Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Karty pamięci - gdzie kupić

  1. #31
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    A przypomniał mi się jeden minus Agito, i chyba to akurat w momencie kupowania moich kart pamięci przeważyło - ZAWSZE doliczają parę(naście, dziesiąt, zależy od opcji) złotych za transport. Nawet przy odbiorze osobistym. A do sklepu Kodaka mam 3 przystanki i nie doliczają nic za odbiór osobisty

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    A przypomniał mi się jeden minus Agito, i chyba to akurat w momencie kupowania moich kart pamięci przeważyło - ZAWSZE doliczają parę(naście, dziesiąt, zależy od opcji) złotych za transport. Nawet przy odbiorze osobistym. A do sklepu Kodaka mam 3 przystanki i nie doliczają nic za odbiór osobisty
    Mnie kiedys zniechecila oplata za dostawe przy platnosci karta - 49 pln (w stosunku do ~15-20 pln przy przelewie). Teraz juz jest chyba 2% wartosci towaru co tez jest przegieciem palki, w zwiazku z czym nawet przez mysl mi nie przejdzie kupowanie u nich...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Vitez, wiekszosc sklepow internetowych ma takie praktyki, po za tym tym sie charakteryzuja sklepy internwtowe, ze raczej rzadko maja jakas siedzibe pod nosem.

    Krzychu ja z kolei nie widze problemu w platnosci przelewem, bdz za pobraniem.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Ja mam takie pytanie. Chciałem kupić kartę Preteca. Jak kupowałem ze 2 lata temu to własnie w Lorien i sobie chwaliłem obsługę. Tak patrzę teraz po aukcjach i jedno mnie zastanawia. Gwarancja. Lorien - 2 lata, gdzie indziej 10 lat, gdzie indziej 100 lat/dozywotnia. O co chodzi? Może mi to ktoś wytłumaczyć?

  5. #35
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    ...Gwarancja. Lorien - 2 lata, gdzie indziej 10 lat, gdzie indziej 100 lat/dozywotnia. O co chodzi? Może mi to ktoś wytłumaczyć?
    Dla mnie nie ma znaczenia okres gwarancji kart. Biorąc pod uwagę zasady, na jakich może być ewentualnie przyjęta reklamacja. Dwa, czy 100 lat i tak b.małe szanse na pozytywne załatwienie sprawy na korzyść klienta ;-) . Dożywotnio - czyli jak padnie to już jest jej definitywny koniec :-D .
    Nikon Z 6 ll, Nikkory Z 28-75/2,8 + Z 70-200/2,8 VR S

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    To nawet nie chodzi o to. Pewnie po 2 latach i tak nie będe używał. Chodzi mnie bardziej o same założenia...

  7. #37
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Vitez, wiekszosc sklepow internetowych ma takie praktyki, po za tym tym sie charakteryzuja sklepy internwtowe, ze raczej rzadko maja jakas siedzibe pod nosem.
    Ze słowem "większość" się nie zgodzę. "Niektóre" to tak. Chyba że potrafisz przedstawić jakieś obiektywne zestawienie statystyczne np tysiąca sklepów internetowych pokazujące jaki procent z nich albo nie daje możliwości odbioru osobistego w ogóle albo odbiór osobisty coś u nich kosztuje.

    Natomiast z własnego wieloletniego doświadczenia (a naprawdę sporo kupuję w internecie) - wybieram zazwyczaj sklepy internetowe z siedzibą w Warszawie i z bezproblemowym odbiorem osobistym. I nie mam problemów ze znalezieniem takich sklepów, dlatego nie zgadzam się z Twoją opinią.

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Krzychu ja z kolei nie widze problemu w platnosci przelewem, bdz za pobraniem.
    1. Karta kredytowa jak sama nazwa wskazuje jest kredytowa = można coś kupić nie mając gotówki na koncie.

    2. Przelew długo trwa (w zależności od banku) - zarówno samo zlecenie przelewu (np ja musze dopisać adresata przelewu, wpisać kod smsowy, potem przeklikać się przez menu przelewu = jakieś 15 min) jak i transakcja (zazwyczaj dochodzi nast dnia, potem zanim zaksięgują to wysyłka wychodzi jeszcze dzień później). W porównaniu do transakcji kartą a już tym bardziej Paypalem co trwa kilka sekund i po tych kilku sek sprzedawca ma pieniądze na koncie

    3. Transakcję z karty łatwiej wycofać niż przelew z banku a już tym bardziej płatność przy odbiorze (gdy zwykła przesyłka pocztowa nie kurierska = listonosze nie pozwalają sprawdzić przed opłatą) w razie ew. przekrętu

    4. W przypadku płatności za pobraniem jest to kilka/naście/dziesiąt (zależy od wartości przedmiotu) zł więcej... wolę się za tą kwotę więcej piwa napić.

    Podsumowując - również unikam sklepów w których mam "dopłacać" za płatność kartą.
    Ostatnio edytowane przez Vitez ; 14-07-2009 o 11:33

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Merauder
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Myslovitz
    Wiek
    42
    Posty
    1 092

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Ze słowem "większość" się nie zgodzę. "Niektóre" to tak. Chyba że potrafisz przedstawić jakieś obiektywne zestawienie statystyczne np tysiąca sklepów internetowych pokazujące jaki procent z nich albo nie daje możliwości odbioru osobistego w ogóle albo odbiór osobisty coś u nich kosztuje.

    Natomiast z własnego wieloletniego doświadczenia (a naprawdę sporo kupuję w internecie) - wybieram zazwyczaj sklepy internetowe z siedzibą w Warszawie i z bezproblemowym odbiorem osobistym. I nie mam problemów ze znalezieniem takich sklepów, dlatego nie zgadzam się z Twoją opinią.
    W Warszawie jest dosc sporo sklepow internetowych, czego nie mozna powiedziec o moim regionie, ai w reszscie Polski jest tego mniej.
    Sa rowniez sklepy w innych rejonach, ale w Wawie chyba najwiecej.

    Jezeli omawiamy konkretny przyklad taki jak Agito to oplata jest pobierana w punktach odbioru osobitego. Dla mnie to zdecydowanie zrozumiale, choc nie twierdze, ze dobre dla klienta. Ale jesli firma ma tylko glowna siedzibe jako magazyn lub cos w ty mstylu to jak tworzy punkty odbioru osobistego to jest to koszt w postaci pomieszczenia i oplacenia pracownika i wszystkiego co sie z tym wiaze. A zawsze sprzet mozna pomacac,a oplata i tak jest sporo nizsza niz kurier. Biorac pod uwage znacnzie nizsze ceny niz w zwyklych sklepach nadal mamy duzy zysk.

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    1. Karta kredytowa jak sama nazwa wskazuje jest kredytowa = można coś kupić nie mając gotówki na koncie.

    2. Przelew długo trwa (w zależności od banku) - zarówno samo zlecenie przelewu (np ja musze dopisać adresata przelewu, wpisać kod smsowy, potem przeklikać się przez menu przelewu = jakieś 15 min) jak i transakcja (zazwyczaj dochodzi nast dnia, potem zanim zaksięgują to wysyłka wychodzi jeszcze dzień później). W porównaniu do transakcji kartą a już tym bardziej Paypalem co trwa kilka sekund i po tych kilku sek sprzedawca ma pieniądze na koncie

    3. Transakcję z karty łatwiej wycofać niż przelew z banku a już tym bardziej płatność przy odbiorze (gdy zwykła przesyłka pocztowa nie kurierska = listonosze nie pozwalają sprawdzić przed opłatą) w razie ew. przekrętu

    4. W przypadku płatności za pobraniem jest to kilka/naście/dziesiąt (zależy od wartości przedmiotu) zł więcej... wolę się za tą kwotę więcej piwa napić.

    Podsumowując - również unikam sklepów w których mam "dopłacać" za płatność kartą.
    1. To samo mam na karcie debetowej czyl izwyklej bankomatowej z otwartym debetem.

    2. Raczysz chyba sobie zartowac, ja musze w swoim banku rowniez wypelniac caly formularz i nie trwa to dluzej niz 5 min wlacznie z wpisaniem kodu z smsa. Powyzszy argument uwazam za szukanie dziury w calym, bez jaj. Co do samego znalezienia sie srodkow na koncie sklepu to racja, ale czy zawsze jest sytuacja, ze potrzebujemy jakiejss rzeczy na gwalt?

    3. W razie przekretu, no coz to jest cale ryzyko sprzedazy wyslkowej. od czego sa komentarze, od czego sa portale z opiniami? BTW: Jak sie roztropnie dokonuje zakupu to ryzyko jest minimalne, tez dosc sporo kupuje przez net (allegro, sklepy internetowe) i jeszcze nigdy nie zostalem oszukany.

    A co do samych oszustw, to zycze powodzenia w wycofywaniu platnosci kredytowka jak srodki zostana pobrane z docelowego konta.

    4. Szczerze, jesli kupuje cos za kilka klockow, a zalezy mi na czasie to te pare/parenascie zloty mi nie szkoda.

    Mi to osobiscie wisi czy sklep pobiera oplate za platnosc karta czy nie, bo zawsze jest wiele mozliwosci innego wyjscia, mozna wziasc pobraniowke, mozna zrobic przelew jak kto woli. Moze tez dlatego mi to wisi, ze zawsze dokonuje platnosci wlasnie innymi metodami niz karta.

    Kazdy ma swoje widzi misie, ja jednak sadze, ze jak sklep jest solidny i ma dobre ceny oraz jest sprawdzony to takie rzeczy jak pobor oplaty za platnosc karta czy brak mozliwosci platnosci kredytowka nikomu nie przeszkodza w zakupie, a na pewno nie mi.
    7D | 450D | C10-22 3.5-4.5 | S8 3.5 Fish | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EX II | Phottix|

  9. #39
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Kazdy ma swoje widzi misie
    I na tym poprzestańmy, szczególnie że wyleźliśmy poza temat .

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    To nawet nie chodzi o to. Pewnie po 2 latach i tak nie będe używał. Chodzi mnie bardziej o same założenia...
    Zapytałem u źródła i wygląda to tak, że przez 2 lata można reklamować bezpośrednio w sklepie (w tym przypadku wspomniany Lorien), a później bezpośrednio u producenta. Swoją drogą gwarancja wieczysta to gwarancja, która kończy się wraz z końcem produkcji danego towaru...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •