Zobacz wyniki ankiety: Czy korzystałeś/aś/asz z makrokonwertera

Głosujących
11. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Makro do cyfraków, cóż by tu wybrać???

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Oj, z zywym owadem byłby problem- gdyby zaczął uciekac po ladzie w sklepie Mysle, ze to najlepsza pora aby znaeźć jakiegos trupka- to byłby model idealny
    Heh, mam takie pytanko, mój cyfrak bez makro nie łapie ostrości nawet przy kilku cm odległości, ale na max zoomie optycznym, czy to normalka w G3? Chciałem uchwycić kumpla kromkę z kiełbasą i papryką, i nie poszło!!
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  2. #22
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mroczny
    bez makro nie łapie ostrości nawet przy kilku cm odległości, ale na max zoomie optycznym, czy to normalka w G3?
    A specyfikacje G3 znasz?
    Macro focus range 5 cm /15 cm

    Co oznacza ze odleglosc miedzy obiektem fotografowanym a obiektywem (dla uproszczenia przyjmuje sie zewnetrzna powierzchnie obiektywu) musi byc nie mniejsza niz 15cm bez wlaczonegot rybu makro i nie mniejsza niz 5 cm z trybem makro/ostrzeniem recznym.
    Zauwaz ze ta odleglosc nie zalezy od zoomu/ogniskowej tylko od faktycznej "na zywo" odleglosci pomiedzy tymi dwoma punktami.

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    nie mniejsza niz 5 cm z trybem makro/ostrzeniem recznym.
    Witam, możliwości makro znałem, tylko nie wiedziałem, że to w trybie MF tylko wychodzi <trzeba sie troche okręcić> a co do zooma, to i tak nie ma sensu, bo wtedu MF nie schodzi poniżej pewnej wartości, a przy odpowiedniku 35 mm schodzi to min Nawet przy takich wartosciach klawiatura mego kompa dosyćmizernir wyszłą znaczy zamiast jeden klawisz wyszło kilka Pewno trzeba będzie sobie kupić makro soczewicę 8) POZDRAWIAM WSZYSTKICH :wink:
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Mam teraz dygresję, czy lepiej zamówić pojedyncze szkło do makro 4 dioptrie, czy kombinować z doczepianymi nakłądkami Raynox'a, a jeżęli już to pojedyncze szkło, to najlepiej jakiego producenta.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  5. #25
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Wazna zasada: im mniej warstw szkiel tym lepiej.

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Wazna zasada: im mniej warstw szkiel tym lepiej.
    No tak, ale weźmy na to takiego profesjonalnego filterka firmy Hoya, najnowsza produkcja, filtr UV połączony z filtrem polaryzacyjnym <8 warstw utwarczany> dłufość tego cacka to 3mm, nie winietuje więc można zakładać przed konwertery, ale cena ponad 200 PLN. A to makro Raynox'a ma ciekway sposób montażu, bo nie jest na jeden gwint, tylko ma coś co łapie większość obiektywów, ale czy w tym przypadku co jest do wszystkiego ...? Cena modelu "250" to właśnie 250 PLN, za to mogę kupić właśnie ten kosmiczny filtr i zwykłe szkło makro hama +4 dioptrie. Cóż wybrać? Chyba wiadomo. Ale o radę spytać się można, bo kto pyta nie błądzi. :wink:
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mroczny
    ale weźmy na to takiego profesjonalnego filterka firmy Hoya, najnowsza produkcja, filtr UV połączony z filtrem polaryzacyjnym
    Od dawien dawna mam szczegolny uraz do "kilka w jednym" . Zaczelo sie od cudownych plyt glownych ze zintegrowana karta muzyczna...

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Od dawien dawna mam szczegolny uraz do "kilka w jednym" . Zaczelo sie od cudownych plyt glownych ze zintegrowana karta muzyczna...
    No ale teraz zintegrowane karty muzyczne to standard i są bardzo fajne, w/g mnie oczywiście. Ale co do filtrów to chyba się zdecyduję, dam znaćjak to działa po zakupie :wink:
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

  9. #29
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mroczny
    No ale teraz zintegrowane karty muzyczne to standard i są bardzo fajne, w/g mnie oczywiście.
    Aha... jesli jakosc dzwieku ze zintegrowanej karty muzycznej jest dla ciebie OK, to pewnie i jakosc zdjecia z zalozonym zintegrowanym multifiltrem tez bedzie dla ciebie ok .

  10. #30
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    292

    Domyślnie

    Aha... jesli jakosc dzwieku ze zintegrowanej karty muzycznej jest dla ciebie OK, to pewnie i jakosc zdjecia z zalozonym zintegrowanym multifiltrem tez bedzie dla ciebie ok .
    Muszę przyznać, że na sprzęcie IT to się waść nie znasz. Nowe chipy muzyczne są bardzo zaawansowane, wyciągają dzwięk w technologii 6+1, czego nawet mój SB Audigy nie potrafi.
    NO, not one of the First Ones,
    I AM THE FIRST ONE !!!
    PS G3\512MB Kingston\UV Hoya\POL King

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •