Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 52 z 52

Wątek: Jaki telekonwerter do 70-200/4L

  1. #51
    Początki nałogu Awatar x-mac
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur88 Zobacz posta
    Tak, tylko że systemowo konwertery Canona z niektórymi obiektywami "wyłączają" AF, trzeba zakleić styki...
    Zgadza się. Nie miałem okazji popracować osobiście z TC Kenko/Sigma, ale podejrzewam, że także z nimi AF działa do f/5.6 - jakieś tam referencje do Kenko MC 2.0 na stronce dystrybutora. Po podpięciu TC niewątpliwie spadnie jakość obrazu i szybkość AF, coś co zauważyli już JaBlam i mssk, choć jakieś różnice mogą być zauważalne pomiędzy konwerterami.
    Przy EF2x w zasadzie dotyczy to każdego zestawu ze szkłem >f/2.8. Ze szkłami f/4 będzie działał centralny punkt AF tylko w cyfrowych 1D oraz analogowych seriach EOS1 i EOS3.
    ps: to, że nie mam "lufy" na stałe w stopce, nie znaczy, że jej nie "widziałem"
    marcin
    forma wynika z funkcji (ls) - mniej znaczy więcej (mvdr) - ornament to zbrodnia (al)

    szukaj: 1 2 3

  2. #52
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    132

    Domyślnie Odp: Jaki telekonwerter do 70-200/4L

    Dla potomnych
    szkielka w telekonwerterach nie sa cudownych jakosci przez co wprowadzaja w zasadzie same szkody
    a glownie utrata kontrastu oraz koloru
    zaleznie od firmy szkody sa roznego natezenia

    a to chyba najlepszy test jaki idzie w internecie znalesc https://www.traumflieger.de/objektiv...rter_check.php
    mam nadzieje ze autor nie bedzie po sadach ganial, bo odwalil kawal szlachetnej roboty

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •