Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Fotografowanie architektury a wysokość

  1. #11
    Uzależniony Awatar CYNIG
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łaziska Górne
    Wiek
    57
    Posty
    694

    Domyślnie

    a nie prosciej wydluzyc czas ekspozycji do kilkudziesieciu sekund? Stojace samochod pozostana ale ludzie sie rozmyja.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzak Zobacz posta
    Z górkami zazwyczaj kiepsko, przynajmniej w Warszawie. W blokach najczęściej klatki pozamykane, a do biurowców nie chce ochrona wpuszczać, a nawet jak się uda wejść, to często okien nie da się otworzyć
    Ale chyba częściej muszę dzwonić do domofonów i prosić o wpuszczenie do bloku...
    No to niestety - musisz kupic drabinę.
    Mi się w Warszawie parę górek udało znaleźć, nie wspominając o wejściu do kilku bloków. Może to kwestia siły przekonywania albo odpowiedniej legitymacji?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar piast9
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3 267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    (...) albo odpowiedniej legitymacji?
    ABW?
    650D, T 12-24 4.0, S 30 1.4, S 18-35 1.8, C 70-210 3.5-4.5, C 50 2.5 macro, M42: Praktica LLC, Jupiter 9, Pentacon 135 2.8, Orestegor 300 4.0

  4. #14
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CYNIG Zobacz posta
    a nie prosciej wydluzyc czas ekspozycji do kilkudziesieciu sekund? Stojace samochod pozostana ale ludzie sie rozmyja.
    Właściwie ludzie to mi za bardzo nie przeszkadzają. Zazwyczaj wystarczy chwilę cierpliwości aż trafi się odpowiedni moment. Gorzej jest właśnie z samochodami, które - przynajmniej w Warszawie - stoją wszędzie, na każdym chodniku, przystanku, a nawet trawniku... :sad:


    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    No to niestety - musisz kupic drabinę.
    Mi się w Warszawie parę górek udało znaleźć, nie wspominając o wejściu do kilku bloków. Może to kwestia siły przekonywania albo odpowiedniej legitymacji?
    Manfrotto nie produkuje czasami jakiś drabinek z włókien węglowych? Przydałaby się taka...
    Jakaś legitymacja też byłaby przydatna. Na przykład ABW, BOR albo CBA?
    A Ty masz jaką?
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzak Zobacz posta
    Właściwie ludzie to mi za bardzo nie przeszkadzają. Zazwyczaj wystarczy chwilę cierpliwości aż trafi się odpowiedni moment. Gorzej jest właśnie z samochodami, które - przynajmniej w Warszawie - stoją wszędzie, na każdym chodniku, przystanku, a nawet trawniku... :sad:




    Manfrotto nie produkuje czasami jakiś drabinek z włókien węglowych? Przydałaby się taka...
    Jakaś legitymacja też byłaby przydatna. Na przykład ABW, BOR albo CBA?
    A Ty masz jaką?
    Czy wszystko musi byc od firmy na M? Zobacz sobie np. http://www.krause-systems.com/sepro-ssl2.html Jest nawet jakieś maleństwo o masie 2,5 kg.
    Moja legitymacja jest bardzo ładna z wytłoczonym napisem Rzeczpospolita Polska
    Ostatnio robiłem zdjęcia pewnego gmachu z poziomu ulicy, światełko było piękne jak na grudzień i do tego chmurki no i wyszła pierwszej klasy pocztówka. Czasami da radę nawet bez "wywyższania" fotografującego.
    Ostatnio edytowane przez KMV10 ; 11-12-2006 o 12:19

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzak Zobacz posta
    Często jest z tym problem, bo w kadr włażą nieproszone ławki, kosze, ogrodzenia, żywopłoty, no i oczywiście przechodnie
    Stajemy na ławce, koszu, wychodzimy na ogrodzenie... albo na przechodnia!

    A nie mniej poważnie, myślę, że czas nauczyć się chodzić na szczudłach! Szybko i wysoko. Potem wystarczy się tylko lekko oprzeć o latarnię i już mamy tripod!

  7. #17
    Początki nałogu Awatar piszczal
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    50
    Posty
    459

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez minek Zobacz posta
    Do tego (usuwania ludzi) jest nawet jakiś programik. Tourist remover czy jakoś podobnie się nazywa.
    ale to nie jakiś arabski program ;-)
    aktualnie: Canon EOS R6 | Sigma A 35/1.4 DG HSM | Canon 135/2 L | Canon 16-35/4 L

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar pazurek
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 294

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piszczal Zobacz posta
    ale to nie jakiś arabski program ;-)
    Doklejasz sobie brode, wybiegasz na ulice, krzyczysz "ALLAH AKBAR" i zaraz robi sie pusto.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac Zobacz posta
    moze byc tez filtr szary i wydluzona ekspozycja...
    Efekty tutaj: http://canon-board.info/showthread.php?t=16902

    Można też wykonać jeden strzał w powietrze. Towarzystwo powinno się rozbiec. Wtedy masz parę minut na zdjęcie, zanim przyjedzie policja

  10. #20
    Bywalec Awatar gzak
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa - Sandomierz
    Wiek
    50
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    Czy wszystko musi byc od firmy na M? Zobacz sobie np. http://www.krause-systems.com/sepro-ssl2.html Jest nawet jakieś maleństwo o masie 2,5 kg.
    [...]Czasami da radę nawet bez "wywyższania" fotografującego.
    W sumie te 2,5kg całkiem znośne... Tylko to: "Wymiary do transportu: Długość [m] - 1,40" już trochę mniej. Chyba byłby problem z przytroczeniem tego do plecaka...

    A co do zdjęć z poziomu ulicy, to oczywiście nie twierdzę, że się nie da... Baaaa, sam nawet kilka poczyniłem
    Tylko czasami tak zerkam i widzę, że jak bym miał z metr wzrostu więcej, to i kadr byłby fajniejszy Szczególnie, kiedy jeżdżę czasami autobusami, to z ich okien ta Warszawa taka ładniejsza się wydaje... Spostrzegę jakiś widoczek, zapamiętam, przyjeżdżam tam z górą sprzętu, a tu okazuje się, że widoczek nijak się nie chce powtórzyć.
    Przykładowo z ulicy Filtrowej jest świetny widok na warszawskie wierzowce. Przynajmniej z tramwaju... Bo z poziomu ulicy widać ogrodzenie Próbowałem tam nawet na ten płot z aparatem włazić, ale mnie ochrona przegoniła... :-x



    Cytat Zamieszczone przez pazurek Zobacz posta
    Doklejasz sobie brode, wybiegasz na ulice, krzyczysz "ALLAH AKBAR" i zaraz robi sie pusto.

    Żeby tylko jeszcze parkujące samochody i ogrodzenia chciały na to zareagować...
    Grzechu
    http://www.gzak.net - Ostatnie galerie: Warszawa 2007 , USA 2007 cz. 3 , Toskania 2011
    Żelastwo: 5d, 24 2.8, 85 1.8, 70-200 F4, 28-75 2.8, 21M, 190CLB, 420EX, 580EX, E-PL3

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •