat chyba ciągle aktualny, bo ludzie i samochody nadal „przeszkadzają” w fotografowaniu.. Teraz można już łatwo i wygodnie- bez drabin czy wdrapywania się na latarnie- robić zdjęcia znad ludzkich głów. Idealne rozwiązanie stosują ludkowie z tej strony: bambolot.com- mają taką bardzo długą tyczkę z aparatem podczepionym na jej czubki i z jej wysokości robią zdjęcia. Tyczkę można wysuwać na różne wysokości przy czym max stanowi 11 metrów- a tak wysoko chyba nikt już nie podskoczy Fotografowanie w ten sposób wydaje się bardzo łatwe i szybkie, tym bardziej że na ich stronie są zdjęcia z imprez masowych podczas których trzeba przecież ruszać się szybko
    Pozdrawiam!

  9. #29
    Bywalec Awatar radmro
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Kraków/Warszawa
    Wiek
    55
    Posty
    196

    Domyślnie Odp: Fotografowanie architektury a wysokość

    Można też przyjąć, że zarówno ludzie jak i samochody są częścią otoczenia urbanistycznego. Budynki bez ludzi są martwe.
    5d2 + 6D + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 IS II + 24 1.4 + 50 1.4
    flickr

  10. #30

    Domyślnie Odp: Fotografowanie architektury a wysokość

    Masz rację.
    O ile oczywiście, że ci ludzie i samochody nie dominują agresywnie na pierwszym planie, skutecznie odwracając uwagę od tematu fotografii Jak zawsze trzeba zachować odpowiednie proporcje i umiar
    Pozdrawiam!

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •